امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تسلیم
Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
[b]تسليم و پذيرا شدن لازمۀ اتّحاد و وحدت در معتادان گمنام مي باشد هر چه اعتماد ما به يك نيروي برتر بيشتر مي شودگذشتن از آرمانهاي شخصي و نجنگيدن براي  آنچه خودمان مي خواهيم آسانتر  مي شود و خود محوريها و خود خواهي هاي ما كم رنگ تر مي شود .[/b]
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، بَرمک ، حـمـیـد ، ناظر14
سلام
تسلیم به منزله شروع و قبول بهبودی در معتادان گمنام است.با تسلیم اصول و گوش دادن به تجربیات اعضاء و استفاده کردن از این تجربیات و به کار بردن آنها در زندگی شخصی می توانم به مسیر خود ادامه دهم و کمکی باشم برای اعضاء که تازه وارد جلسات می شوند.
پاسخ
همانطور که ما در قدم اول در مقابل اعتیاد تسلیم شدیم و پذیرفتیم که یک بیمار هستیم واز این نقطه به ما کمک شد و پاک ماندیم در سنت اول تسلیم خواست و اراده خداوند می شویم دست از جنگ برداشته و پذیرش اعضا برایمان اسان می شود هرچقدر اعتقاد و اعتماد و ایمان ما به نیروی برتر رشد کند اسان تر می توانیم از خواسته ها و امیال شخصی خود بگذریم
پاسخ
هرچه اعتماد ما به یک نیروی برتر بیشتر میشود گذشتن از آرمان های شخصی ونجنگیدن برای آنچه که خودمان می خواهیم آسانتر می شود اگر دریابیم که تمایلات شخصی یا هدف های گروهی با دور نمای کلی انجمن در تضاد است باید به خاطر بیاوریم که سنت،اتحاد از ما درخواست می کند . از منافع شخصی خود گذشت کنیم و باید هر گونه عقیده ای را که فکر میکنیم باعث پیشرفت انجمن معتادان گمنام خواهد شد بپذیریم تنها راهی که می توانیم این اتحاد را حفظ کنیم آن است که تصمیم بگیریم جزئی از این کل بشویم وقتی که می دانیم در انجمن جایی داریم نسبت به حضور در آنجا تعهد پذیر می شویم
پاسخ
تسلیم  مارا در قدم اول و سنت اول کمک کرد تا به منافع مشترک بپردازیم تمایل به بهبودی داشته باشیم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر14
تسلیم دراین سنت بمن یاداورمیشه من عضوی ازانجمنم
نه همهدانجمن من جزیی ازیک کل بزگم که هرچه بصلاح 
جمع باشه حتمابصلاح منم هست تسلیم درای مبحث
یعنی درک مفهوم اتحادوحفظ منافع مشترک
تک روی وتک بعدی رفتارکردن برام مفهومی نباید
داشته باشه وبرخلاف جمع نبایدتوگروه وجلسات بصورت
خودخواهانه عمل کنم
پاسخ
سلام
 تسلیم یعنی کار خود را با گوش دادن به تجربیات دیگر اعضاء انجام دهم.
برای انجام کارهایم نیز خود محور نباشم...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر14 ، حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان