امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 5 : قسمت خودمحورانه بیماری من چگونه زندگی من و اطرافیانم تاثیر می گذارد ؟
خودمحوري مانند محور يك چرخ دوّار است كه بايد همه چيز حول اين محور بچرخد.
در زندگي من ،همه چيز ميبايست حول محور من گردش ميكرد انچه مهم بود "من" بودم.
نظر ديگران مهم نبود.
كسي يا چيزي مهم نبود.
فقط من و منافع من و لذت بردن من مهم بود .
تلويزيون روي كانالهاي دلخواه من ثابت شده بود.در خريد و فروش ،بدون نظرسنجي از خانواده ام عمل ميكردم، بدون مشورت با ديگران عمل ميكردم،گاهاً با دلايل واهي وبي اساس و از روي تصورات باطل و بي ملاحظه گي،،، رفت و امد با فاميل را قطع ميكردم تا بقول خودم ،فضولباشي ها از صحنه
در بروند.

بارزترين و آشكار ترين ويژگي بيماري اعتياد: خود محوري است.در بيماري اعتياد ،خدامحوري و قانون مندي ديده نميشود

خود محوري يعني عقيده ،فقط عقيده ي من/قانون فقط قانون من. يعني اينكه من يك طرز تفكر و روشي براي خودم دارم و هر كس خلاف اين طرز فكر عمل كند،حالم بد ميشود و با او مقابله ميكنم.بعضي از اين خود محوري ها انقدر بر زندگي ديگران تاثير ميگذارد كه ديگر قادر به تحمل وضع موجود نخواهند بود،بنابراين اعتراض ميكنند و اقدام (همسايه ها خسته شده بودند به 110 زنگ ميزدند).
اعتياد بيماري هواهاي نفساني(خودمحوري) است:خودم ميدانم /بهتر از همه ميفهمم/اين خودمحوري ها باعث شد تا درجه اعتبارم در جامعه نزول كند.بخاطر بي نظمي ها و خود راي بودنم وقتي كه ميبينم شرايط باب ميل من نيست و انطور كه ميخواهم پيش نميرود و راهنمايم انطوري كه من ميخواهم ،راهكار نميدهد،اولين فكري كه به سرم ميزند اين است كه "راهنمايم "را عوض ميكنم و با اين كار خودخواهي هايم شدّت پيدا مي کند
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin.a ، بَرمک ، قدرت ، Nazer 5 ، ناظر9 ، حوریا ___Bu ، ناظر10 ، ناظر14

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 5 : قسمت خودمحورانه بیماری من چگونه زندگی من و اطرافیانم تاثیر می گذارد ؟ - توسط داراب م - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰، ۱۱:۱۷ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان