امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 21 : ایا یک نیروی برتر از خودم می تواند به من کمک کند تا بهبود پیدا کنم ؟ چگونه
نیروی برتر
نیروی که روی من نفوذ داره
نیروی برتر نیروی که قدرتش به تفکر اعتیادی و تفکر خودخواهانه و تفکر خودمحورانه من میرسه
نیروی که روی من احاطه داره و درنهایت بهم میگه چکار بکنم چکاری نکنم

اگه نیروی برتر من آگاهی من
آگاهی من که ازش کمک بگیرم انتخاب های سالمی درطی روز با روبه رو شدن با مسائل زندگی باهاشون روبه رو میشم رو بهترین انتخاب رو داشته باشم

اگه نیروی برتر من وجدان و برانگیختگی روحی من
یعنی به یک قوه تخیل
به یک قوه تشخیص برسم که
بدونم الان این رفتار این انتخاب من روی دیگران تأثیر مخرب وارد میکنه یا نه با این اقدام من به دیگران درد وارد میکنم یا نه

بعضی از ماها
تحت تاثیر یک رفتار اشتباه دیگری سریع جبهه میگیریم سریع بهش اعتراض میکنیم که این رفتارت درست نبود

ولی خیلی سخت برامون که تشخیص بدیم اثرات رفتارهایی اشتباه ما روی دیگران چه اثری میزاره

من اعتقاد دارم که نیروی برتر
وجود خارجی نداره و نیروی برتر هرچیزی که هست در درون من و بیرون نباید دنبالش بچرخم
چون درنهایت تصمیم گیرننده نهایی خودمم

ممکن با راهنما درمورد مسئله ای که برام پیش اومده صحبت کنم و
راهنمام بهم پیشنهاد میده بین چندتا گزینه
و
من خودم باید درنهایت یک گزینه رو انتخاب کنم که توی موقعیت مقتضی از روی اون گزینه رفتاری کنم

اگه نیروی برتر من برنامه است
اگه نیروی برتر من قدمها و اصولی که توی بستر قدمها اومده
بس باید بدونم بهترین تصمیم من از روی اصولی که بهم آموزش دادن و بهترین رفتار من از روی بکار بستن آموخته های برنامه است

اگر نیروی برتر من خداوند
باید کنکاش کنم
تحقیق کنم
مطالعه کنم از مذهب شناخته شده ای
که خداوند چه چیزهایی رو ازم میخواد انجام بدم و چه چیزهایی رو برام منع کرده و انجام ندم

ولی نیروی برتر هرچیزی که هست باید
استدلال های ذهنی براش بیارم که به انجام یک رفتار سازنده ایی برسه که توی عمل دیده بشم

و اینجوری که بهبودیی شکل میگیره
بهبودیی یک مجاهدتت تمام عیار و باید هوشیار باشم و تمرکز داشته باشم که به انحراف کشیده نشم
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 21 : ایا یک نیروی برتر از خودم می تواند به من کمک کند تا بهبود پیدا کنم ؟ چگونه - توسط Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۵/۱۰، ۰۸:۱۴ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان