امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1. وجدان چیست و من چگونه به وجدان خود شروع میکنم؟ وجدان گروه برای من به چه معنی است و
. وجدان چیست و من چگونه به وجدان خود شروع میکنم؟ وجدان گروه برای من به چه معنی است و من چگونه در آن شرکت میکنم؟فرق بین وجدان گروه و وجدان من چیست؟(سنت۲)
وجدان همون ندای درونی ما است که قدرت تشخیص درست از غلط را دارد و با کارکرد قدم ها پرورش 
می یابد .
من زمانی که صدای بیماریم را نادیده می گیرم ، و زمانی که در تفکرات شخصی خودم وجدانم را موردمشورت قرار میدهم ،زمانی که مراقبه میکنم،سکوت میکنم ، گوش دادن فعال راتمرین میکنم ، به عقایدونظرات دیگران بدور از قضاوت توجه میکنم ، آنگاه میتوانم به وجدانم رجوع کنم.

_وجدان گروهی رسیدن به فهم مشترک اعضا و یا خردجمعی گروه میباشدو من با بیان کردن محترمانه  عقاید شخصیم درآن شرکت میکنم و در برابر راهنمایی خداوندکه مرجع نهایی ماست مانع تراشی نمی کنم.
فرقش در اینه که راهنمایی خداوند معمولا خودش را در وجدان گروه نشان می دهد،چون وجدان شخصی محدود است و ممکن است ما ندای بیماری را با بهبودی یاوجدان مان اشتباه بگیریم،یاممکن است زیربنای ابراز عقیده مان چیز دیگری یا خواسته های شخصی باشد، اما وجدان گروه کامل تر است .
در وجدان شخصی من فقط به یافته های خودم اتکا میکنم اما دروجدان گروه از خرد جمعی بهره می برم.
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: 1. وجدان چیست و من چگونه به وجدان خود شروع میکنم؟ وجدان گروه برای من به چه معنی است و - توسط آرین،ی - ۱۴۰۲/۵/۷، ۰۲:۳۱ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان