امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 17:چه مواقعی مراقبه می کنم ؟
سوال 17:چه مواقعی مراقبه می کنم ؟
پاسخ
من چون دارای بیماری اعتیاد هستم باید بطورمنظم درحال مراقبه باشم ، اما ممکن است شرایط خاصی باعث شود که نیازمان به مراقبه ضروری وبیشتربه نظر برسد واین شرایط خاص می تواند زمانی باشد که می خواهم تصمیم بگیرم و یا تحت فشار روحی و روانی هستم و یا زمانی که دچارخلاء وکمبود انرژی و قدرت هستم وترسهایم پر رنگ می باشند ونیاز به راهنمایی وکمک خداوند دارم
پاسخ
هر وقت که ذهن شلوغی دارم - هر موقع که نیاز به ثبات دارم و می خواهم تصمیم بگیرم - هر روز صبح چون نیاز به انرژی بالا برای انجام وظایف روزانه ام دام - زمانی که نیاز به یک

آگاهی دارم و افکارم خیلی شلوغه و این اجازه را به من نمیدهد - وقتی که غرق در خود مشغولی و خودمحوری می شوم - وقتی می خواهم پیام خداوند را بشنوم - وقتی پاسخ

موضوعی را نمی دانم - وقتی می خواهم به چیزی اقرار کنم - وقتی می خواهم ترازنامه بنویسم - وقتی می خواهم جبران خسارت کنم
پاسخ
هرگاه عجزم را در برابر نیازم می ­پذیرم در آن حال دعا و مراقبه می­ کنم....
پاسخ
سعی می کنم که هر روز و اگه شد موقع خواب
اما اگه هم نشد
هر وقت تونستم
یا خیلی احساس نیاز کردم
اما اگه منظم باشه
قطعا تاثیر بیشتری داره
و نظم و انضباط رو هم تمرین می کنم
تا ملکه ذهنم بشه
پاسخ
هرروز صبح وقتی ازخاب بیدارمی شوم ازخداوندمهربان که لیاقت دادیک روز دیگر زندگی کنم تشکر می کنم و فقط برای امروز زندگیم رابه خواست واراده او می سپارم وازاومی خواهم به من قدرت بدهد که درراستای خواست واراده او قدم بردارم وتسلیم خواست واراده او باشم زیراکه اراده من مخرب است ودرکل روز سعی میکنم هرچندبارکه توانستم ازاوبابت کمک هایش ونعماتش تشکرکرده وبرای باقی روزم ازاو کمک می خواهم وشب نیز بابت همه نعمت های بیشماری که به من عطا کرده تشکر میکنم وازاومی خواهم که فردا نیز لیاقت زندگی کردن ودعاومراقبه رابه من بدهد وزندگی مراباخواست واراده خودشش پیش ببرد و هر روز همین داستان ادامه دارد وهمه اینها رامن درانجمن یاد گرفتم ومدیون همه اعضا هستم و همیشه دعا میکنم که خدالیاقت بدهدکه بتوانم باهرنوع خدمتی که می توانم ذره ای هرچندکوچک ازدینم رابه انجمن ادا کنم برایم دعا کنید که من هم برایتان دعامی کنم محمدتورکمن18/4/1400
پاسخ
با ورود به انجمن معتادان گمنام و کارکرد قدم ها و قدم یازدهم ، در طول مسیر بهبودی بصورت خودآگاه و نا خودآگاه در حال مراقبه می باشم . امروز به طریق مختلف سعی می کنم مراقبت داشته باشم و دعای مستمر تا بتوانم در مسیر بهبودی با گام های استوارتری حرکت کنم .
پاسخ
سلام داریوش معتاد
هر زمان که احساس نیاز کنم به مراقبه می پردازم
پاسخ
_هرزمان که جویای آگاهی ازاراده وخواست خداوند وقدرت اجرایش هستم زمانیکه نیاز دارم ذهن وافکارم را آرام کنم،وقتیکه نیاز به دیدن نشانه ها دارم،زمانیکه نیاز به دیدن وشناختن راه از بیراهه رادارم،زمانی که نیاز به انرژی مثبت وروحانی دارم،زمانی که قدمهارا کارمیکنم وپاسخ وتجربه سوالات را باصداقت کامل میدهم،وقتی که میخواهم واردترازنامه نویسی وجبران خسارت بشوم،وقتی که دچاریأس ونومیدی میشوم،وزمانی که میخواهم شکرگزاری کنم،زمانی که نیاز به باز بودن دریچه افکارم دارم،زمانی که دعامیکنم ورابطه ام باخداوند وصل است،زمانی که میخواهم به یک توازن وتعادل عاطفی وروحانی برسم،زمانی که نیاز به عشق وپذیرش خداونددرزندگیم دارم،زمانی که نیازبه آن رابطه روحانی باخداونددارم نیازبه متحول شدن ورشد وتغییرکردن،زمانی که میخواهم خودم را بسپارم وخواست واراده خداوند رادرزندگیم جاری کنم،زمانی که ترسها و بیماریم میخواهندبرمن غلبه کنند،زمانی که در دل طبیعت هستم، وقتی که برای دیگران دعامیکنم وزمانی هم برای بهترشدن حال واحساس خودم،زمانی که میخواهم روندایمان آوریم راتقویت کنم و وقتی که میخواهم ارتباطم رابانیروی برترم بهبود ببخشم.
هرزمان که ذهنم ازافکار پوسیده وبیمارگونه تخلیه میشود وعشق وخدمت وصداقت جایش رامیگیرد درحال مراقبه هستم.?
پاسخ
سوال 17:چه مواقعی مراقبه می کنم؟
شماهیچگاه شناگرماهری نمیشویدمگراینکه تن به آب بدهید.
دنبال تکنیک برای مراقبه نباشید،مراقبه کپی برداری نداره،باید خودت آن را کشف کنی.
مابایست مراقب باشیم تا توسط ' روحانیتمان ' در این قدم زمین گیر نشویم.فرقه های مختلف من را به نقطه کمال نمیرسانه و من تا همیشه عاجزخواهم ماند.(مراقبه بامدیتیشن و یا دیپاسونا متفاوت است و اینا کارهای حرفه ای هستن)
مراقبه همون چیزیه که خداوند برای من میخاد.
مراقبه یعنی رسیدن به نقطه ای ازپذیرش خداونددر درون خودت.
مراقبه یعنی دست پیداکردن به آگاهی های ناب روحانی.
مراقبه یعنی تعادل ذهن ،یعنی ازجنگیدن باافکارمنفی دست بردارم.
یعنی آماده شدن برای دریافت الهامات تازه.
مراقبه کمک میکنه که من قابل تحمل بشم.
مراقبه یعنی توجه و تمرکز پیگیرانه به درخاست دعایی که داشتم.
بقای روحانی ما به مراقبه بستگی دارد.و بدون مراقبه ممکن است پیام ما در قدم دوازده نافذ(نفوذکننده و تأثیرگذار) نباشد .
شکرگذاری در هر نوع شرایطی،یه نوع مراقبه است.
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg
سلام

-من معمولا برای مراقبه وقت و مان خاصی ندارم اما سعی می کنم تا هر زمانی که بتوانم این کار را انجام دهم امکان دارد من در طول یک روز دوبار هم مراقبه نمایم...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۱۶
تقریباهرروزسرصبح بعدازدعااین کارومیکنم وشب که خودم تنهام
ولی درطول روزهم هروقت وقتید
پیداکنم یاموردی باشه حتما
دعاومراقبه دارم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۱۶
مراقبه بیشتر مواقع وقتی در بهبودیم هستم دارم
امان از اون روزی بهبودی از دستم در بره تا متوجه بشم باز دعا و مراقبه نیاز دارم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۱۶