تالار گفتگو انجمن معتادان گمنام ایران

نسخه‌ی کامل: سوال 18 :آیا احساس همدلی و ملاطفت برای دیگران دارم ؟ توضیح دهید
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سوال 18 :آیا احساس همدلی و ملاطفت برای دیگران دارم ؟ توضیح دهید 
بله، ازاینکه میبینم بادیگران هم احساس هستم حتی دراشتباهاتمان هم مثل هم هستیم بیشتراحساس ملاطفت وهمدلی پیدامیکنم همینطورزمانی که درحال دعاومراقبه هستم زمانی که بافروتنی واصل روحانی صداقت زندگی میکنم باتمرین اصل روحانی گذشت احساس همدلی وملاطفتم بادیگران بیشترمیشود.بالیست کردن خسارتهایم وپذیرش آنها،باکسانی که آگاهانه وناآگاهانه بخودودیگران خسارت میزننداحساس ملاطفت وهمدلی میکنیم چون خودمان هم درهمین شرایط خاص همین کارهاراکرده وهمین خسارتهاراهم زده ایم .
درکل اگربتوانیم درموردداشتن گذشت وپذیرش برای خودمان کاری کنیم برای پیداکردن احساس همدلی وملاطفت بادیگران مشکلی نخواهیم داشت.
همدلی وهمراهی وملاطفت کمک میکند تاهم خودمان وهم دیگران رادرک کنیم وعلاوه براینهادیگردچارکینه ورنجش نشویم وقضاوت وکنترل وسرزنش نکنیم بلکه درحدتوان به آنهاکمک ومحبت هم بکنیم.
برای مثال:درجلسات چون احساس ملاطفت وهمدلی میکنیم،پس همدیگر رادرک کرده وباهم احساس همدردی هم پیدامیکنیم واین حس باعث کمک یک معتادبه معتاددیگرمیشود.
فقط برای امروز دعامیکنم تاخداوند کمکم کندتامن کاردرست راانجام دهم.
با نوشتن نواقص در قدم هفت و لیست کردن خسارت هایم در قدم 8 با کسانی که اگاهانه و نااگانه به خود ودیگران خسارت می زنند احساس همدردی می کنم چون خودم هم در گذشته به اینگونه رفتار می کردم مثل اعتیاد که امروز با معتادان همدردی می کنم
در این سوال می گوید آیا رابطه من با دیگران علاوه بر درک آنها همراه با ملاطفت ومحبت هم است وایا علاوه بر درک به انها کمک هم می کنم
هدف درک دیگران وکمک در حد توان به انها است
مثال در خیابان ماشین جلویی توقف می کند : ایا من علاوه بر حوصله کردن و بوق نزدن ودرک او برای کمک به ان طرف اقدام می کنم یا نه ؟ قسمت دوم همان همدلی وملاطفت در این سوال است . Blush
 بله : وقتی که بد رفتاری های خود را در حق دیگران دیدم و نیاز به بخشش پیدا کردم متوجه شدم که دیگران هم همانگونه که من از خسارت زدن حال خوبی نداشتم انها هم چنین بودند
وقتی من می توانم که احساس همدلی و ملاطفت برای دیگران داشته باشم که ابتدا احساس وصل بودن و مرتبط بودن با دیگران را تجربه کنم در نهایت این پروسه به ما کمک می کند کمتر به دیگران خسارت و ازار برسانیم
انسان بودن را دیدم وقتی اتنفاق بدی برای کسی می افتد و یا از روی نواقص عمل می کند احساس رنجش و غیره نمی کنم و به چشم حقارت و بی ارزشی به دیگران نگاه نمی کنم 
بله :امروز دراثر انجام قدم هشتم روحیه همدلی وبخشش درمن بوجود آمده
وکمکم کرد تا دنیای اطرافم را درک کنم
وآگاه شدم که دیگران نیز مثل من انسان
هستند ودر معرض نواقص وبرحسب شرایط عمل می کنند ودچار خطا
واشتباه می شوند .
اصل همدلی و ملاطفت را در خود تقویت می کنم ، خیلی از مواقع اشتباهاتی در حق دیگران می کنم که خود را جای ایشان می گذارم و می بینم که با گذشت و ملاطفت مرا می بخشن . این مورد را بارها و بارها خصوصا داخل انجمن تجربه کرده ایم و این احساس همدلی و ملاطفت برای برداشتن قدم های : چهارم و پنجم و هشتم و نهم به من کمک بزرگی خواهد کرد .
درك شخصي بله من قبل ازبرنامه هم احساس همدردي ميكردم به طوري كه اين حال واحساس همدردي من باعث اين ميشدكه ذهنم هميشه اشفته وسردرگم باشم ولي امروز اين همدردي كه بادوستان اطرافيان ميكنم برامن حكم مشاركت وكمك براخودم روداره
سلام
بله
زمانی که  ذهن ارام باشد و من خسارت هایی که زده ام و درک کردن خسارت ها و نتایج خسارت ها و کمک دیگران به من این درک را در من تقویت می کند محبت و ملاطفت در مورد دیگران دارم.
سلام

-بله= من محبت و ملاطفت را از قدم 4 شروع به یادگیری کردم- زمانی که بر رنجش ها و احساسات ناخوشایند فائق آمدم و توانستم خودم را بابت اشتباهات گذشته ببخشم...
میتونم  درغم وشادی مردم شرکت کنم
ازغم دیگران اندوهگین وازشادیشون
مسرورمیشم اگه درخواست کمکی ازم بشه
درتوانم باشه بی منت این کارومیکنم
کمتردنبال مقصرم واینکه فرصت اشتباه
وتصمیم گیری میدمدببقیه واین برام
یک منبع قدرت وامیدوببخشش شده
باعث شده کمترخودموسرزنش کنم
 بلطبع دیگرانم کمترموردخطاب وسرزنش
قرارمیدم خودموتقریبابخشیدم
ودرک کردم بیمارم واشتباه زیادکردم
میکنم وخواهم کرد بقیه هم مثل من
سلام
بله
در زمان مصرف هیچ کسی برایم مهم نبود و فقط تامین مصرف مهم بود.کم کم در انجمن یاد گرفتم محبت کنم.کمک کنم و دیگران مشکلات مردم را درک کنم.
 سلام
هر زمان بیماری ام فعال باشد و رنجش ها یم فعال باشد من احساس رنجش باعث می شود تا نتوانم احساس خوشی تجربه نمایم و مسلما برای ایجاد ملاطفت نیز مشکل دارم برای این که من نمی توانم دیگران را بپذیرم...