تالار گفتگو انجمن معتادان گمنام ایران
سوال 4: آیا مواقعی وجود دارد که من در تشخیص تفاوت بین احساسات و اعمال خود گیج شوم ؟ ت - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالار گفتگو انجمن معتادان گمنام ایران (https://forum.nairan.org)
+-- انجمن: راهنمای کارکرد قدم های دوازده گانه انجمن معتادان گمنام (https://forum.nairan.org/forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: قدم دهم (https://forum.nairan.org/forumdisplay.php?fid=36)
+---- انجمن: احساسات در مقابل اعمال (https://forum.nairan.org/forumdisplay.php?fid=245)
+---- موضوع: سوال 4: آیا مواقعی وجود دارد که من در تشخیص تفاوت بین احساسات و اعمال خود گیج شوم ؟ ت (/showthread.php?tid=714)

سوال 4: آیا مواقعی وجود دارد که من در تشخیص تفاوت بین احساسات و اعمال خود گیج شوم ؟ ت - admin.a - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹

" احساسات در مقابل اعمال "

سوال 4: آیا مواقعی وجود دارد که من در تشخیص تفاوت بین احساسات و اعمال خود گیج شوم ؟ توضیح دهید . 

RE: سوال 4: آیا مواقعی وجود دارد که من در تشخیص تفاوت بین احساسات و اعمال خود گیج شوم ؟ ت - sepher1877 - ۱۳۹۸/۱۲/۷

معمولابین احساسات واعمال من تفاوت عمده ای وجود دارد،احساسات من درحد یک هیجان ویک فکرویک حس است که به تنهایی نمیتواندهیچ کاری را صورت دهدمگر اینکه تبدیل به وسوسه شده وبا بهادادن ما به این وسوسه ، به فعل تبدیل شود.ولی اعمال من ،قابل رؤیت ودیدنی ویک رفتاراست وبه تنهایی هم میتواندخسارات سنگینی ببار بیاورد.احساسات من بطورمستقیم وبدون اعمال ورفتارمن نمیتواندباعث آزاروخسارت رساندن به کسی شود برای مثال من بااحساسات خودنمیتوانم صورت کسی راکبودکنم امابااعمال خودمیتوانم.من زمانیکه به احساسم بهابدهم تبدیل به عملم خواهدشد.
معمولا اعمال من از احساسات من سرچشمه میگیردومواقعی احساسات من آنقدرقوی میشودوتأثیرگذارکه متوجه اعمال ورفتارم نمیشوم دریچه افکارم بسته شده ودیدم تونلی میشود مثل احساس خشم وعصبانیت بیش ازحد،
ویایک رابطه رومانتیک وسکس، گاهی اوقات آنقدراحساسات ماغلیان پیدامیکند که مدیریت اعمال ورفتارمان ازدستمان خارج میشود وبه پیامدهای اعمالمان اصلاتوجهی نمیکنیم خیلی ازمواقع هم احساسات واعمالمان هیچگونه رابطه ای باهمدیگرندارندوتحت تأثیریکدیگرقرار نمیگیرند خیلی ازاوقات هم احساساتمان را انکار،خفه ویاسرکوب میکنیم دررابطه بارفتاری که داریم.
ودراینجاست که تداوم درنوشتن ترازنامه زمانیکه دچار دوگانگی وگیجی وشک وتردیدمیشویم ،دراین تشخیص مارا یاری میدهد.

RE: سوال 4: آیا مواقعی وجود دارد که من در تشخیص تفاوت بین احساسات و اعمال خود گیج شوم ؟ ت - Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۴/۲۹

بله، بارها اتفاق می‌افتد که در طی روز اعمال و احساساتم با هم مطابق نیست و دچار سردرگمی می‌شوم چرا که من قدرت تشخیص ضعیفی دارم.

گاهی با احساس بد به جلسه می‌روم و احساس خوبی پیدا می‌کنم گاهی هم با احساس خوب به جلسه‌ای می‌روم و رفتار خوبی ندارم.

نداشتن تعادل در برقراری رابطه بین احساس و اعمالم موجب سردرگمی می‌شود.

RE: سوال 4: آیا مواقعی وجود دارد که من در تشخیص تفاوت بین احساسات و اعمال خود گیج شوم ؟ ت - sepher1877 - ۱۳۹۹/۴/۲۹

بیشتر اوقات احساسات من است که حرف اول را می زند و باعث می شود بر خلاف عقلانیت و از سر اجبار اعمالی را انجام دهم که هم برایم گیج کننده و هم باعث می شود بیشتر در آن احساس غرق شوم اکثر اوقات به ناچار به احساساتم پاسخ مثبت می دهم بدون اینکه به عواقب آن فکر کنم و خودم هم مبهوت می مانم که چرا با خود این عمل را بر خلاف عقل و اصول می دانم باز هم بارها تکراری و اجباری انجام می دهم .

باید احساسات خودم را بشناسم و بدانم در هنگام بروز احساس چه نواقصی آن را تقویت می کند اگثر آشفتگی ها و پریشانی ها ونا امیدی ها مربوط به احساسات منفی می باشد . کافی است که به احسلسات عمل نکنیم و سعی بیشتر از عقل استفاده کنیم

RE: سوال 4: آیا مواقعی وجود دارد که من در تشخیص تفاوت بین احساسات و اعمال خود گیج شوم ؟ ت - sepher1877 - ۱۳۹۹/۷/۲۰

ااکثراوقات به ناچاربه احساساتم پاسخ مثبت میدهم بدون اینکه به عواقب ان فکرکنم وخودم هم مبهوت میمانم که چراباخوداین عمل رابرخلاف عقل واصول میدانم بازهم بارهاتکراری واجباری انجام میدهم.

RE: سوال 4: آیا مواقعی وجود دارد که من در تشخیص تفاوت بین احساسات و اعمال خود گیج شوم ؟ ت - مرجان - ۱۳۹۹/۸/۲۳

(۱۳۹۸/۱۰/۲۹، ۰۹:۲۶ عصر)admin.a نوشته است: " احساسات در مقابل اعمال "

سوال 4: آیا مواقعی وجود دارد که من در تشخیص تفاوت بین احساسات و اعمال خود گیج شوم ؟ توضیح دهید . 
سلام خدمت همدردان بیماری من بسیار پیچیده است و همیشه در حال انکار اعمال و احساسات خودم هستم به نحوی که اعمال و احساساتم  همسانی نبوده و مدام از یکدیگر تاثیر منفی میگیرند کاهی اعمال من اشتباه هستند اما احساس خوبی دارم مثل غیبت کردن .فحاشی کردن ،و نسبت به عملم اگاه نیستم و دلیلش هم عدم ارزیابی خودم توسط ترازنامه است و بالعکس اعمالم صحیح است احساس منفی و ناخوشایند دلیل ان قضاوت روی عمل میباشد (مثل سکوت مه فکر میکنم مرا احمق فرض میکنند )ما حاضر نیستیم از زاویه بهتری نکاه کنیم و برخورد ناصحیح با احساسمان میکنیم دائم در حال فرار یا سرکوب احساسمان هستیم به کمم قدم ها میتوانیم انها را از طریق درست ابراز کنیم مورد ارزیابی قرار دهیم و انچه مهم است رفتار مثبت و سازنده و هدفم بهبود وضعیت زندگی و رفتار سالم  Heart

RE: سوال 4: آیا مواقعی وجود دارد که من در تشخیص تفاوت بین احساسات و اعمال خود گیج شوم ؟ ت - Essi.toobchi - ۱۴۰۰/۱/۲۱

اگر ما کسی را از دست دادیم حتما احساس اندوه میکنیم ولی نمیتوانیم به خود اجازه دهیم این احساس انقدر برروی ما تاثیر بزارد که دیگر قادر به ادامه زندگی نباشیم ولی احتمال دارد روی ما تاثیر بزارد وبه راحتی حواسمان پرت شود ودوباره پریشان شویم ما لازم است تا بین انکار احساساتمان ویا غرق شدن در ان تعادل بر قرار کنیم .ما نمی خواهیم که افراط کنیم .ما متفق القول هستیم که به سالها بهبودی نیاز است تا بتوان در اکثر اوقات تعادل داشت

RE: سوال 4: آیا مواقعی وجود دارد که من در تشخیص تفاوت بین احساسات و اعمال خود گیج شوم ؟ ت - Darush sistan - ۱۴۰۰/۷/۵

سلام
بله.من زمانی بوده که داشتم کار خوب و خدمتی رو انجام میدادم اما از نظر احساسات خوبی نداشتم و فکر می کردم که چرا دارم این عمل انجام میدهم.مثل زمانی که مسئول نشریات در گروه نباشد و شما بیایید و میز نشریات اماده کنید.

RE: سوال 4: آیا مواقعی وجود دارد که من در تشخیص تفاوت بین احساسات و اعمال خود گیج شوم ؟ ت - آرین ی - ۱۴۰۱/۴/۲۶

سوال 4: آیا مواقعی وجود دارد که من در تشخیص تفاوت بین احساسات و اعمال خود گیج شوم ؟ توضیح دهید .(قدم۱۰)
من هر زمان که تراز نگیرم ، و مدیریت  احساسات ،افکارو اعمالم را در دست نداشته باشم در تشخیص بین احساساتم گیج میشوم ، و نمیدانم که احساسی که الان دارم مربوط به کدام یک از اعمال من بوده ، اما اگر بطور منظم ترازخودم رابگیرم میفهمم که احساسم نسبت به کدام عمل من بروز داده است.

RE: سوال 4: آیا مواقعی وجود دارد که من در تشخیص تفاوت بین احساسات و اعمال خود گیج شوم ؟ ت - Darush sistan - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷

سلام

- بله
-من حتی زمانی کار خوبی انجام می دهم نیز بین احساساتم درگیر هستم و نمی دانم چرا این گونه هستم حتی زمانی که برای کمک می روم نیز نمی دانم چکاری انجام دهم...

RE: سوال 4: آیا مواقعی وجود دارد که من در تشخیص تفاوت بین احساسات و اعمال خود گیج شوم ؟ ت - Mehran270 - ۱۴۰۱/۱۱/۶

بله این اتفاق زیادبرای من رخ میدهدگاهی من احساسوفکروعملو
قاطی میکنم واونقدردرگیراحساسات قلو
شده میشم که درک رفتارازروی احساس 
بارفتارواعمال ازروی سلامت عقل
برام خیلی مشکل میشه 
من ادمی احساسیم وازاین بابت
زیاددچارمشکلم احساسم افراطی میشه
ومنوواداربه رفتاروعمل میکنه
ودردام انکارگیرمیکنم اینجاترازوراانما
میتواندمراازاین اشفتگی نجات دهد
وراه درستوبمن یاداوری کند

RE: سوال 4: آیا مواقعی وجود دارد که من در تشخیص تفاوت بین احساسات و اعمال خود گیج شوم ؟ ت - Darush sistan - ۱۴۰۲/۳/۱۶

سلام
بله.
من زمان هایی هستند که برای انجام کاری نیازمند این هستم که بدانم ایا درست عمل کردم یا خیر و یا مواقعی بوده کاری انجام دادم و نمی دانستم درست عمل کرده ام یا نه. تراز قدم ۱۰ به من کمک می کند تا این مساله را درست درک کنم...

RE: سوال 4: آیا مواقعی وجود دارد که من در تشخیص تفاوت بین احساسات و اعمال خود گیج شوم ؟ ت - Mehran270 - ۱۴۰۲/۶/۱۹

من کلاادمی احساسیم ودرگیراحساساتی میشم ک شایداصلاربطی بمن ندارندوازروی انهاعکس العمل انی انجام میدم وقالبابعدازفروکش کردن احساس تازه متوجه درست یاغلط بودن رفتارمیشم ک اکثراهم رفتارهای افراطی است حتی اگرکاردرستم انجام داده باشم بااین احوال حسم بهم میگه اشتباه کردم ومرادچاردوگانگی شک تردیدمیکنه این ناهماهنگی احساس وعمل نوعی عدم سلامت عقل است که باتکراروتمرین نوشتن ترازنامه ب ارامی هماهنگ تروبهترخواهدشد