امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال1 – اتحاد در NA برای من به چه معنی است ؟چگونه بهبودی شخصی من به آن وابسته است؟
زمانى كه گروه سنت ها را درك كند و اعضاى آن تمركز داشته و شفاف باشد، پيام ما به خوبى در آن گروه مى درخشد . يك پيام شفاف منبعى مناسب جهت انعكاس اتحاد است .زبان خاص NA يك كد اختصاصى يا لازمه اى براى عضويت نيست ، اما شفافيت كمك مى كند تا همه پيام معتادان گمنام را درك كنند . ما از زبان و كلمات متفاوتى در NA استفاده مى كنيم ، اما نمى توانيم از ديگرانى كه تازه پا به جلسات ما نيز انتظار داشته باشيم تا آن را بفهمند. مورد عتاب و خطاب قرار گرفتن ، بندرت  به كسى احساس پذيرش و خوش آمد را القا مىكند . توانائى در بيان شفاف و ساده منظور مان ، نتيجه درك و فهمى است كه داريم . زمانى كه به ديگران كمك مى كنيم تا مشاركت كردن را ياد بگيرند ، تقويت و حمايت خيلى قدرتمند تر است تا اجبار و تحكم . و نشانگر اين است كه واقعاً گوش مى كنيم و به دنبال ايراد گرفتن و بحث و جدل نيستيم . وقتى تفرقه در بين ما حاكم شود ، هر قدر هم كه سعى كنيم از كلمات درست استفاده كنيم ، باز هم پيام مان گم مى شود . در جلسات ادارى نيز گوش كردن ، امرى حياتى و ضرورى است . دست يافتن به تفاهم نياز به گفتگو و رمان دارد . بعضى از ما از ديگر اعضاء شيوا تر و بهتر صحبت مى كنيم . ما بايد سخت تلاش كنيم تا حرف هاى يكديگر را بشنويم وبه ديگران كمك كنيم تا ايده هاى خود را بيان كنند .ما از ديگر اعضاء براى خدمت شان سپاسگزاريم و ايشان را تشويق كرده و در برابر شان حوصله بخرج مى دهيم و به خاطر خواهيم داشت كه حرف و نظر يكى از ديگرى مهم تر نيست . ما هرگز نمى دانيم كه پاسخ مان را از كى يا كجا دريافت مى كنيم و هرگز نمى دانيم به كمك يكديگر به چه راه حلى مى رسيم . حتى مخالفت ها و تضاد هاى شخصى مى توانند در نهايت تبديل به پايه و اساس اتحاد بيشتر شوند .
صفحات ٢٤و ٢٥ اصول راهنما
پاسخ
 سپاس شده توسط Nazer 5 ، مرجان ، hadisadeghi ، admin1 ، ناظر9 ، حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، ناظر14 ، A.Nasihat ، ناظر۳

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال1 – اتحاد در NA برای من به چه معنی است ؟چگونه بهبودی شخصی من به آن وابسته است؟ - توسط ناظر 1 - ۱۴۰۰/۶/۱۳، ۰۸:۴۶ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان