امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 31 : من چه توقعاتی از برگشت سلامت عقل دارم ایا این توقعات واقع گرایانه هستند یا
سلامت عقل به معنی کامل شدن ،
بی نیازی به مشورت ، بدون اشتباه شدن ، مصون از لغزش شدن یا بی نیاز از آموزش شدن نیست بلکه سلامت عقل یعنی من بتوانم با وجود همه مشکلات شاد و آرام باشم ، بدون توجه به آنچه دارم یا ندارم شکر گزار باشم و از زنذگی لذت ببرم

همیشه انسان باید نسبت به هر چیزی توقعاتش عاقلانه و دور از انتظار نباشد.
من هرگز آدم کاملی نیستم و نخواهم شد و همیشه در زندگیم اشتباه می کنم بنابراین توقعی که دارم این است که ضریب اشتباهاتم کم شود ، بعد از اشتباهاتم خودم را ببخَشم ، هرگز خودآزاری نکنم..

من اگر فکر کنم که نباید اشتباه کنم توقع غیر واقع بینانه است.

توقع ام این است که بتوانم در زندگیم تعادل ایجاد کنم ، مسئولیت های زندگیم را انجام دهم.

اگر من توقع داشته باشم که از نواقص استفاده نکنم غیر واقع بینانه است بلکه من انتظار دارم ضریب اشتباهاتم را کم کنم --
توقعات من نباید دور از انتظار باشد -- من امروز توقع ام این است که در کل مثل یک انسان زندگی کنم.

در آخر توقع من از برگشت سلامت عقل این است که سلامت عقل به مرور زمان به من بازگشت می کند و من باید همیشه در چارچوب برنامه زندگی کنم.
توقع دارم فروتن و روشن بین باشم -- تا حد امکان از خودخواهی و خودمحوری دست بردارم -- مشورت گر باشم -- ترازنامه بنویسم -- آرمانگرایی و کمال گرایی نکنم -- انتظار داشته باشم کمتر اشتباه کنم -- کمتر تکرار اشتباه کنم -- آموزش پذیر باشم -- در جلسات شرکت کنم -- قدم کار کنم -- انتظار اشتباه از خود و دیگران داشته باشم.

آرمانگرای و کمال گرایی موجب آزار و اذیت می شوند و همچنین موجب پرخاشگری و جبهه گیری می‌شوند
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 31 : من چه توقعاتی از برگشت سلامت عقل دارم ایا این توقعات واقع گرایانه هستند یا - توسط Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۴/۲۵، ۰۱:۲۹ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان