امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 20 . آیا همه آنها را بخشیده ام ، کدامیک را هنوز نبخشیده ام ؟ آیا همه راههای

سوال 20 .  آیا همه آنها را بخشیده ام ، کدامیک را هنوز نبخشیده ام ؟ آیا همه راههای فوق را برای بدست آوردن احساس و روحیه بخشش گری امتحان نموده ام ؟ راهنمای من در این مورد چه می گوید 
پاسخ
معتاد زود می رنجد و خیلی ودیر می بخشد ،بخشیدن یک فرایند است و بخشیدن بزرگی و رهایی به دنبال دارد ،درما توانایی بخشیدن کم است باید بخشید تا رها شوی معتاد یعنی نداشتن توان بخشش وزود رنج بودن .برای بخشیدن باید قدرت آن را ازخدا گرفت با خدا معامله می کنم من می بخشم از خدا درخواست بخشیدن می کنم .بخشش یک فرایند است به مرور زمان و سعی کوشش می توان توان بخشیدن بدست آورد توان بخشیدن با تکرار و تمرین و تکیه بر خداوند بدست می آید
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۲/۷، ۰۸:۰۳ عصر)sepher1877 نوشته است: معتاد زود می رنجد و خیلی ودیر می بخشد ،بخشیدن یک فرایند است و بخشیدن بزرگی و رهایی به دنبال دارد ،درما توانایی بخشیدن کم است باید بخشید تا رها شوی معتاد یعنی نداشتن توان بخشش وزود رنج بودن .برای بخشیدن باید قدرت آن را ازخدا گرفت با خدا معامله می کنم من می بخشم از خدا درخواست بخشیدن می کنم .بخشش یک فرایند است به مرور زمان و سعی کوشش می توان توان بخشیدن بدست آورد توان بخشیدن با تکرار و تمرین و تکیه بر خداوند بدست می آید
اين كاريه ك من اين روزا تمرين ميكنم تا رنجش جديدي ب رنجش هام اضافه نكنم و تمرين ميكنم تا درك كنم و ببخشم و حال خوبي تجربه كنمسپاس
پاسخ
خیلی از آنها را بخشیده‌ام و تعدادی را هم رها کرده‌ام. امّا من سعی می‌کنم ببخشم تا بخشیده شوم.

گاهی لازم است به گذشته نگاهی کنم و از آن روحیه‌ی بخشش‌گری دیگران نسبت به زندگی گذشته‌ی خود برای بخشش دیگران استفاده کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲ ، admin ، ssaeedg ، ناظر10
سلامت روحی و روانی من دقیقاً بستگی به این موضوع دارد که تا چه اندازه می توانم کسانی را که با اعمال و رفتارشان به نحوی به من خسارت و آسیب رسانده اند را

ببخشم و من با رسیدن به این باور که خودم در بیشتر خسارتها مسبب بودم و خودم باعث تحریک آنها شدم ، در این ناراحتی ها خودم نقش داشته ام ، کمک می کند

تا افزادی را که باعث آزار و اذیت من شده اند را ببخشم . هر چند جبران خسارت هم به من بدهکار باشند . در حال حاضر به این مرحله نرسیده ام که بتوانم ببخشم و 

هستند کسانی که دوست ندارم آنها را ببخشم ولی از طرفی من دنبال آزادی و رهایی می گردم و از خداوند طلب کمک می کنم تا تمایل بخشش را بدست بیاورم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲ ، مرتض ، admin ، ssaeedg ، ناظر9
سهم خود را تعیین کنیم ٬ سهم من که باعث شد آنها ترغیب به خسارت زدن به من گردند.
برای مثال من آنها را تهدید کردم و انها از روی ترس از من رفتند از دست من شکایت کردند.
یا من اموال آنها را نابود کردم و آنها مرا به زندان انداختند.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲ ، admin ، ssaeedg ، ناظر9 ، ناظر10
سلام مسعود معتاد خدارا شکر که شماها هستید به به دم خدا گرم من همیشه به خودم افتخار میکنم که انتخابم درست بوده انجمن معتادان گمنام 
همیشه بچهای که قبل از من اومدن انجمن پیام شون این بود میگفتن بخشش در گرو بخشش ولی من هنوز نتونستم همه رو ببخشم ولی خیلیا رو بخشیدم بخاطر خودم ولی یه روز میشه که به امید خدا همگی از این رنجشها رها بشیم هنوز کارهای مهم تری هست که من باید انجام بدم باید سعی کنم که شرایطی پیش نیاد که هم خودم و هم دیگران خسارت وارد بشه سخت نیست باید جدی بگیرم 
من ۲ ماه دیگه میشم ۱۵سال  به امید بهتر شدن درود بر شما و خدمت گذاران انجمن معتادان گمنام همگی موفق باشید NA Love ????
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ssaeedg ، محمدمهدی ۱۲ ، ناظر9
سلام سعید هستم یک معتاد
بهبودی من بستگی به این داره که تا چه حد بتونم همه رو ببخشم
و این بر می گرده به اینکه قدم 4 رو خوب کار کرده باشم
نقش من چه بود؟ ( جانِ سئوال) Huh
همیشه از خودم اینو می پرسم و تکرار می کنم
چرا نمی بخشیم؟ Undecided
چرا رنجش ما ادامه داره؟
واقعا اگه از قدم 4 سَرسَری رد شده باشم، الان تو قدم 9 نمی تونم ببخشیم
ریشه جای دیگه هست
نقش خودتو پیدا کن سعید!
دلیلش رو هم پیدا کن
ما قرار نیست حتی فقط بخشیده شیم یا ببخشیم
مهم تر از اون شناخت نواقصم هست
شناخت کمبودهای اخلاقیم
و پیدا کردن الگوهای رفتاری سعیدِ معتاد ! Shy
مثال : من نقصِ تنبلی دارم، از همکارام عقب افتادم، می ترسم ، امنیت مالیم به خطر می افته،
غرور میاد وسط
میخواد به من مواد مصرفیم رو برسونه،چون من مصرف کننده هستم Tongue
میگه نه داداش گلم تو تنبل نیستی، اونا پاچه خوارن، اونا خر کارن، اونا خر خونن
نقص غیبت و زیراب زنی و پشتشم رنجش میاد رو
مثال 2 : رنجش از پدرم
همیشه عصبانی، پدر سخت گیر، قهر کن، تنبیه کن .... می ترسیدم ازش Angry
نقش من : من شر بودم شیطون با رفیقای ناباب Big Grin  می گشتم.بی ملاحظه بودم

آیا بخشیدم پدرم رو؟
وقتی بر می گردم به گذشته و نگاه می کنم دلم به حال پدرم می سوزه. چقدر کار می کرد. هوای برادر خواهراشو داشت.هوای پدر مادرشو داشت. یه کارمند ضعیف که نصف معلمهای ابتدایی حقوق می گرفت. دلش می خواست ما درس بخونیم برای خودمون کاره ای بشیم.مثه خودش هی جون نکنیم. آقا باشیم. چه گذشته ای داشت؟ از پدرش چی یاد گرفته بود؟ پدرش نذاشت درس بخونه. چقدر می ترسید. چقدر نگران آینده ما بود. اینا چی کار باید بکنن؟ آیندشون چی میشه؟ چی کاره میشن؟ ...
پدرم قابل ترحم بود . پدرم ترسیده بود. پدرم همه زورش رو زد.همه تلاشش رو کرد. بهترین کاری که بلد بود. یک ثانیه کم فروشی نکرد.یک ثانیه کم نذاشت.هر چی که بلد بود و انجام داد.
بخشش؟
واقعا کی باید کیو ببخشه؟
آیا رنجشی میمونه که ببخشم
پدرم جزو تاپ تری لیست رنجش های من بود
حالا دلم می خواد بشینم تو یه بیابونو سالها گریه کنم براش
گریه کنم برا خودم
بخشش Blush
بله من برای همیشه خدا بخشیدم
پدرم رو و خودم رو
این بار سنگینی بود که از دوشم برداشتم.

نقش راهنما:
خیلی وقته راهنما ندارم Big Grin
دنبال یه راهنمای خوب هستم Heart Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی ۱۲ ، ناظر9 ، حـمـیـد
سلام
رنجش و کینه یک خصلت است که من اکثر مواقع آن را دارم و برای این که فکر می کنم با این کار میتوانم ارامش پیدا کنم ان را حفظ می کنم و نمی خواهم قبول کنم که این کار به ضرر خودم و افکار من است و باعث آزرده خاطر شدنم می گردد.باید برای رهایی خود این لیست را در ذهن خود پاک کنم.راه هایی مانند مشارکت و تراز به صورت مداوم و نیز استفاده از تجربیات راهنما می تواند به من کمک بزرگی بنماید.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، آرین ی ، ناظر10 ، حـمـیـد
به دیدگاه مثبت نگاه میکنیم 
این سوال شخصی میباشد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، آرین ی ، ناظر10 ، حـمـیـد
سوال 20 .  آیا همه آنها را بخشیده ام ، کدامیک را هنوز نبخشیده ام ؟ آیا همه راههای فوق را برای بدست آوردن احساس و روحیه بخشش گری امتحان نموده ام ؟ راهنمای من در این مورد چه می گوید?(قدم۹)
تظاهر به بخشیدن در این قدم سودروحانی برای ماندارد.
امروزدراین قدم بخشش برای من بمعنای گذشت است.
برای زندگی جدیدمن تمرین روحیه بخشش گری خیلی حیاتی و مهم است؛ 
 اینکه من درک میکنم که ممکن است طرف مقابل هم بیمار باشد ، و اینکه ممکن است او هم از اراده شخصی اش استفاده کرده باشد ، شاید از مشکلی درد ورنج میبرد که من از آن اطلاع ندارم، شاید تجربه تلخی را در ایام اخیر پشت سر گذاشته باشد و از توان روحی خوبی برخوردار نبوده و برای همین زودبهم ریخته و به من آسیب رسانده، شایدمثل سابق خودم فقط بخاطر لذت جویی و یا از روی ترس این صدمه رابه من زده ، شاید مجبور شده باشه، شاید نواقص بهش فشار آورده باشن، شاید مشکل مالی یا ضرراقتصادی باعث شده به من این صدمه را بزنه،و....
با در نظر داشتن این موارد و خود را در جایگاه طرف مقابل قرار دادن روحیه بخشش گری در من بوجود می آید
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

- بالاخره من هم یک سری تواقعات دارم وگاها هنوز تعدادی ازآنها را نبخشیده ام و اما به آنها و بخشیدن شان نیز فکر می نمایم تا بتوانم تمایل این را پیدا نمایم...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
 سلام
بله
اونهایی که نبخشیدم معمولا کسانی هستند که جبران خسارت به من بدهکارند یا رنجشی قدیمی هنوز دنبالم می آیند...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان