امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 1 : کدام یک از رفتارهای من از اغاز بهبودیم تغییر کرده است ؟در چه جاها و شرایطی م
باسلام۰۰
ممکنه یک سری رفتارها تغییر بکنه که وابسته به اجبار باشه یابرحسب شرایط باشه اما تغییرواقعی زمانی صورت میگیره که تغییر باورها وافکار باشه

یک سری رفتارهای سالم رو انجام میدیم اما زیر بنا درست نیست

مثلن تو خونه کمک زنت میکنی ترس از اینکه غر غر نکنه یا اینکه نیاز داشتی بهش بهت نگه نه

یا یک سری کارها واقعیت داره اما نه اونجوری که تو میخوای انجام بدی مثلن خدا میگه امر به معروف کن تو چوب بر میداری میخوای همه رو براه راست هدایت کنی

تو قدم ۷ من کمبود های خودمو پیدا کردم اما چطوری دارم استفاده میکنم تو یه بخش هایی استفاده میکنم اما جاهای دیگه نه

مثلن من کمبودوفاداری یا تعهد رو تو خودم کشف کردم تو یه بخشهایی وفادارم ومتعهد هستم اما تو خونه نیستم توی کارم متعهدم اما توخونه نیستم

متعهد بودن اجزای سالمه درونت وجود داره اما یه جاهایی کم میزاری یعنی مساعل رو غلو کردی

غلو کردن یعنی فرار کردن از یه جنبه دیگه قضیه

وقتی رفتارهای متعصبانه در پیش میگیریم ینی در حال فرار از یک جنبه دیگه قضیه هستی مثلن نمیخوای بپذیری ادم بی غیرتی هستی بی تفاوتی  بعد از خودت رفتار متعصبانه نشون میدی در حالیکه در خیلی از موارد معنای بی غیرتی رو نمیدونی خیلی رفتارهایی رو انجام میدی که بدتر از بی غیرتیه اون طرف رو میبینی این طرف قضیه رو نمیبینی

مثلن تو کوچه وخیابون یکی چپ نگاه ناموسم کنه طرف رو میخوام بترکونم اونوقت تو خونه مادرم یا زنم میگه فلان چیز رو بخر حالشو ندارم برم ۰۰اونوقت خودشون مجبورن برن۰۰بعد ادعام میشه ادم ناموس پرستی هستم

بزرگترین غلو تو بهبودی ماسک روحانیت وبهبودیه و اینکه در گفتارمان غلو میکنیم از کلمه خیلی استفاده میکنیم خیلی خدمت میکنم خیلی صبر دارم خیلی قدم خوب کار میکنم
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 1 : کدام یک از رفتارهای من از اغاز بهبودیم تغییر کرده است ؟در چه جاها و شرایطی م - توسط آزاد۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲، ۰۴:۳۷ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان