امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال1 – اتحاد در NA برای من به چه معنی است ؟چگونه بهبودی شخصی من به آن وابسته است؟
سوال1 – اتحاد در NA برای من به چه معنی است ؟چگونه بهبودی شخصی من به آن وابسته است؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin1 ، ناظر9
الف»اتحاد در na برای من به چه معنی است؟
همدلی و تمرکز در راستای یک هدف والا،اتحاد کیفیتی است در بین اجزای تشکیل دهنده یک گروه،یک سطح یا بدنه خدماتی
اتحاد یعنی توجه به تشابه ها و دوری جستن از تفاوتهای تفرقه انگیز
پذیرش این واقعیت که ما بدون یکدیگر قادر به بقا در انجمن نیستیم و به یکدیگر نیاز داریم باعث اتحاد ماست،اتحاد در گرو ایثار و از خودگذشتگی ماست

ب»چگونه بهبودی شخصی من به آن وابسته است؟
اقرار به عجز و نیاز به گروهی که بتواند در عین سادگی و اتحاد پیام روشنی در رابطه به بهبودی در اختیارعضوبگذارد و بتوان در آن بدون ترس در خواست کمک کردو از تجربیات دیگران استفاده کرد رابطه مستقیمی با اتحاد و انسجام دارد زمانی میتوان بهبودی شخصی را دنبال کرد که گروه متحد و در صلح یک پیام را منتقل کند
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر2 ، sepher1877 ، حـمـیـد ، Saghar d ، admin ، Nazer 5 ، hadisadeghi ، جواد ع ، ناظر9 ، Rezaakbar ، حوریا ___Bu ، آرین ی ، A.Nasihat ، ناظر۳
یعنی پذیرش این واقعیت که ما بدون یکدیگر قادر به بقا در انجمن نیستیم و به یکدیگر نیاز داریم باعث اتحاد ماست،اتحاد در گرو ایثار و از خودگذشتگی ماست
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Saghar d ، ناظر11 ، admin ، Nazer 5 ، hadisadeghi ، admin1 ، ناظر9 ، حوریا ___Bu ، آرین ی ، A.Nasihat ، ناظر۳
متحد شدن انجمن معتادان گمنام در سرتاسر جهان نشانگر این است در راستای رساندن پیام به من معتاد همه انجمن سهیم بودن
باشیوه درمانی در این انجمن

برای بهبودی شخصی هم من به کل این انجمن نیاز دارم ومن جزئی از این هدف و پیام هستم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Saghar d ، admin ، hadisadeghi ، admin1 ، ناظر9 ، حوریا ___Bu ، آرین ی ، ناظر14 ، A.Nasihat ، ناظر۳
براى من يكى شدن و همبستگى است و به اين صورت بهبودى من به آن بستگى دارد كه از ايجاد تفرقه و پافشارى بر خوسته ها و تمايلات شخصى خود دست برداشته وبه منافع جمع بينديشم . چنانچه اين يكپارچگى و همبستگى نباشد تصاد و برخورد عقايد و اختلافات فضاى امن براى بهبودى اعضاء بوجود نمى آيد . در يك محيط متشنج ، جنجال برانگيز و خصومت آميز نه روحيه اي به نام اتحاد شكل مى گيرد و نه امنيتى حاكم مى شود كه اعضاء فرصت بهبودى را تجربه نمايند
پاسخ
 سپاس شده توسط hadisadeghi ، admin1 ، جواد ع ، ناظر9 ، حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، آرین ی ، ناظر14 ، A.Nasihat ، ناظر۳
سلام داریوش معتاد
اتحاد به معنی هم شکل و همفکر دیدن همدیگر یعنی علی رغم تفاوت هایی که با هم داریم اما همدیگر را بپذیریم و به هم کمک کنیم.من هم با رعایت این اصل می توانم بهبودی خود را دنبال کنم.زمانی که شریک میشوم با دیگران در بهبودی و تجربه من هم می توانم از این اصول استفاده ببرم.
پاسخ
 سپاس شده توسط hadisadeghi ، admin1 ، جواد ع ، ناظر9 ، حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، آرین ی ، آریا داریوش ، ناظر14 ، A.Nasihat ، ناظر۳
سلام خود اتحاد و انسجام باعث رشد در بهبودی میشود ارتباط ما را قویتر میکند  همدلی و همبستگی که به
وجود میاد باعث مشود ما مسائل را بهتر درک کنیم  و دست از کشمکش برداریم  و در مسیر حرکت کنیم
پاسخ
 سپاس شده توسط Nazer 5 ، hadisadeghi ، ناظر9 ، حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، آرین ی ، ناظر14 ، A.Nasihat ، ناظر۳
زمانى كه گروه سنت ها را درك كند و اعضاى آن تمركز داشته و شفاف باشد، پيام ما به خوبى در آن گروه مى درخشد . يك پيام شفاف منبعى مناسب جهت انعكاس اتحاد است .زبان خاص NA يك كد اختصاصى يا لازمه اى براى عضويت نيست ، اما شفافيت كمك مى كند تا همه پيام معتادان گمنام را درك كنند . ما از زبان و كلمات متفاوتى در NA استفاده مى كنيم ، اما نمى توانيم از ديگرانى كه تازه پا به جلسات ما نيز انتظار داشته باشيم تا آن را بفهمند. مورد عتاب و خطاب قرار گرفتن ، بندرت  به كسى احساس پذيرش و خوش آمد را القا مىكند . توانائى در بيان شفاف و ساده منظور مان ، نتيجه درك و فهمى است كه داريم . زمانى كه به ديگران كمك مى كنيم تا مشاركت كردن را ياد بگيرند ، تقويت و حمايت خيلى قدرتمند تر است تا اجبار و تحكم . و نشانگر اين است كه واقعاً گوش مى كنيم و به دنبال ايراد گرفتن و بحث و جدل نيستيم . وقتى تفرقه در بين ما حاكم شود ، هر قدر هم كه سعى كنيم از كلمات درست استفاده كنيم ، باز هم پيام مان گم مى شود . در جلسات ادارى نيز گوش كردن ، امرى حياتى و ضرورى است . دست يافتن به تفاهم نياز به گفتگو و رمان دارد . بعضى از ما از ديگر اعضاء شيوا تر و بهتر صحبت مى كنيم . ما بايد سخت تلاش كنيم تا حرف هاى يكديگر را بشنويم وبه ديگران كمك كنيم تا ايده هاى خود را بيان كنند .ما از ديگر اعضاء براى خدمت شان سپاسگزاريم و ايشان را تشويق كرده و در برابر شان حوصله بخرج مى دهيم و به خاطر خواهيم داشت كه حرف و نظر يكى از ديگرى مهم تر نيست . ما هرگز نمى دانيم كه پاسخ مان را از كى يا كجا دريافت مى كنيم و هرگز نمى دانيم به كمك يكديگر به چه راه حلى مى رسيم . حتى مخالفت ها و تضاد هاى شخصى مى توانند در نهايت تبديل به پايه و اساس اتحاد بيشتر شوند .
صفحات ٢٤و ٢٥ اصول راهنما
پاسخ
 سپاس شده توسط Nazer 5 ، مرجان ، hadisadeghi ، admin1 ، ناظر9 ، حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، ناظر14 ، A.Nasihat ، ناظر۳
برداشت سنت یکم
در سنت یکم متوجه شدم که من به تنهایی نتوانستم پاک بمانم  و  برای پاک ماندن در یک جمع معتادان قرار گرفتم و آنهامن را باور وباآغوش باز پذیرفتن و از آنها خواستم که به من کمک کنند و در یک حلقه زنجیره‌ای قرار گرفتم و ما در این حلقه به یکدیگر وابسته هستیم و همه اعضا در برابر هم مساوی هستند  در سنت یک معتادان گمنام وحدت الزامی می باشد و در این وحدت هرچند که اختلافاتی وجود دارد و این یک امرطبیعی میباشد چرا که ما میتوانیم مخالف باشیم اما ناسازگاری نکنیم و یکی از منافع مشترک ما این سنت که ما در قبال رشد انجمن مسئول هستیم و برای منافع مشترک و حفظ موجودیت NA هر خدمتی که باعث رساندن پیام شود تلاش کنیم وقتی دست به یک فعالیت های خدماتی می زنیم که بقای NA تضمین شود تنها برای خودمان نیست ما نگاهمان و چشم انداز مان برای آینده هم می باشد که در آینده دیگران هم به ما خواهند پیوست در اینجا بهبودی شخصی کمک به سزایی برای ماندن من و گروه کمک می‌کند هرچقدر نبوغ بهبودی داشته باشم همانقدر می توانم از شر نواقص های خودمان رها شوم
      اصول روحانی سنت یک و اجرای آن
  (گمنامی، همکاری واتحاد،تعهدومسعولیت،    ازخودگذشتگی وایثار)
(گمنامی) گمنامی در این سنت زیربنای تمام سنت‌های ما می باشد و باعث تقویت NA
می‌شود در گمنامی خودمحوری و خودپرستی وجود ندارد با حفظ گمنامی از تفاوتها و تفرقه انگیزی چشم پوشی می‌کنیم و با بهبودی شخصی خود را در اختیار گروه وتازه واردین قرار می‌دهیم
(همکاری و اتحاد)
وقتی با یکدیگر همکاری می‌کنیم عامل مهمی می‌شویم برای اتحاد و وحدت و با همکاری و اتحاد متوجه می‌شویم که این برنامه برای ما کاری انجام میدهد که  من خود نتوانستم
(اصل تعهد و مسئولیت )
مراقبت و گسترش منافع مشترک بستگی به کیفیت ارتباط مان با دیگر اعضا دارد و انجام دادن مسئولیت ها و تعهد فردی  می تواند گروه قادر به رساندن پیام به نوبه خود در بهبودی کمک کند و ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر را به جریان بیندازد از خود (گذشتگی و ایثار)
عامل دیگری است که اهمیت اساسی در وحدت ما دارد و این ازاصول روحانی قدم ها سرچشمه می گیرد و باعث دور شدن از خودمحوری و خودخواهی می شود ایثار و از خودگذشتگی باعث به وجود آمدن محبت ، فاداری ،دوستی و مهربانی می شود و متوجه شدم که یکی از نکات زندگی جدیدم شده است که من هم جزء یک گروه معتادان در حال بهبودی هستم و انجمن برای بقای خود کمک به اتحادو وحدت اعضاء نیازمند است که بقای ما  مستقیما  به بقای گروه و انجمن بستگی دارد
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، admin ، hadisadeghi ، admin1 ، ناظر9 ، حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، ناظر14 ، A.Nasihat ، ناظر۳
اتحاد به معنای کلمه ای متحد بودن، یکی بودن،یگانگی،همگام بودن و همراه بودن می باشد.
هر موقع اتحاد شکل بگیرد مسائل به خودی خود حل می شودبارها در جلسات تجربه کرده ایم که هنگام بروز یک مشکل اگر اعضاء اتحاد خود را حفظ کنند خیلی راحت آن موضوع حل می شود. مثل هنگامی که محل برگزاری جلسات را به طور موقت یا دائمی تعطیل می کنند.اگر اعضا متحد باشند بالاخره به هر شکلی که است می توانند بدون اینکه به پیکره NA لطمه بزنند جلسه را برگزار کنند.
ما اگر واقعا می خواهیم به معنای اتحاد پی ببریم باید به منافع مشترک احترام بگزاریم.اتحاد باعث انسجام و هماهنگی ما می شود.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، ناظر9 ، حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، ناظر14 ، A.Nasihat ، ناظر۳
سلام
کمک کردن برای رسیدن به یک مسیر و هدف مشترک اتحاد است.همفکری و همدردی و هم سان بودن در اجرا و کمک به اعضاء...
من روز اول چیزی نمی دانستم با شرکت در جلسات و کمک گرفتن از اعضاء توانستم متوجه کار انجمن بشوم و با کمک گرفتن از یک عضو قدیمی تر به عنوان راهنما به بهبودی شخصی ام رسیدم.حال اگر این اتحاد نبود این مسائل هم میسر نبود و گروهی هم جهت دنبال کردن بهبودی وجود نداشت...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، ناظر6 ، آریا داریوش ، ناظر10 ، ناظر14 ، A.Nasihat ، ناظر۳
سلام

اتحاد نماد یکپارچگی در انجمن برای رسیدن به هدف سنت 5 انجمن معتادان گمنام است.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، ناظر6 ، آریا داریوش ، ناظر14 ، A.Nasihat ، ناظر۳
سلام آرین معتاد
قدرت ما در اتحاد ماست، اتحاد خود بتنهایی بزرگترین پیام و بهترین جاذبه است، ما با هم و برای هم هستیم  Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، ناظر6 ، ناظر14 ، A.Nasihat ، ناظر۳
اتحادیه قدرت وزیربنای منافع مشترک انجمن naاست که بصورت تعهددست جمعی و انجام خدمت مسئولانه ومنظم میسرمیگرددباعث میشودفضای بهبودی را فراهم ورعایت کنم رابطه من باسنت یک رامحکمترمیکندتاازجنگ دست بردارم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر14 ، A.Nasihat ، ناظر۳
سوال1 – اتحاد در NA برای من به چه معنی است ؟چگونه بهبودی شخصی من به آن وابسته است?(سنت ۱)
یعنی من بتنهایی نمیتوانم و ما میتوانیم ، یعنی همه ما در یک صف هستیم و بر علیه یک دشمن مشترک بنام بیماری اعتیادمیجنگیم.
اتحادیعنی یکی بودن اما نه به این عنوان که ما باید هم شکل شویم ،اتحاد ما باعث قدرت ماست و اتفاقاقدرت اتحاد ما در هدف مشترک ما و  تنوع اعضا ماست.
اتحادیعنی یکپارچگی .
اگرفضای امن بهبودی برای همه مان نباشد ،اگربستری برای کمک به همدیگرنباشد ، اگر گروه نباشد ،آن وقت منم نیستم.
بهبودی شخصی من به حضور تک به تک اعضادیگرو انسجام داشتن بستگی دارد.
حفظ بقای من به گروه بستگی دارد و من بتنهایی محکوم به فناهستم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14 ، A.Nasihat ، ناظر۳
اتحاددربرنامه برای من یعنی یک دلی ویک صدایی عنی
همه باهم یکی بودن مراقب هم بودن جزیی ازکل
بزرگ بودن بدون درنظرگرفتن سن ونژادوجنسیت ومذهب
ومرزو....همه باهم یک هدف داشتن واین
امنیتی فراهم میکندکه باعث همدلی و
احساس وجودوارامش برای من میکنه بهبودی
من به وحدت یکی بودن انجمن ربط داره
وانگارنبض زندگی من ازجلسات نشاط میگیره
پاسخ
اتحاد یعنی کار یک دست انجام دادن نه همه یک دست شویم،
گوش دادن به صداها و همسو شدن با هدف NA
اجرای اصول روحانی برای زنده ماندن و آزاد زندگی کردن اجازه بهبودی دادن به خود و دیگران،
NA مال معتادان است و در حفظ آن باید تلاش کنیم ...
پاسخ
میگن در عصر یخبندان تنها موجوداتی که زنده موندن جوجه تیغیها بود
ازشدت سرما وقتی بهم نزدیک میشدن تیغه هاشون همدیگر و اذیت میکرد وقتی از هم فاصله میگرفتن ازشدت سرما یکی یکی تلف میشدن به ناچار مجبور شدن تیغهای خود را تحمل کنند بلکه نجات پیدا کنند
درجلسات بهبودی قضاوت اعضا..رنجش خودمحوری خدمت نکردن اصول را رعایت نکردن و ناسازگاری بااعضا برای من حکم تیغهای جوجه تیغی رو داره وباعث نابودی ومصرف مجدد من میشود
پس هم برای کمک به خودم وهم کمک به اعضا مجبورم ایثار از خودگذشتگی وفداکاری وحل شدن توی گروه ورعایت اصول روحانی را برای بقای انجمن سر لوحه بهبودی خودم و حفظ اتحاد انجام دهم
باتشکر

(۱۴۰۱/۳/۲۸، ۰۱:۳۴ عصر)آرین ی نوشته است: سلام آرین معتاد
قدرت ما در اتحاد ماست، اتحاد خود بتنهایی بزرگترین پیام و بهترین جاذبه است، ما با هم و برای هم هستیم  Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14 ، ناظر۳
سلام اتحاد در انجمن برای من به این معنی است که دست در دست دیگر اعضا برای رسیدن به یک هدف اصلی و مشخص حرکت کرد و دست از خودمحوری برداشتن بهبودی من زمانی واقعیت پیدا میکند و دنبال میشود که جزیی از این جمع باشم و با همین اتحاد و هدف اصلی بهبودیم را دنبال کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر10 ، ناظر14 ، A.Nasihat ، ناظر۳

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان