امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
7. فرق بین صبر و حوصله با اجتناب از بحث و تصمیم گیری چیست؟ایا یرای تصمیم گیری عجله می
7. فرق بین صبر و حوصله با اجتناب از بحث و تصمیم گیری چیست؟ایا یرای تصمیم گیری عجله میکنیم یا بر روی مسائل صحبت میکنیم تا به یک راه حل برسیم ؟ ارزش گوش کردن به همه نظرات چیست ؟کیفیت گفتگوها و مباحث ما می تواند چه منافع یا مضراتی برای خدمات داشته باشد ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر14
صبر اصول روحانی است که وقتی بکارگرفته شود زیبایی تمام اصول نمایان خواهد شد. از قبیل حوصله پذیرش فروتنی تواضع و مهمتراز همه عشق به همدرد.شنیدن صدای انهامشخص کننده این امادگی است که صدای خداوند را بارها در صدای اعضاء شنیدم.
زمانی که در تصمیم گیری هاعجله میکنم نشان دهنده ی نقص قضاوت وکنترل روی شخص پیشنهاد دهنده است.بنابراین برای جلوگیری ازقضاوت با صبر وحوصله روی مسائل بحث وگفتگو میکنم.چون شنیدن حرف همه اعضابدون پیش داوری وغرایض شخصی یعنی به تعداد هرنفر ایده وراه جدید داشتن.
معمولا میبایست ازعجله وشتابزدگی پرهیز کردوباروشن بینی درفرایند تصمیم گیری شرکت کرد.
گوش کردن فعال کمک میکند ازتمام زوایا یه مساله رو ببینیم وبادیدی وسیع ترصحبت کنیم ومنافع ونیازوخواست گروه وتمام اعضا درنظرگرفته باشیم.
واگر درمورد تک تک اونها با صبر وتامل صحبت بشه باعث رشدگروه واعضاوهم چنین رابطه موثربین عضوباعضو--عضو باگروه--گروه باساختاروگروه های دیگه شده ،باعث رشد وقوی شدن کمیته های فرعی و پرورش خدمتگذارشده.در کل روی کل انجمن تاثیر مثبت خواهیم داشت وگروههای ما دچار رکود وروزمرگی نخواهند شد
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، ناظر14
بصیرت سنت دوم کمک میکند
با صبر و حوصله پذیرای همه نقطه نظرات مختلف و حتی مخالف خود باشیم اما به این معنا نیست که حتی زمانهایی که میدانیم تصمیم و یا عملی بر خلاف اصول معتادان گمنام و خارج از چارچوب سنتها گرفته شده و یا در حال تصمیم گیری است جهت اجتناب از بحث با دیگران آنرا بازگو نکنیم
و آنرا به تمرین صبر و حوصله ربط دهیم ما سهم منصفانه خود را انجام میدهیم ولی جهت جلوگیری از تنش و تضاد در صورتی که توجهی به ایده و عقیده ما نشد  اصرار بیش از اندازه و پافشاری نمی کنیم و صبر و حوصله را تمرین میکنیم تا گروه متوجه شود

ب Heart آیا برای تصمیم گیری عجله میکنیم یا بر روی مسایل صحبت می کنیم تا به یک راه حل برسیم ؟
جهت  تصمیم گیری  باید اصولی را رعایت کنیم از جمله?
تمایل به صرف وقت و انرژی
و نیت خیر
توجه به منافع مشترک
روشن بین بودن و داشتن بصیرت
گوش دادن فعال و توجه به صدای مخالف
صبوری و رعایت اصل تحمل و همسانی
اگر این مسایل رعایت شود رسیدن به یک راه حل مشترک بدست خواهد آمد و در غیر اینصورت با شتاب و عجله در حال گرفتن تصمیمات اشتباه هستیم

ج Heart ارزش گوش دادن به همه نظرات چیست؟

روح ما را بزرگ میکند
روشن بین میشویم و میتوانیم از افکار قالبی خود رهایی پیدا کنیم
متوجه میشویم فقط یک راه برای رسیدن به هدفمان وجود ندارد و دارای انتخاب های بیشتری خواهیم بود
نیروی برتر را لمس کرده و قادر خواهیم بود از راهنمایی هایش بهره ببریم

دکیفیت گفتگوها و مباحث ما میتواند چه منافع یا مضراتی برای خدمات داشته باشد؟
منافع

اتحاد و در راس قراردادن آن
توجه به نقاط مشترک و هدفمان به عنوان یک گروه
دوستی هایمان عمق بیشتری می یابد
با عقاید و نظرات یکدیگر آشنا میشویم
اعتماد به فرایند شکل گیری وجدان گروهی
پرورش خدمتگذاران جدید
رسیدن به فهم مشترک
Heart مضرات نداشتن کیفیت در گفتگوها و مباحث Heart
سردرگمی بین خدمتگذاران و نبود فضای بهبودی
جدل و  نبود احترام متقابل در گروه
عدم گوش دادن فعال
کمبود خدمتگذاران و نبود تمایل به خدمت در گروه
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر14
سلام
--فرق بین صبر و حوصله با اجتناب از بحث و تصمیم گیری چیست؟
باید در مورد مساله به نظر موثق برسم واطمینان حاصل کنم این خود صبر لازم دارد

--ایا یرای تصمیم گیری عجله می کنیم یا بر روی مسائل صحبت می کنیم تا به یک راه حل برسیم ؟
خیر -ما در جلسات ویا خدمات تصمیمات عجولانه نداریم
--ارزش گوش کردن به همه نظرات چیست ؟
من همیشه در حال یاد گیری هستم -باید نظرات دیگران را نیز گوش دهم
--کیفیت گفتگوها و مباحث ما می تواند چه منافع یا مضراتی برای خدمات داشته باشد ؟
 وقتی من با اگاهی گوش دهم قطعا ارزش درمانی کمک یک معتاد مشخص می گردد.
  من باید از روی اعتماد صحبت کنم و همواره نیت خیر داشته باشم وقصد رساندن پیام انجمن...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر14 ، ناظر۴

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان