امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 20:تمرین کدامیک از اصول روحانی برایم سخت تر است ؟
سوال 20:تمرین کدامیک از اصول روحانی برایم سخت تر است ؟
پاسخ
البته همه اصول را اگر بخواهیم اجرای
کامل کنیم با این نفس خودمحور ما که
هیچ زمانی منیت و غرور و 
خودخواهیش صفر نمی شود، سخت
است ، در مورد من اصل روحانی تسلیم.

من دست از جنگهایم برنمی دارم و
همیشه تا دقیقه نود ، تقلا می کنم  ،
سعی می کنم هر روزه و همیشه تسلیم
واقعی برنامه باشم.

برای من تسلیم بودن سخت تر و مشکل
تر است ، چرا که بیماری اعتیاد من
تمامی سعی خود را می کند که در برابر
تسلیم و تغییر مقاومت نشان دهم.

تا مادامی که تسلیم من کامل است ،
قادرم دیگر اصول را به اجرا بگذارم .

بسیاری از ما اتفاق افتاده که مواقعی
اجرای خواست و اراده خداوند برایمان
سخت تر از بقیه اصول بوده و برای
اجرای آن شهامت لازم را نداشته ایم ، 
که ناشی از ترس ما و ایمان ضعیف ما 
به نیروی برتر بوده است.
پاسخ
هر کدام را که کمتر انجام دهم وکمتر تسلیم باشم برایم سخت تر می باشد و این شخصی است.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، محمدمهدی ۱۲ ، admin ، حـمـیـد ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، mahdik
من باید ببینم که از کدوم نقصم بیشتر خوشم میاد
یعنی کدوم نقص یا نقص هایی هنوز در من هست که نمی تونم کامل رهاشون کنم
این به من نشون میده و راهنماییم میکنه که انجام کدوم اصول برام سخت تره.
یعنی اگر خیلی خودخواه هستیم یعنی اصل روحانی فروتنی برامون سخته.

یا احساس کنترل نشان دهنده فقدان اصل روحانی اعتماده و ....
پاسخ
بهبودی باتغییرشروع می شود تغییررفتارگذشته وباورها همیشه سخت است ولی باکارکردقدمها این تغییرها باعث رشدمن میشود ومن به این باور رسیده ام هرگاه قدمهارا به اجرا گذاشتم رشدخوبی داشتم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر10
سلام
هنوز به طور دقیق نمی دانم.اما کلی من اگر بخواهم از هر اصل روحانی سوء برداشت کنم و آن را برای فقط منفعت شخصی خودم استفاده کنم با توجه به اگاه بودن از کار اشتباه خودم درد می کشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، آریا داریوش
_زمانیکه بابیماری ومرضم زندگی میکنم تمرین تمامی اصول روحانی برایم سخت وحتی گاهی غیرممکن هم میشود، الالخصوص اصل روحانی صبر وتحمل، خصوصاکه نتیجه کارهم برایم خیلی مهم باشد.
زمانیکه گذشته وعجزهایم رافراموش میکنم، تمام عشق هایی راکه بمن داده شده راهم فراموش میکنم،درمسیرروحانی بودن هم برایم سخت ودشوارمیشوددیگرازفروتنی وتواضع هم خبری نمیشود.زمانیکه از پروسه کمک کردن به دیگرمعتادان دور میشوم دادن عشق بلاعوض هم برایم سخت میشود وشروع به استفاده از ابزارقدیم میکنم وسریع مریدنواقص و اراده شخصی ام میشوم.جاهایی که اعتمادبنفس ندارم دچارترس میشوم واحساس خودکم بینی آزارم میدهد، و نمیتوانم توانایی هایم راببینم،شجاعت وشهامتم راهم از دست میدهم،زمانیکه دچارتایید طلبی میشوم حتی فکرتغییرکردن هم برایم سخت میشود، زمانیکه اسیرخشم وکینه ورنجش میشوم دیگرتمرین اصول معنایش راازدست میدهد وحتی خداراهم دراینگونه مواقع فراموش میکنم.
درکل تمرین وجاری کردن اصول روحانی درزندگیم بستگی به شرایط وموقعیت و بیماریم درآن لحظه دارد،زمانیکه میترسم تمرین اصول برایم سخت میشودوزمانیکه تعادلم بهم میریزد ورنجش هایم عودمیکند وقتیکه دچار حس انتقام گیری میشوم دیگرهیچکدام ازاصول روحانی برایم کار نمیکنند وزمانیکه عجزهایم رافراموش میکنم ودچار احساس دانایی وتوانایی میشوم کلا روشن بینی وصداقت وتمایلم را از دست میدهم.
خیلی از اوقات هم تمرین اصول درزندگی بستگی به نیازهای شخصی ما دارد اماغالبأتمرین اصول روحانی در نقطه مقابل نواقص ماقرار دارد ودر شرایطی که ما از نواقصمان استفاده میکنیم تمرین اصول روحانی واقعا سخت است.
ماباکمک گرفتن از خداوند ودرمسیر بهبودی بودن وشناختن نواقصمان باید بدانیم که درشرایط مختلف کدامیک از اصول روحانی را تمرین کرده وبکار ببندیم
پاسخ
البته همه اصول را اگر بخواهیم اجرای کامل کنم با این نفس خودمحور
هیچ زمانی منیت وغرور وخودخواهیش صفر نمی شه، سخت است.
بسیاری از ما اتفاق افتاده که مواقعی اجرای خواست و اراده خداوند برایمان سخت تر از بقیه اصول بوده و برا جرای آن شهامت لازم را نداشتم ، که ناشی از ترس ما و ایمان ضعیف ما به نیروی برتر بوده است..هر یک از ما در زمان بیماری فعال در اجرای هر یک از اصول؛
صداقت، روشن بینی،فروتنی،تسلیم، بخشش، مهربانی، سپردن،
ایمان و صبر و.... مشکل داریم.در این مواقع باید بررسی کنیم‌‌ که تمرین کدامیک از اصول روحانی برام سخت تر است تا با تهیه لیسست  بیشتر بتونم  روی اون متمرکزبشم  و سعی کنم در بکارگیری  در مواقع لازم در همه ابعاد زندگی و بهبودی (کار جلسه خانواده)بهره بگیرم 

وقتی این تکرار و تمرین مداومت داشته باشد از سختی به سوی رشد و پیشرفت حرکت مي کنم و باوام قویتر می شود.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر12 ، ناظر9
البته همه اصول را اگر بخواهیم اجرای کامل کنیم با این نفس خودمحور ما که هیچ زمانی منیت وغرور وخودخواهیش صفر نمی شود، سخت است.بسیاری از ما اتفاق افتاده که مواقعی اجرای خواست و اراده خداوند برایمان سخت تر از بقیه اصول بوده و برای اجرای آن شهامت لازم را نداشته ایم ،که ناشی از ترس ما و ایمان ضعیف ما به نیروی برتر بوده است.و میتوان گفت هر یک از ما در زمان بیماری فعال در اجرای هر یک از اصول؛ صداقت، روشن بینی،فروتنی،تسلیم، بخشش، مهربانی، سپردن،ایمان و صبر و.... مشکل داریم. در این مواقع باید بررسی کنیم که تمرین کدامیک از اصول روحانی برایمان سخت تر است تا با تهیه لیسست انها بیشتر بتوانیم بر روی انها متمرکز شویم و سعی کنیم در بکارگیری انها در مواقع لازم در همه ابعاد زندگی و بهبودی (کار جلسه خانواده)بهره گیریم. وقتی این تکرار و تمرین مداومت داشته باشد از سختی به سوی رشد و پیشرفت حرکت مي کنیم و باورهایمان قویتر می شود.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، Darush sistan ، ناظر10 ، حـمـیـد
سلام

- بخشیدن در زمان رنجش و آزار دیدن توسط اعضاء ومتاسفانه بعضی از خدمتگزاران- وقتی ببینم اجرای اصول را در یک شرایط برای خود در نظر می گیرند وبا تبانی می خواهند این را به نفع خود به اجرا در آورند...
پاسخ
 سپاس شده توسط mahdik ، آریا داریوش ، حـمـیـد ، ناظر10
هیچ چیز ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر را ندارد...
( کتاب پایه)
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
درود

اصل فروتنی در مواقع که احساس می کنم که بیشتر از بقیه می دانم وفکر می کنم جواب سوالات را دارم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان