امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 28:تعهد خود نسبت به قدم یازدهم و نسبت به بهبودیم را چگونه نشان می دهم ؟
سوال 28:تعهد خود نسبت به قدم یازدهم و نسبت به بهبودیم را چگونه نشان می دهم ؟
پاسخ
سعادت و آرامش من بواسطه منطبق کردن خواست خودم باخواست خداوند
است .

من باپذیرش کامل و مختلف ابعاد بیماریم و انجام یک برنامه بهبودی منظم روزانه یعنی پرهیزکامل و پاک ماندن ، حضوردرجلسات و مشارکت ، رعایت اصول برنامه و تعهد به مراقبت از رفتارم ومراقبت از ارتباطم با خداوند در یک زمان مشخص و یک طریقه روحانی معین با او راز و نیاز می کنم و برنامه بهبودی منظم روزانه را انجام می دهم وباتغییردیدگاه های گذشته وباورهای قبلی به این شکل تعهد خودم رابه قدم یازدهم وبهبودیم  نشان می دهم .
پاسخ
قدم یازدهم قرار است به من انضباط وتعادل بدهد افکارم را هدفمند کند مرا به سمت روحانیت هدایت کند رعایت اصول روحانی خدمت کردن وعلی رغم هر احساسی دعا ومراقبه کردن قسمتی ازاز تعهد من به بهبودی می باشد . نتایج این کار به مرور زمان برای من ارامش ورابطه ای عمیق با نیروی برتر به همراه خواهد داشت
پاسخ
سلام به خدمت گذاران محترم سایت و فروم na-iran
این سئوال مربوط به قدم یازدهم می باشد
سپاسگزارم
پاسخ
(۱۴۰۰/۲/۲۸، ۱۲:۵۹ عصر)ssaeedg نوشته است: سلام به خدمت گذاران محترم سایت و فروم na-iran
این سئوال مربوط به قدم یازدهم می باشد
سپاسگزارم
سلام و درود ممنون از توجه شما دوست همدرد Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی ۱۲ ، حـمـیـد ، admin ، ssaeedg
(۱۳۹۹/۴/۲۹، ۰۸:۵۴ صبح)ناظر 13 نوشته است: سوال 28:تعهد خود نسبت به قدم یازدهم و نسبت به بهبودیم را چگونه نشان می دهم ؟
فرایند کنار گذاشتن غرور ادامه می یابد دیگر احساس برتری نسبت به اهمیت خود نمی کنم
 من فقط یک نفر  هستم
متوجه میشوم که خداوندی هست که بر زندگی من تاثیر میگذارد
گر به کمک نیاز دارم آنرا درخواست می کنم
 دیدگاه واقع بینانه ی نسبت به خود و جایگاه خودم در دنیا پیدا میکنم .
پاسخ
قدم یازده قسمتی از عمده بهبودی من است و به من تعادل فکر و انظباط در فکر و زندکی میدهد و هدفمندم میکند علیرقم هر احساسی هر فکری دعا و مراقبه کردن قسمتی از تعهد من به بهبودی میباشد و این اصل در خر خدمت کردن هم تاثیر میگذارد که جزو بهبودی من است دعا و مراقبه میکنم حتی اگر نتیجه اش باب میلم نباشد در کتاب هم امده نتایج این کار در بلند مدت که شامل ارامش فکر و رابطه عمیق تر با نیروی برتر است ارزش صبر کردن را دارد ...
پاسخ
درود فراوان خدمت تمامی همسفران  همدردم کارکرد و عملکرد قدم های قبلی تعهد مرا نسبت به قدم یازدهم  نشان میدهد.قدم دهم مرا در حالت بالانس و تعادل نگه میدارد و کمک میکند که تمرکزم برروی فضائل و تواناییام باشه و برای بکارگیری و اجرای انها از خداوند بدانگونه که درک میکنم با دعا و درخواست  کمک  و با مراقبه که برای من بمعنی انجام هر عملی که بجز بکار گیری اصول روحانی نهفته در قدم ها نیست . کیفیت دعا را برای  خودم  ان راحفظ و در مسیر خواست خداوند قدم بردارم و تمام سعی ام را میکنم فقط برای امروز  اراده خودم باخداوند را در یکی و موازی نگه دارم. Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg
اگر بخواهیم بدون احساس گناه , شرم و افسوس که ما را در دام خودتخریبی گرفتار می‌کند زندگی کنیم لازم است تا جبران خسارت کنیم . اما تنها با نشستن و صحبت در این مورد با شخصی که به او خسارت زده ایم فرآیند جبران خسارت آغاز یا پایان نمی یابد.  با کمک راهنمای خود با واقعیت کاری که انجام داده ایم آشنا می شویم و آن را می پذیریم و سپس فرآیند پذیرش پیامدهای اعمال مان آغاز می‌شود. (پاک زیستن ص ۱۷۶،۱۷۷)
پاسخ
سلام
روش من در مراقبه و بر قراری ارتباط میزان تعهد من را نسبت به قدم نشان می دهد .من برای برقراری آرامش در ذهن من که نیاز اولیه است.این مسیر را باید ادامه بدهم هر چند که ممکن است این روش همیشه موفق نباشد اما باید تا موفق شدن انجام داد.
پاسخ
_بارابطه درست ودوطرفه ام با خداوند،بافقط برای امروز زندگی کردن،با مداومت درانجام دعاومراقبه وشکرگزاری ومراقبت ازداشته هایم،باعمیقتر و صمیمیترکردن رابطه روزانه ام باخداوند، بافروتنی وتواضع زندگی کردن،باجنگ نکردن وسپردن اراده وزندگیم به خداوند وباخارج نشدن از زیرچترعجزهایم، بااقدام وعمل کردن برای آگاهی ازاراده خداوندبرای خودوقدرت اجرایش،بارعایت 5فاکتوربهبودی ودست از اراده شخصی برداشتن،باتسلیم بودن،بامطالعه داشتن وبه روزبودن،باحضورمرتب درجلسات بهبودی و مشارکت های صادقانه کردن،با بازنگه داشتن دریچه قلب وافکارم،باحرکت درمسیربهبودی با کارکردن12قدم وانتقال آنها،باخدمت کردن صادقانه بدون هرگون زیربناوتوقعی،بارعایت اصول روحانی خصوصا اصل روحانی پذیرش، بارویارویی بامشکلات ودرخواست کمک از خداوند،بامسئول وسازنده بودن،باوفاداربودن به اصول روحانی وجاری کردن آنهادرزندگیم،با زندگی کردن به روال برنامه،بامشورت کردن واحترام گذاشتن به وجدان جمعی گروه،با جستجوی بیشتربرای آگاهی ازداشته هایم و شکرگزاری بابت آنها،باسرویس دادن به رهجوها وتازه واردان.
تعهدیعنی پایبندی به اصول درهر شرایطی،
تعهدقدم11 یعنی برقراری ارتباطی خاص بانیروی برتر،با کارکردن درست قدم11 وآمادگی کامل ورسیدن به بیداری روحانی برای وارد شدن به قدم 12، ومهمتراینکه وقتی تعهدخودرا نسبت به دعاومراقبه وآگاهی ازاراده خداوند برای خودوقدرت اجرایش حفظ میکنیم کم کم این احساس ناامیدی که درنتیجه دست نیافتن سریع به خواسته های دلخواهمان،بوجودآمده بود راکنارمیگذاریم وعلیرغم هراحساسی که داریم به دعاومراقبه ادامه میدهیم که البته نتیجه اینکاردربلندمدت ویاهرزمان که خداوندصلاح بداندشامل، آرامش فکرورابطه عمیقتروصمیمیتری باخداوندخواهدبود، واین ارزش صبرکردن وصبوربودن رادارد.?
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، حـمـیـد ، ssaeedg
دعاودخواست راهنمایی وکمک وارام کردن شلوغی
ذهن برای هرتصمیمی خواست اراده خدابجای اراده
من وکوشابودن دراین موردتعهدبه این قدم است تک روی
نکردن واستفاده نکردن ازغرایض شخصیتی ودعا
ودعوت ازخداوندبرای راهنمایی کردن تعهدیست 
که برای من درایندقدم وجوددارد
پاسخ
 سپاس شده توسط یاسی ، ناظر10
سعی میکنم اون روش روحانی خودمو به طور منظم و مستمر دنبال کنم و دعا کنم روزانه که خدایا بهم قدرت بده بهم توانایی بده تا اونی بشم که تو میخوای و دلسرد و نا امید نشم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان