امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 3: راهنمای من چگونه می تواند در این رابطه به من کمک کند ؟
سوال 3: راهنمای من چگونه می تواند در این رابطه به من کمک کند ؟ 
پاسخ
راهنما می تواند مرا از ازار دادن خودم به خاطر ترازنامه و یا خوشحالی کاذب خلاص کند .
1- من پیش راهنما می روم و این یعنی تمایل برای تغییر وبه راهنما اجازه می دهم به من کمک کند
2- ناصادقی با خود و دیگران از من رفع می شود و من زندگی صادقانه را یاد می گیرم
3- از انکار بیرون می ایم و پذیرش خودم و دیگران را بیشتر دارم.
4- نقش خودم را در زندگی پیدا می کنم ( در نواقص - مسشکلات - رنجش ها - روابط ....) یادمان باشد من تراز دیگران را در قدم 10 می گیرم تا نقش خودم را پیدا کنم
5- راهنما در بررسی ترازنامه من احساس همدردی با من می کند ، گمنامی مرا نمی شکند ، با من همراه است ، صادقانه به من کمک می کند و قضاوت وکنترل نمی کند
6- راهنما می تواند بر اساس شناختی که از من دارد سوالی را به سوالات ترازنامه اضافه کند تا رفتار خاصی را در من بسنجد .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲ ، ssaeedg ، عباس23 ، محمد خدمتگزار ، حبیب ۶۶۶
راهنمای من مشاور روحانی من است و اوازطریق شناخت بر روی من وشدت بیماریم که به واسطه انجام قدم چهار وپنج برایش روشن شده است میتواند
به من کمک کند.

راهنمایم بدون اینکه در موردم قضاوت کند ومرامورد انتقاد وسرزنش قراردهد دراین قسمت رازدار من می باشد و مرا متوجه خودم کرده وحس همدردی ودرک متقابل را درمن بوجود می آورد ومرا مورد حمایت معنوی خودش قرارمی دهد و به من کمک می کند تا با شهامت و اعتماد بیشتری خودم را مورد بررسی قرار دهم و دیگر برای رفتارهایم توجیه نیاورم و به آنها با صداقت اقرارکنم ورفتارم راتغییر داده وباحمایت و تشویق او به ترازنامه نویسی و زندگی به روال برنامه ادامه دهم .
پاسخ
ما باید به صادق بودن ادامه دهیم ، باید اعتماد و ایمان داشته باشیم ، باید به اعمال مان و عکس العمل های مان توجه داشته باشیم ، و ارزیابی کنیم آن ها چگونه به نفع یا ضرر ما عمل می کنند .

ما ممکن است موضوع های خاصی که نیاز داریم به آن توجه بیشتری کنیم را از جزوه شماره ۹ ” زندگی به روال برنامه ” به دست آوریم ، یا راهنمای ما ممکن است در رابطه با این مسئله نظر خاصی داشته باشد .
پاسخ
راهنمای من بادادن پیام عشق وامیدونویدازادی ورهایی وزندگی فقط برای امروزهمیشه کمک حال من بوده است راهنمای من چون این قدم راکارکرده وانتقال داده وبارها هم ترازنامه نوشته بمن طریقه صحیح نوشتن ترازنامه رایادمیدهدبمن اموزش میدهدتااین کاررادرست وباصداقت وشهامت انجام بدهم چطوربه عملکردخودم چه خوب وچه بدسریعا اقرارکنم فرصت مشورت پذیری وگرفتن کمک رادرمن ایجادمیکند.
پاسخ
با خواندن ترازنامه شخصی خود برای راهنمایم ، اولا به اشتباهات خود اقرار می کنم ، دوما نقاط ضعفی که شاید خودم از آن آگاهی نداشته باشم ، را توسط راهنمایم شناسایی می کنم.

سوم اینکه اشتباهات خودم و یا شاید نقاط قوت خودم را با راهنمایم مو شکافی می کنم و سعی می کنم با مشورت راهنمایم در مسیر بهبودی قرار بگیرم و کمتر اشتباهاتم را تکرار کنم
پاسخ
سلام
بهترین کسی که میتونه من از این وضعیت بین احساس و عمل در بیاره راهنمای من است.راهنما با روشن کردن موضوع و این که من میتوانم به راحتی برای تشخیص از اصول روحانی استفاده کنم میتونه به من کمک کنه.
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش ، ناظر10 ، حـمـیـد
سلام

-بهترین شخصی که در اول تا به امروز در بهبودی ام به من کمک کرده است راهنما بوده است و می تواند به من در شناخت اشتباهاتم در تراز نامه کمک خوبی نماید...
پاسخ
راهنمای من باتشویق برای نوشتن روزانه ترازنامه و
کمک به برسی من ومنحرف نشدن ازمسیرمیتواند
بمن کمک کند راهنمای من شخصی است که درطی
قدمهاوزمان زیروبم مراخوب میشناسدوهرگاه ترازیو
باش درمیون میزارم دقیقامیدونه ک ازکجابیماریم وبچشکل
فعال شده واززاویه بهترراهنماییم میکنه
تابمسیربازگردم
پاسخ
سلام
راهنما در هر مساله و قدم می تواند تجربیات خود را به من انتقال دهد. راهنمای من با گوش دادن به تراز نامه من و همچنین نشان دادن انکارهایم و اشتباه هاتم  من را در این مسیر راهنمایی کند...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
توپیش گفتارکتاب کارکردقدم گفته احتمالااشتباه ترین راه برای کارکردقدم بصورت تکیست چون من متوجه باورهااعتقادات وچگونگی دقیق خطاهابخاطرانکاروناصادقی نیستم ولی راهنمابصورت اگاه وبی طرف بمن کمک میکنه تانقش روزانه خودرادرمسایل روزانه پیداکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان