تالار گفتگو انجمن معتادان گمنام ایران
سؤال 5- به غیر از مواقع تصمیم‌گیری، در چه زمینه‌های دیگری در زندگی انجمن ما، می‌توانی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالار گفتگو انجمن معتادان گمنام ایران (https://forum.nairan.org)
+-- انجمن: مفاهیم خدماتی انجمن معتادان گمنام (https://forum.nairan.org/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: مفهوم ششم (https://forum.nairan.org/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: سؤال 5- به غیر از مواقع تصمیم‌گیری، در چه زمینه‌های دیگری در زندگی انجمن ما، می‌توانی (/showthread.php?tid=307)

سؤال 5- به غیر از مواقع تصمیم‌گیری، در چه زمینه‌های دیگری در زندگی انجمن ما، می‌توانی - admin.a - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴

سؤال 5- به غیر از مواقع تصمیم‌گیری، در چه زمینه‌های دیگری در زندگی انجمن ما، می‌توانیم کاربرد وجدان گروه را ببینیم. ؟

RE: سؤال 5- به غیر از مواقع تصمیم‌گیری، در چه زمینه‌های دیگری در زندگی انجمن ما، می‌توانی - امید ک - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵

سؤال 5- به غیر از مواقع تصمیم‌گیری، در چه زمینه‌های دیگری در زندگی انجمن ما، می‌توانی

برای حفظ اهمیت گروه کار برد دارد در مشارکت وغیره و در زندگی خود به عنوان یک انجمنی طبق سنت دوم کار برد فراوان دارد در همه موارد کاربرد داردمثلأ محیط کار در یک پاساژ وقتی کاری کنید رأی گیری می‌کنند درمورد شارژ آب گاز شما باید آگاهانه رأی دهید وقتی رأی آورد حتی اگر اعلا رقم میل شما باشد چون رأی وجدان دارد باید بهش احترام بگذارید و کمک کنید به سازنده گی نه به ناسازگاری مثلأ کسی رأی می آورد که شما مخالف هستید باید به او احترام بگذارید۰

RE: سؤال 5- به غیر از مواقع تصمیم‌گیری، در چه زمینه‌های دیگری در زندگی انجمن ما، می‌توانی - shapor z - ۱۳۹۸/۱۱/۹

تراز نامه گروهی همه اعضاء که نظر خود را اعلام کنند – وقتی مشکل شخصی داریم به مشارکت اعضاء و وجدان انها توجه می کنیم و پیام خداوند را می گیریم – وقتی در جلسات در مورد یک موضوع تعدادی مشارکت می شود از طریق وجدان گروه اگاه می شویم – از طریق ارایه پیام بهبودی در راه هدف اصلی – خیلی وقت ها در مورد بیداری روحانی صحبت می شود که خود نشان از وجدان بیدار است – کمک گرفتن از نیروی برتر برای خدمت به رهجو ها و برنامه – روح نهفته کلمات بدون قضاوت – مشورت در کارهای شخصی – تجربه گرفتن در راستای خدمات – در کارگاه ها – وقتی در خدمات مسائل می پیچد -

RE: سؤال 5- به غیر از مواقع تصمیم‌گیری، در چه زمینه‌های دیگری در زندگی انجمن ما، می‌توانی - sepher1877 - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳

وجدان گروه را به وضوح همیشه در جلسات بهبودی ، جلسات خدماتی ، حتی در زندگی شخصی خارج از انجمن درک می کنیم . امروز تک تک اعضای گروه با تجربیاتشان در بهبودی

و زندگی ، به ما کمک می کند تا ما نیز بتوانیم مانند آنها موفق باشیم . امروز با کارکرد قدم ها ، سنت ها ، مفاهیم خدماتی به وضوح موهبت جمعی بودن در انجمن و وجدان گروه

را حس می کنیم و می توانیم راهنمایی های مورد نیاز خود را در تمام امور زندگی درک و دریافت کنیم .

RE: سؤال 5- به غیر از مواقع تصمیم‌گیری، در چه زمینه‌های دیگری در زندگی انجمن ما، می‌توانی - Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۴/۸

طبق تجربیات و نیازهای گروه، هر روز در جلسات بهبودی حضور پیدا می‌کنیم مشارکت می‌کنیم و ب اینکه کمک یک معتاد به معتاد دیگر، و ... که تأثیر آن در زندگی شخصی به وضوح دیده می‌شود

RE: سؤال 5- به غیر از مواقع تصمیم‌گیری، در چه زمینه‌های دیگری در زندگی انجمن ما، می‌توانی - Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۴/۱۴

در جلسات بهبودی وقتی میبینیم همه اعضا چه خدمتگزار و چه اعضای شرکت کننده به نحوی پیام رسانی شرکت میکنند- در جلسات بهبودی وقتی اعضا تجربه خود را مشارکت میکنند وجدان آگاه میشود در رابطه راهنما و رهجو ، وقتی من با راهنمایم صحبت میکنم و از تجربیات او استفاده میکنم وجدان آگاه میشود خوش آمد گویی و صحبت با تازه وارد مطالعه نشریات کسب آگاهی- زمانی که در خدمت مان از اصول روحانی استفاده میکنیم به رأی وجدان گروه احترام میگذاریم ، با منابعی که در اختیار ما داده شده دست از خود محوری بر میداریم وقتی نگاه میکنیم و خواست خداوند را میبینیم- احترام به حقوق دیگران زمانی که وجدان گروهی رعایت میشود- گمنامی شخصی خود را در امور زندگی حفظ میکنیم . هر جا که اعضا با تمایل خود حرکت جمعی میکنند در صورتیکه تصمیم گیری در مورد آن نشده مانند حضور اعضا در جلسات مشارکت سالم و کمک یک معتاد به معتاد دیگر- توجه و سرویس به تازه واردین

RE: سؤال 5- به غیر از مواقع تصمیم‌گیری، در چه زمینه‌های دیگری در زندگی انجمن ما، می‌توانی - sepher1877 - ۱۳۹۹/۴/۲۸

سنت های انجمن معتادان گمنام یکی از کاربردهای وجدان گروهی است و در اثر[b] پذیرش[/b] و [b]اتحاد[/b] اعضاء انجمن به دست آمده است . در زندگی شخصی هم[b] احترام [/b]به رای گروه لازم است تا کارها به پیش برود . مثلا در خانواده ( که خود یک گروه است ) اگر قرار باشد هر کس ساز خود را بزند و [b]توجهی[/b] به منافع مشترک خانواده نداشته باشد ، سنگ روی سنگ بند نمی شود! در خانواده هم باید صدای [b]مخالف[/b] شنیده شود و نباید تک روی کرد حتی اگر آن شخص [b]پدر[/b] خانواده باشد . لازم است که همه اعضاء خانواده در روند تصمیم گیری [b]شرکت[/b] کنند و نتایج تصمیم خود را چه درست و چه اشتباه ببینند . فقط از این راه است که شخص و گروه[b] رشد[/b] می کند و [b]تضمینی[/b] است برای تصمیم گیری های بی عیب و نقص در آینده . هر چه به گروه فرصت تصمیم گیری [b]بیشتر[/b] بدهیم ، به ارتقاء روحانی آن کمک کرده ایم و به وجدان گروهی [b]بیدار[/b] و آگاه ( خواست خدا )[b] نزدیکتر[/b] شده ایم .

RE: سؤال 5- به غیر از مواقع تصمیم‌گیری، در چه زمینه‌های دیگری در زندگی انجمن ما، می‌توانی - afshin918 - ۱۴۰۰/۷/۱۱

وجدانی گرفته شده بر خلاف میل من .کاربرد این مفهوم بهم یاد میده که احترام بگذارم و طبق وجدانی ک گرفته شده عمل کنم نه با وجدان خودم و خودمحوری.یاد میده حتیی اگه گروه کمیته یا ... وجدانی اشتباه گرفته باشه هم بایس بهش عمل کنیم و بعدا در جلسات اداری اگر نظری داریم بیان کنیم نه بیرون جلسه و با اقاجون بازی کردن و تهمت و افترا و جناح بندی مشکل رو حل کنیم

RE: سؤال 5- به غیر از مواقع تصمیم‌گیری، در چه زمینه‌های دیگری در زندگی انجمن ما، می‌توانی - Darush sistan - ۱۴۰۰/۷/۱۱

سلام
همه تصمیمات من اگر با خرد جمع و مشورت باشد بهتر انجام می گردد.زندگی در انجمن یک زندگی جمعی است و تجربیات کمک بزرگی می کنند.

RE: سؤال 5- به غیر از مواقع تصمیم‌گیری، در چه زمینه‌های دیگری در زندگی انجمن ما، می‌توانی - Hamid 6486 - ۱۴۰۱/۵/۲۱

حفظ امنیت جلسه چه داخل و چه بیرون جلسه. حمایت ازخدمتگزاران مورد اعتمادنه تیراندازی و  یاتضعیف آنها.وجدان یعنی رجوع کردن به درون خود.
در تصمیم گیری ها  از نواقص استفاده نکنیم احترام به حقوق دیگران

RE: سؤال 5- به غیر از مواقع تصمیم‌گیری، در چه زمینه‌های دیگری در زندگی انجمن ما، می‌توانی - Darush sistan - ۱۴۰۱/۸/۷

سلام

وجدان در مراحل شکل گیری گروه.در کلماتی که از دهان گرداننده اعلام می گردد.در خدمات منشی گروه.در انجام کارهای خدماتی...

RE: سؤال 5- به غیر از مواقع تصمیم‌گیری، در چه زمینه‌های دیگری در زندگی انجمن ما، می‌توانی - Darush sistan - ۱۴۰۲/۲/۱۲

سلام
هرجا چند نفر باشند نیاز به فکر و تصمیم جمع و تامین نیاز نیروی برتر و وجدان است. من نباید به صورت خودخواهانه اعمال قدرت نمایم و فقط تفکرات و یا تصمیمات خودم را اجرا نمایم در زندگی شخصی حتی فرزند کوچک هم حق نظر دارد و نیاز به تایید...