امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کار این کمیته چیست؟ چالش ها و ظرفیت های این کمیته چه چیزهایی میتوانند باشند؟
بسیاری از ما ، نمی‌دانیم که باید چه انتظاری از زندگی بدون مصرف مواد مخدر داشته باشیم . بعضی اوقات فکر میکردم برای خراب کردن دیوار هایی که در درونم ساخته بودم ،به دینامیت، نیاز دارم اگر چه این کار نیاز به زمان دارد ولی اعتقاد دارم که مقدار زیادی از این دیوارها را فرو ریختم. من با مصرف نکردن، رفتن به جلسات، گرفتن راهنمایی که در کارکرد قدم ها و استفاده عملی از آنها در زندگی جدیدم در دنیای بیرون، به من کمک کند شروع کردم .
بعضی از اعمالی که ما در مرحله انتقال از از زندان به محیط بیرون ،مفید یافته‌ایم عبارتند از :
* تحت هر شرایطی مصرف نکنید .
*در اولین روز آزادی ،در یک جلسه na شرکت کنید و به طور مرتب در جلسات ،حضور داشته باشید .
*یک راهنما بگیرید و با او تماس داشته باشید ،معتادان در حال بهبودی حرف بزنید.
* نشریات ان ای را مطالعه کنید .
*شماره تلفن سایر اعضای را بگیرید .
* دوازده قدم انجمن معتادان گمنام را کار کنید .
* باز هم می گوییم تحت هر شرایطی،  مصرف نکنید. وقتی در آخر خط ، متوجه می شویم که چه با مواد و چه به آن، دیگر نمی توانیم مثل یک انسان، رفتار کنیم، همه ما با همان معمای پیچیده همیشگی رو به رو می شویم: آیا دیگر کاری مانده که انجام دهم؟ به نظر می‌رسد دو راه وجود دارد:  یا با آخرین حد حد توان،  آنقدر ادامه دهیم  که به سرانجام های تلخی مثل زندان ، تیمارستان و مرگ برسیم یا اینکه راهی جدید برای زندگی بیابیم .در سال‌های دور گذشته، تعداد بسیار کمی از معتادان فرصت تجربه راه دوم را داشتند. آنهایی که امروز معتاد هستند شانس بیشتری دارند. برای اولین بار در تاریخ ،یک راه ساده، خود را در زندگی بسیاری از معتادان، ثابت کرده است. این راه برای همه ما، در دسترس است. این برنامه یک برنامه ساده، که  به اسم انجمن معتادان گمنام،  شناخته می شود.
پاسخ
 سپاس شده توسط Goldare.Sogra ، محمدمهدی ۱۲ ، ناظر9 ، hamid45 ، admin.a ، حـمـیـد

پیام‌های داخل این موضوع
RE: کار این کمیته چیست؟ چالش ها و ظرفیت های این کمیته چه چیزهایی میتوانند باشند؟ - توسط heli - ۱۴۰۰/۶/۶، ۰۲:۵۹ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان