امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 13: انگیزه ها و اعتقاداتی که باعث شد تا من در آن شرایط به این شکل عمل کنم ، چه
با سلام....
انگیزه ها: یعنی نیتها و خواسته هایی که عامل عملکرد من شده یعنی میخواستم به دنیا ثابت کنم اعتقادات من درست است و دیگران هم باید بپذیرند به همین خاطر هر حرفی زدم یا هر کاری کنم که طرف مقابل را خراب کنم تا آبرویش برود.

اعتقادات: باورها و اعتقادات و ارزشهای شخصی که داشتم و روی آنها پافشاری و اصرار میکردم که عامل عملکرد من نسبت به آن رنجش بوده و باعث مشکل شده.
یعنی یکسری باورها واعتقاداتی غلطی که در من تبدلیل به قانون شده و با واقعیتها منطبق نیستند مثل تعصب بیجا ، احساس مالکیت ، حق بجانبی ، حرف اول و آخر را در خانواده مرد میزند ، اگر هزینه با من است پس اختیار هم با من است ، (قومیتی) مثلا ما ترکها باج نمیدهیم و از این دست......
مثلا اعتقاد من این است نباید جلوی کسی کم بیاورم چون احساس بی ارزشی میکنم یا مثلا حتما باید جواب خوبی مرا با خوبی بدهند یا اصلا نباید مورد سوءاستفاده قرار بگیرم یا مورد تایید و تشویق و توجه قرار بگیرم و وقتی اینطور که میخوهم نمیشود نقص توقعات من درگیر شده و در نهایت رنجشها کنترل مرا بدست میگیرند.
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 13: انگیزه ها و اعتقاداتی که باعث شد تا من در آن شرایط به این شکل عمل کنم ، چه - توسط بَرمک - ۱۴۰۰/۴/۸، ۰۴:۳۵ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان