امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 15:دعا کردن چگونه به من کمک می کند که روشن بین و آینده نگر باشم ؟
سوال 15:دعا کردن چگونه به من کمک می کند که روشن بین و آینده نگر باشم ؟
پاسخ
تجربه امروز من این است که بواسطه داشتن بیماری اعتیاد و به خاطر پیش رونده بودن آن مرتبا در معرض عود بیماریم قراردارم و واضح است که بیماریم مرا به سمت  و سوی منفی و نادرست سوق می دهد ، یعنی به سمت انحطاط  و نیستی ، منفی بینی ، کج روی وکوته فکری ، و برای اینکه ازبیماریم فاصله بگیرم وبه وضعیت خود بهبود ببخشم نیازبه یک ابزارمناسب دارم تابه من کمک کند در مسیردرست حرکت کنم و این ابزار مناسب برای من دعا و مراقبه است .

وقتی دعا می کنم  این قابلیت را پیدامی کنم که  از زاویه بهتری به زندگیم نگاه کنم و درک بهتری ازدنیای اطرافم داشته باشم . روشن بینی درمن تقویت می شود ودوراندیشی کمکم می کند نه تنها فقط برای امروز زندگی کنم بلکه دور اندیش و عاقبت اندیش شوم .
پاسخ
دعا کردن موجب تمرکز ذهن برروی رابطه خود با قدرتیست ک در طی کارکرد قدمهای قبل ب آن ایمان آورده ایم.ودراین رابطه بخاطر احساس امنیت و اعتماد امید و ایمان جای ناامیدی و ترس را میگیرد. و باشهامت بیشتری باواقعیتها روب رو خواهیم شد. دعا کردن روزانه موجب تقویت صبر و یادآوری هدف و قدرت نیروی برتر است
پاسخ
دعا پل ارتباطی بین من و خداوند است و حاصل آن دیدن زندگی خود و پیرامونم از زاویه خداوند (خدامحوری) با روشن بینی و آینده نگری که خداوند می بیند، است. بخاطر عجزم در مقابل دیدگاه تونلی که دارم، دیدن جوانب زندگی با افق دید خداوند بهتر است و این کمک می­ کند دیدگاه ایرج معتاد بهتر شود.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲ ، ssaeedg ، ناظر10
سلام
دعا کردن یعنی اینکه اتفاق می افتد .پس خود دعا یعنی امید داشتن با اینده و روشن بینی در این که این‌اتفاق قرار است در زندگی بیافتد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
۷*باعرض سلام ودرودوادب واحترام*

*محسن معتاد*

*چون به وسیله دعاکردن همیشه درحال ارتباط باخداوندهستم،،،،*

*دریچه افکارم بازترشده است،،،*
*ومی دانم که یک نیروی مافوق همیشه مراقب من است ودرهمه حال وهمه جاحمایتم می کند..*

*دعاکردن باعث می شودتادچارانحراف فکری نشوم..*

*بارابطه باخداونددیگرنگران نتیجه کارهانیستم،،،*

*بانیرویی که ازدعاکردن به دست می آورم اقدام وعمل وحرکتم راانجام می دهم وکسب نتیجه را حال هرچه می خواهدباشدبه خداوند می سپارم..*

*دیگرچیزی راتقصیرخداوند نمی اندازم واورامقصربدبختی هایم قلمداد نمی کنم..*

*مال اندیشی وآینده نگری باعث می شودبهبودیم کمتربه خطربیفتد وهرکاری رابدون مشورت انجام ندهم،،،،*

*هدفمندزندگی کنم ومسئولیت پذیر و برنامه ریزشوم..*

*روشن بینی کمک می کند تانقش خودم را درهرشرایطی ببینم وبپذیرم،،،*

*کمک می کندتا اراده خداوندرا بشناسم وآن راجایگزین اراده خودم کنم،،،*

*دعاکردن کمک می کندتاازخودمحوری وغرورکاذب دورشوم وکمترمطیع احساسات و نفس بیمارگونه ام شوم..*

*روشن بینی باعث می شودتابه عواقب وپیامدهای اعمال ورفتارم فکرکنم واسیرلذت طلبی ،،،،زیاده خواهی وافراط وتفریط نشوم..*

*امروز بادعاکردن وروشن بینی وآینده نگری بیشتر،طالب ارتقاءرابطه آگاهانه خودم باخداوندهستم بدانگونه که اورادرک می کنم وفقط جویای آگاهی از اراده اوبرای خود وقدرت اجرایش هستم..*
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
دعانوعی درخواست کمک ومشورته برام که از
نیروی برتردعوت میکنم توانجام کاری بمندقدرت بده
وباذهن واراده شخصی خودم کاریوشروع نکنم 
ک من محدودم ویک روزه بین ازروی وسوسه عمل میکنم وفکربسته وعموماعاقبت کاروبافکربسته والگوهای فکری خودم نمیتونم ببینم دعابرام دراین موردیعنی نیروی برترمن ازت دعوت میکنم برای انجام کاری بمن کمک کن تاهم درست انجامش بدم وازاصول روحانیربدورنباشم وهمینکه عاقبت کاررابرام خطم بخیرکن واین روشن بینی دراین خصوص برام کارمیکنه
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، Alireza haghgoo
سلام تمرین همه اصول روحانی وقتی درقالب دعا ودرخواست قرارگیردبه پرشدن خلا روحانی کمک میکندواین یعنی توقف بیماری وشروع خوشبختی
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، Alireza haghgoo
وقتی دعا میکنم خدا دریچه های بسته ذهنمو باز میکنه...انگاری قلبم عین یک آهنربا مطالب بهبودی رو میگیره....و آینده و عواقب کارهامو بهتر میبینم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۱۶

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان