امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2-بعنوان یک عضو و یک خدمتگزار مسئولیت پذیری را چگونه تمرین میکنم؟درپست خدماتی که درحا
2-بعنوان یک عضو و یک خدمتگزار مسئولیت پذیری را چگونه تمرین میکنم؟درپست خدماتی که درحال حاضر دارم در برابر چه کسانی مسئول هستم؟اگر پست خدماتی نداشته باشم اما در حال خدمت باشم در برابرچه کسانی مسئول هستم؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، حوریا ___Bu ، عباس۲۳
چرخشی ازسلطه جوئی ودیکتاتوری جلوگیری میکنددرهرگروه که حضورداریم بایدسهم خودراانجام دهیم مثل مرتب کردن اتاق جلسه -جاروززدن-خوش امدگویی-چیدن نشریات-رعایت سنت یک برای فضای روحانی واجازه دادن به همه برای اماده کردن جلسه چه گروه وساختارو......به دیگران اجازه خدمت بدادن چیزی بنام شخصی نیست همه درخدمت NAهستیم من دربرابرکسانی که بمن اعتمادکردن مسئول هستم وبایدپاسخگوباشم درهرسطحی که رای اوردم بایدمرزبندی خدمتی داشته باشم وخدمتگزاردرNAهیچگونه اختیاری ازخودندارد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر11 ، حوریا ___Bu ، ناظر9 ، عباس۲۳ ، ناظر2
(۱۳۹۹/۱/۲، ۱۲:۰۸ صبح)admin نوشته است: 2-بعنوان یک عضو و یک خدمتگزار مسئولیت پذیری را چگونه تمرین میکنم؟درپست خدماتی که درحال حاضر دارم در برابر چه کسانی مسئول هستم؟اگر پست خدماتی نداشته باشم اما در حال خدمت باشم در برابرچه کسانی مسئول هستم؟
قدم کارمیکنیم تابهبودی جریان داشته باشد پس مسئولیت پذیری رادرخودپرورش میدهیم دربرابرخودودیگران که بمارای دادندویابامامخالفت کردندمسئول هستیم دربرابرهمه دارم خودم رانشان میدهم مثال کمک به خدمتگزاران جلسات، تمایل یک تازه وارد را افزایش میدهم در واقع مسئولیت پذیری درحال خدمت باوجدان گروهی وبدون وجدان گروهی وجوددارد
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، ناظر9 ، حـمـیـد
حس همسانی وعشق امید دروجودم دلیل دیگری است
که مرابه جلسه می برد . آنرا بین همدردانم ازطریق مشارکت کردن خدمت گرفتن واعلام پاکی تقسیم میکنم گاهی به
جلسه می روم وپیام را دریافت می کنم بعضی مواقع پیام رامی رسانم
واینها بخشی ازمسولیتهای من می باشد

قطارna چه بخواهیم و چه نخواهیم درحال حرکت هست پس خوش بحال آنان که مسافران این قطار هستند از آن جا نخواهند ماند و به مقصد آرامش خواهند رسید.کافیه فقط بخایم وتلاش سهم سخاوتمندانه خودرا به انجام برسانیم
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، ناظر9 ، عباس۲۳ ، حـمـیـد
2-بعنوان یک عضو و یک خدمتگزار مسئولیت پذیری را چگونه تمرین میکنم؟درپست خدماتی که درحال حاضر دارم در برابر چه کسانی مسئول هستم؟اگر پست خدماتی نداشته باشم اما در حال خدمت باشم در برابرچه کسانی مسئول هستم؟(سنت نهم)
مسؤل بودن در سنت نهم یعنی ؛ هم پاسخگو بودن و هم ارتباط داشتن.
بعنوان عضوسهمم رادرکارهاانجام دهم و مشارکت کلامی و عملی داشته باشم،خودم را درقبال ان ای مسؤل بدانم.
به اون سطحی که منا انتخاب کرده پاسخگو باشم .
درنهایت پیمانکاران و شرکت هابه هیأت ها و کمیته ها ، و کمیته ها به بدنه های خدماتی ، و بدنه های خدماتی به بالاترین سطح موجود یعنی گروه ها پاسخگو میباشن ، جالب اینجاست که خود گروه و اعضای آن هم به
  ' احساس مسؤلیت نسبت به معتاددرحال عذاب ' و نیروی برتر پاسخگو میباشد .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر6 ، عباس۲۳ ، حـمـیـد
قسمت اول:
ازطریق انجام تعهدات و مسیولیتهایم
پاسخگو بودن با فروتنی 
کوشش در گسترش پیام انجمن از طریق عملکردبرنامه ایی داشتن

قسمت دوم:
هر خدمتگزار در مقابل گروه یا ساختاری که به او رای داده پاسخگو است
اما
مهمترین پاسخگویی در مقابل وجدان خود است.

قسمت سوم:

در برابر وجدان گروهی که به من رای داده
در مقابل منشی که من را به عنوان گرداننده گروه و یا کارگاه آموزشی و یا خوش آمدگو انتخاب کرده
درمقابل رهجو به عنوان راهنما
و....
پاسخ
 سپاس شده توسط عباس۲۳ ، ناظر2 ، ناظر10 ، حـمـیـد
سلام
خودمحوری و احساس دانایی نمی نمایم.پاسخگویی را در راس قرار می دهم.
-در برابر تمام اعضاء انجمن معتادان گمنام مسئول هستم.
-چه خدمت با وجدان داشته باشم چه نداشته باشم باید در برابر اصول انجمن و اعضاء انجمن و انهایی که نیامده اند نیز مسئول هستم.
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش
سلام

حواسم به گوشی ادرس جلسات هست .تمرین می نمایم که چگونه ویا چه جوابی برای بهتر معرفی کردن انجمن برای تماس هایی که از انجمن اطلاعی ندارندداشته باشم- حفظ حرمت واحترام تماس گیرنده/ کوتاه و مفید توضیح دادن...
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش
سوال 2 ـ  بعنوان یک عضو و یک خدمتگزار مسئولیت پذیری را چگونه تمرین میکنم ؟ درپست خدماتی که درحال حاضر دارم در برابر چه کسانی مسئول هستم ؟ اگر پست خدماتی نداشته باشم اما در حال خدمت باشم در برابر چه کسانی مسئول هستم ؟
به عنوان یک عضو سعی میکنم سهم خودم را انجام دهم: مثال سهم خودم را در سبد سنت هفتم رعایت کنم. در جلسات به خوش آمدگو باشم پمفلت بخوانم یا تجربه خودم را در مورد موضوع جلسه بازگو کنم . به عنوان یک عضو، پیام رسان باشم نه اینکه با رفتار یا اعمال یا گفتارم دافعه ایجاد کنم.
قبلاً خیلی در جلسه با گوشی ور می‌رفتم یا با بغل دستیم صحبت می‌کردم ولی امروزه سعی می‌کنم ساکت باشم و گوش دهم. یا به عنوان گرداننده یا تجربه دهنده درست صحبت کنم ، تجربه شخصی خودم از اصول را که یاد گرفته ام و برایم در زندگی اثرگذار بوده در موردش صحبت کنم. سعی می‌کنم حتی با کوچکترین چیزها ، مثل روی خوش نشان دادن یا آگوش باز یا پیش دستی در سلام دادن به همه حس خوب انتقال بدهم یعنی تا جایی که می‌توانم عشق بدهم.
درپست خدماتی هم سعی می‌کنم مسئولیت پذیر باشم . عاشقانه و ایثارگرانه خدمت کنم ، تمرکزم روی پیام رسانی باشد نه خواسته‌های شخصیم یا نه مسیر ذهنی عضو خاصی یعنی طبق اصول رفتار کنم و همسانی را در نظر داشته باشم. سنت یک را رعایت کنم ،یعنی وحدت مان و منافع مشترک را در نظر بگیرم قدم یکم را کاملاً رعایت بکنم یعنی کاملاً در  برابر اصول تسلیم باشم .
در آخر هم من در برابر NA بعنوان یک عضومسئول هستم . وقتی نام NA وسط باشد باید مسئولانه رفتار کنم مسئول در برابر رفتار ، گفتارم. مسئول در برابر جلسات و اعضا و حتی خانواده و اجتماع . باید بهترین عملکرد را با مشورت و به اجراء گذاشتن اصول داشته باشم .

HH
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان