امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 52 : آیا می توانم بدون تسلیم کامل به بهبودیم ادامه دهم؟
تسلیم شو تا پیروز شوی !

این دقیقا برگرفته از کتاب پایه NA می باشد ! تسلیم شدن فرایندی است درونی که با اقرار و اعتراف شروع و با پذیرش درونی به اوج خود می رسد

به نظر من شروع هر تغییر ی در انسان شاید از اظهار عجز و ناتوانی و اقرار و اعتراف بر زبان آغاز گردد ولی تغییر و تحول بنیادین و ماندگار نیاز مند تسلیمی بی چون و چرا وسلولی است

و از طرفی سنگ محک تسلیم ، جنگ نگردن با هیچ چیز و هیچ کس است ! اگر دست از جنگ کردن با خودم - با دیگران - با شرایط و اوضاع و احوال زندگی برداشتم ! اگر از اثبات عقاید و افکار خودم برای دیگران دست برداشتم - اگر حاضر شدم اجازه ورود با ورها و اندیشه های تازه و جدید را در وجود خودم بدهم - آنگاه نسیم تغییر د درون من به آرامی شروع به وزیدن خواهد گرفت

قدم گذاردن در مسیر و جاده بهبودی را شاید بتوان بدون تسلیم کامل بودن آغاز کرد ولی برای لذت بردن از این جاده و مسیر زیبا حتما بایست در اوج تسلیم بود - برای همین است که می گویند تسلیم باش تا پیروز شوی - با تسلیم شدن انرژی عظیمی که صرف جنگ با دیگران و شرایط - دفاع از عقاید پوسیده خود و تغییر دیگران و.... صرف میشد

میتواند این انرژی عظیم درونی در مسیری درست صرف تغییر و تحول خود گردد-

به نظر من تسلیم شدن فرایندی است که به مرور و به آرامی اتفاق می افتد و تنها راه تشخیص آن جنگ نگردن با خود - دیگران - و شرایط است - وقتی تسلیم میشوم آنگاه اجازه می دهم تا خداوند از طریق - کائنات - و نیروی درونی بالقوه ای که در ضمیر ناخود اگاهم به ودیعه گذاشته است و تا به حال ساکن و بی حرکت بوده ، مرا در مسیردرست زندگی و بهبودی هدایت کنند
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin.a ، shapor z ، b.d ، ابی ن ، ssaeedg ، ناظر9 ، mehdi9666 ، حوریا ___Bu ، ناظر14

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 52 : آیا می توانم بدون تسلیم کامل به بهبودیم ادامه دهم؟ - توسط سعید ز - ۱۳۹۸/۱۱/۱۸، ۱۰:۱۴ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان