امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 40: در روابطم با خانواده ، آیا بعضی مواقع احساس می کنم که در یک چرخه معیوب و تک
رفتارهای افراطی مثل باج دادن چاخان کردن و همه جوره باب میل طرف بودن 
بها دادن به احساسم و پیروی از افکار بیمار گونه و مخرب ?

?ترس ازتنهایی
?طردشدن 
?کمبود قدرت 
?ترس ازقضاوت 
?طمع ولذت وتنوع طلبی
?زیاده خواهی 
طرح ونقشه برای رسیدن به مقاصد خودم ، همه این ها باعث شد تا ایجاد رابطه از روی اجبار انجام دهم واین ها باعث می شد من خیلی جاها برخلاف اعتقادات و ارزش هام پیش برم

?یکی دیگر از چیزهایی که باعث اجبار در ایجاد رابطه با دیگران شد نقص قوی و فعال?﴿تایید طلبیم﴾بود.

بدلیل اینکه در گذشته تابعه الگوی رفتاری و فکری خاص مثل??
لجاجت ، باورهای غِلط ، حق بجانبی ، غرور ، نواقص و غیره...بودم و همیشه در زندگیم این مسائل تکراری میشدن
 این امر موجب شده بودتا ارزش ها را از دست بدهم و باورهای غلط جایگزین آن شود و همیشه دنبال توجیح و بهانه بودم?
 و( هر زمان از روی نقصی استفاده میکنیم وارد چرخه معیوب و تکراری میشویم)
مثلا?مثل اینکه من نباید به همسرم بهاء بدهم--محبت در مورد خانواده امکان ندارد--نمیتوانم با مادرم دوست باشم و غیره...?
(چون در گذشته این کارها را نکرده ام بنابراین امروز ممکن نیست بتوانم).?
زمانی من از عقاید کهنه استفاده میکنم دچار این چرخه میشوم?(احترام به افکار ، رفتار ، عقاید و نیاز دیگران موجب خروج از این چرخه میشود)....?
زمانیکه خواسته هایم طبق عقاید و عادات زیاده خواهانه گذشته باشد در چرخه معیوب و آزاردهنده  گیر میکنم حتی اگر عقاید و خواسته هایم در آن زمان به ظاهر منطقی و موجه باشد اما چون پایه آن خودخواهی و عدم توجه به خواست و احساس دیگران و در کل خواسته و فکری غیر اصولی است به نظر میرسد که امیدی به تغییر و خروج از آن حالت نیست.?
نقش من در چنین مواردی پافشاری بر اراده خودم میباشد که بواسطه آن راه حل های نادرست را تثبیت میکنم?
نقش من در چرخه معیوب بزرگ کردن آنها است..?
در آخر?با خانواده نمیتوانستم صمیمی شوم چونکه ضعف هایم را به رخم میکشیدن و در تنظیم رابطه به من خسارت میزدند?
(من باید با چشم پوشی از منافع خودم رابطه برقرار کنم)
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 40: در روابطم با خانواده ، آیا بعضی مواقع احساس می کنم که در یک چرخه معیوب و تک - توسط Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۵/۴، ۰۹:۴۰ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان