امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 2- آیا اعمال من با اعتقادات من درباره اتحاد هم خوانی دارد ؟ من چگونه به اتحاد و
سوال 2- آیا اعمال من با اعتقادات من درباره اتحاد هم خوانی دارد ؟ من چگونه به اتحاد و یا عدم اتحاد کمک میکنم؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9
اعمال من زمانی با اعتقاداتم مطابقت دارد که در چارچوب قدمها در حال تمرین اصول روحانی هستم اما زمانی که بهبودی شخصی ام را دنبال نمیکنم و از تسلیم خود دور میشوم شروع به ناسازگاری و رفتارهایی میکنم که با اصول و ارزشهایم در تضاد است
نگاه به تفاوتها،استفاده از غرایض شخصی،قضاوت در مورد دیگر اعضا از نشانه‌هایی تضاد بین اعمال و اعتقاداتم است
«اتحاد»
حضور منظم در جلسات،در دسترس بودن جهت خدمت،قبول تعهد،حفظ و رعایت گمنامی،مهمان نوازی در گروه،کارکرد قدمها و.....
عدم اتحاد
شایعه پراکنی ،تخریب دیگران،غیبت و قضاوت و ......
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Saghar d ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، Rezaakbar ، آرین ی ، ناظر۳
سلام
خیلی وقت ها ساعت ها مشارکت راجه به اتحاد و اینکه اتحاد اجبار هست همزمان اب داهنم هم قورت میدهم وبا اب تاب راجل به اتحاد حرف میزنم ولی پای عمل این رهجو فلانی هست بهش رای ندین با فلانی مخالفم چون راهنمام باش زاویه داره...خودمو بگم همیشه موقع عمل با مشکل برخوردم و خیلی جاهها اعمالم باعث از بین بردن اتحاد شد بعد از کارکرد کتاب روح سنت ها سنت ۱ فهمیدم که من خیلی پرت هستم خیلی پیام رو وارونه گرفتم خیلی جاهها تازه وازد رو از جلسه روندم بله من هنوز خودخواه وخودرای هستم.....
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، حـمـیـد ، Saghar d ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، ناظر۳
(۱۳۹۸/۱۰/۲۳، ۱۱:۲۲ عصر)admin.a نوشته است: سوال 2- آیا اعمال من با اعتقادات من درباره اتحاد هم خوانی دارد ؟ من چگونه به اتحاد و یا عدم اتحاد کمک میکنم؟
در قدم دوم بخش نداشتن سلامت عقل، سوالی بود که اشاره میکرد، آیا اعتقاد دارم که میتوانم مصرف رو کنترل کنم، بعد اشاره کرد چند مثال از تجربهای موفقم در خصوص کنترل مصرفبزن؛ در اصل مبنای اعتقادات من میبایست بر اساس تجربیات خودم باشد و مستندات و منطق لازم برای صحت و سوقم آن داشته باشم، یعنی اگر به اتحاد اعتقاد داشته باشم و منطقی برایش وجود نداشته باشد آن اعتقاد سالم نیست، واگر هست میبایست عملیاتی شود که در غیر این صورت زِرّ  زدن اضافه هست، در تمام اساسنامه های خدماتی ما یکی از شرایط خدمت، اعتقاد و عمل به اصول ان ای هست، اعتقاداتی که به عمل نیایید تخیل یا توهمی بیش نیست،....قسمت دوم سوال، لازمه کمک به اتحاد شناخت مسولیتم در قبال گروه است که آن هم ممکن نمیشود غیر از اینکه خود به بهبودی نصبی از طریق دوازده قدم رسیده باشم، واگر بهبودی شخصی وجود نداشته باشد هیچ گونه کمکی نمیتوانم بکنم، زیرا تمام اعمال و رفتار من به خودی خود در اعتیادم ریشه دارد و اگر یک منبع پاک و زلال(اصول روحانی دوازده قدم) جایگزین نشود ، نه تنها هیچ کمکی به اتحاد نمیکند بلکه  همه رفتارهایم بر علیه و با اتحاد در تضاد وتقابل است.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، sepher1877 ، حـمـیـد ، Saghar d ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، ناظر۳
در ابتدای آشنا شدنم با سنتها دچار تضاد بین آنچه که فهمیده بودم با آنچه که عمل میکردم شده بودم مثلا فکر میکردم برای خفظ اتحاد اگه حال کسی رو بد کردم بهتر از این است که حال یک گروه بد شود یا در جلسه اداری بر سر جزئیات پافشاری و اصرار میکردم یا وقتی برای گروه مشکلی پیش میامد رفتارهای افراطی از خودم نشان میدادم و خودم میشدم مشکلی برای گروه یا وقتی تازه واردی میامد بجای اینکه از سنتهای ۱ و ۳ و ۵ یا ۱۲ برایش بگویم از قدم ۱ تا ۱۲ برایش میگفتم و تازه وارد را میترساندم یا فراری میدادم.
امروز هم گاهی از اتحاد و همدلی میگویم ولی بعضی اعضاء رو بخاطر چیزی که هستند نمیپذیرم.مثلا بهترین پیشنهاد خیرخواهانه میدهن بعد خودم پیشقدم نمیشوم من بواسطه اعتیادم بین اعتقاداتم و اعمالم هماهنگی وجود ندارد چون قدمها را خوب به اجرا نمیگذارم من هرچقدر درکم از قدمها بیشتر میشود سنتها را بهتر اجرا میکنم.
گاهی هم ممکن است اعمال درست را برای اعتقادات نادرست انجام بدهیم که سَر اتحاد را قطع میکنیم مثلا قدم یا سنت انتقال میدهیم بعد توقع داریم برایمان کاری انجام بدهند یا خدمات انجام میدهم که فقط رزومه سیاه کنم.
برای رساندن پیام عشق و امید و رهایی باید اعمال و انگیزه هایم یکی باشد وگرنه خیلی زود باعث آشفتگی خودم و نامیدی تازه وارد میشوم.
کمک به اتحاد >>>قدمها رو خوب اجرا کنم - تجربه خودم را در اختیار تازه وارد بگذارم بدون هیچ زیربنایی - راهنما داشته باشم و راهنما شوم - گمنامی خودم و دیگران را حفظ کنم - مسائل سیاسی،اجتماعی رو وارد فضای جلسه نکنم - مشارکتهای مخصوص راهنما رو در جلسه بازگو نکنم - با دیگر اعضاء در یک صف قرار بگیرم در کل هر وقت قدمها در زندگیم جاریست اتحاد خودش را در اعمال من نشان میدهد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، ناظر۳
بعد از اعتقاد من به اتحاد  فقط اعمال ورفتارهای من در انجمن نشانه این است که آیا من جزئی از کل هستم؟
همانطور که من به انجمن نیاز دارم
برای اتحاد من هم هر خدمتی که از دستم برای پیام و هدف بر میاید باید انجام دهم ،بدون در نظر گرفتن دیگران که چه میکنند

من فقط مسئول سهم خودم هستم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Saghar d ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، آرین ی ، ناظر۳
سلام
 بله
تمام سعی من این است که بتوانم این دو را با هم یکسان کنم.اتحاد به معنی یک شکل بودن نیست.لازم نیست مثل بقیه کاری را انجام دهم باید از روحیه خلاقانه ام در این مسیر بهره ببرم ودر راستای پیام انجمن عمل کنم.از حق به جانبی دست بردارم.خدمت هیچ گاه یک نفره نیست همان طور که برپایی جلسات یک نفره نیست.من همیشه در حال آموزش هستم.حتی انجام دادن وجدانی که با آن موافق نبودم در راستای این اتحاد است.
پاسخ
 سپاس شده توسط عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، آرین ی ، ناظر۳
سوال 2- آیا اعمال من با اعتقادات من درباره اتحاد هم خوانی دارد ؟ من چگونه به اتحاد و یا عدم اتحاد کمک میکنم؟(سنت۱)
اعتقاد من اینه که اتحاد یک لازمه است و زندگی من به آن بستگی دارد .
حالا اگر این گفته در اعمال و رفتارمن رسوخ کند و به این بینش دست پیدا کرده باشم که بدون داشتن اتحاد همه مان میمیریم ، پس تمام تلاشم را میکنم که رفتار و اعمالم در راستای حفظ اتحادباشد.
من با شرکت در فعالیت های گروه ؛ مثل خدمت گرفتن،مشارکت سالم کردن ، حضور مستمر داشتن ، برای گروه قابل اتکابودن ، سکوت ، رعایت نظم ، توجه به اعضا ..میتوانم به روند اتحاد در گروه کمک کنم ، و با رفتارهای اخلال گرانه به عدم اتحاد کمک میکنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۳
چندسالیست که بله این اتفاق افتاده واعتقادات ورفتارم
تقریبادریک جهت ودرجهت منافع ویکی بودن حرکت میکنه
اززمانی که روبهبودی شخصیم تمرکزکردم واصول روحانی
قدمهاراتکراروتمرین کردم شروع به خدمت کردم ومفهوم ودرک
اتحادیابهتربگم روح اتحادرابهتردرک کردم
ومنافع مشترک واتحاددران ای برایم مهمترین 
مطلب درجلسات شد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۳

پرش به انجمن: