امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روحانیت درعمل
روحانیت درعمل
درک و دربرگرفتن قدمها و سنت ها برای همه مان اهمیت دارد اما باید آنچه را که یادمی گیریم به کار گیریم چرا که درغیرآنصورت دانش مان ارزشی نخواهد داشت. زمانی که درگیر خدمت فداکارانه می شویم متوجه می شویم کلیۀ اصولی که دوست داشته و یادگرفته ایم برایمان کاربرد دارند. ازسر راه خودمان کنار رفتن کار ساده ای نیست اما این دقیقأ همان کاری است که ما را اززندان های خود ساخته مان رها می سازد. بعضی وقت ها کاملأ مشهود است که اگر تغییر نکنیم با مشکل مواجه خواهیم شد. در برخی دیگر از اوقات آزادیم همانجایی که هستیم بوده و حرکتی نکنیم اما در این شرایط درحق خود کوتاهی کرده ایم. زمانی که نیاز داریم تغییرکنیم, می توانیم اقدام به عمل های مختلفی را از خود بروز دهیم اما ساده ترین این اقدامات, اغلب مهمترین آنها می باشند . زمانی که به دیگران ایثار می کنیم به اندازه ای از سرراه خود به کنار می رویم که بتوانیم یک نگرش متفاوت را نسبت به زندگی مان به دست آوریم. این عجیب به نظر می رسد اما آن کارهایی که با حداکثر ازخود گذشتگی انجام می دهیم, حداکثر پاداش را برایمان به ارمغان می آورند. خدمت فداکارانه, خدمت به نیروی برترمان به همنوعان مان و به خودمان محسوب می گردد .
زمانی که ما جزئی از این فرایندیم, متوجه می شویم که یک نیروی برتر با استفاده از ما در زندگی دیگران تغییر ایجاد می نماید. وقتی که این رویداد را درعمل می بینیم, انکار این واقعیت برایمان مشکل تر می گردد .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، admin4
 انجام اصول روحانی محرک ادامه بهبودی ماست . زمانیکه اصول روحانی رو انجام نمیدم دیگه تمایلی برای ادامه بهبودی هم ندارم و نسبت به برنامه بیتفاوت میشم و خسارت های زیادی به بار میارم .
اهمیت شرایط روحانی برای من قدرتی است برای تفکر . روحانیت یک تغییر دهنده درونی است یعنی ضعفها را کم کردن صبورتر شدن ، با اراده تر شدن ازاد و رهاتر شدن عاقلتر شدن و پخته تر شدن اجتماعی تر شدن با انگیزتر شدن و روحانیت روحیه ای مضاعف برای من میسازه که از درون راضی و خشنودم و توانایی مقابله با مشکلات رو پیدا میکنم و از لحاظ روحانی ،بیدار بودن ، یعنی بتوانم معجزاتی که من رو احاطه کرده رو ببینیم ، حتی زمانانیکه زندگی بر من سخت میشه ، به تعهدات خودم عمل می کنم و یاد می گیرم  از راه های جدید سپاسگزاری خودم رو نشان بدم و نهایت سعیم رو برای حفظ سلامتی روحانی انجام میدم ، یعنی بهبودی مداوم  و جاری..
پاسخ
می توانیم از خواستن واقعی چیزها ترس داشته باشیم چونکه این نوعی خودخواهی به نظرمان می رسد و یا می ترسیم
مبادا آن چیزها از ما گرفته شوند. یکی دیگر از اعضا چنین مشارکت کرد: " باور داشتم که موفق نشدن به هیچ وجه
قابل قبول نبود و من شخص ناموفقی بودم. بنابراین هیچ راه فراری برایم وجود نداشت. به ابزاری نیاز داشتم تا بتوانم
در مقابل انسانیت ام جان سالم بدر ببرم." رهایی از ایده های قدیمی مان به راحتی بدست نمی آید و درهرصورت
یکباره اتفاق نمی افتد. جای شکرش باقی است که این یک فرایند است. حقیقت امر این است که اگر ما این فرایند را
یکباره طی می کردیم, شاید از آن جان سالم بدر نمی بردیم.
پاسخ
در دنیای مان می توانیم خیلی کارها را انجام دهیم. زمانی که بهبودی را دنبال می کنیم، اعتیادمان دیگر محدودمان
نمی کند. ما هم در داخل و هم در بیرون از انجمن ارزشمند هستیم." امروز درک می کنم وسیله ای هستم که نیروی برترم از طریق آن ارادۀ خود را به نمایش می گذارد. حق انتخاب دارم که با هماهنگی بنوازم و آهنگی تازه بیافرینم،یا بدون دلیل خاصی سروصدا کنم". با رعایت اصول روحانی می توانیم زندگی کنیم، کار کنیم و شرایط زندگی واقعی را در داخل و بیرون از NA بپذیریم. هنگامی که قدم ها را به ترتیب کار می کنیم، یاد می گیریم آنها را در امور روزمرۀ خود به کارگیریم. اگر این اصول را به اجرا درآوریم، هرگز مجبور نخواهیم شد که دوباره مصرف کنیم.

_پاک زیستن_
پاسخ
 سلام

انجام کار درست وعمل کردن بر اساس اصول روحانی قدم ها برای انجام کارهایم.
 این که من نیاز به چیز خاصی داشته باشم نیست موضوع اجرای درست هر کاری است بر اساس نیت و...
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان