امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کلمه به کلمه
کلمه به کلمه
کلمات و عبارات این سنت را تک به تک یا به صورت پیوسته و در ارتباط با یکدیگر بسط و توضیح دهید یا تعریف کنید تا از آن جهت نوشتن یا بحث و گفتگو با راهنمای خود و دیگر اعضای NA استفاده کنید .

برای مثال خدمتگزار
کلمه خدمتگزار ممکن است توجه و پرستاری کردن از دیگران و در عین حال نابرابری با ایشان را تداعی کند اما این تنها معنای این کلمه نیست و به طور حتم وقتی ما از آن در NA استفاده می کنیم چنین مفهومی ندارد معنی های دیگری برای این لغت عبارتنداز :
کسی که خود را وقف کاری کرده است یا کسی که مفید و سودرسان است کسی که برای دیگران ارزش قائل است و یا هدف خاصی را دنبال می‌کند یک خدمتگزار با وفاداری و علاقه عمل می‌کند او یک فرد مورد اعتماد است و نه یک مقام مسئول ما از این کلمه استفاده می‌کنیم زیرا هیچ فردی صاحب هیچ پست یا جزئی از NA نیست ما به انجمن با فروتنی و سپاسگزاری خدمت می کنیم و بر اهمیت کمک تک تک اعضا واقف هستیم زمانی که خواهان خدمت با از خودگذشتگی باشیم هدفمان مهمتر از شخصیت من قرار می‌گیرد و وظیفه هدف و فرآیند همگی روحانی هستند
پاسخ
 سپاس شده توسط داراب م ، حـمـیـد ، Nazer 5 ، ssaeedg ، ناظر14 ، A.Nasihat
وجدان گروهی .
از طریق کارکردن بر روی بهبودی شخصی و آگاه شدن و بیدار شدن روح و همچنین کارکردن بر روزی قدم های دوازده گانه ما به سمت شکل دادن وجدان گروهی در کنار و با همراهی همدیگر حرکت می کنیم
وجدان گروهی مکانیسمی است که ما از آن برای جستجو و تجلی کردن خواست و اراده خداوند بهره می گیریم
وجدان گروهی وسیله ای است تا ما از طریق آن هدف اصلی را دنبال کنیم
پاسخ
 سپاس شده توسط داراب م ، حـمـیـد ، محمد آزادی ، Nazer 5 ، ناظر14 ، A.Nasihat
مرجع نهایی :

در این کلمه از سنت دوم یعنی مرجع نهایی تکلیف ما برای ریاست طلبی خودمحوری و جاه طلبی در گروه و تصمیمات و کلیه کارهای خدماتی روشن شده است این جا حاکم گروه های ما فقط مرجع نهایی است که آن هم از طریق یک مکانیسم به نام وجدان گروهی می توانیم به خواست و اراده او دست پیدا کرده و آن را اجرا کنیم در بهبودی شخصی مان وقتی تلاش می کنیم تا به بیداری روحانی برسیم در واقع در تلاش هستیم تا ارتباطمان را با این مرجع گسترش داده و بیشتر به خواست و اراده او نزدیک شویم مرجع نهایی در معتادان گمنام باعث شده است تا اعضای ما با خیال راحت تری بهبودی خود را دنبال کنند و در کارهای خدماتی شرکت کنند چون می دانند که اینجا همه ما مثل یک سرباز برای یک نیروی واحد هستیم همه تلاش‌ها و کوشش‌های ما توسط نیروی برتر یا همان مرجع نهایی پوشش داده شده و ثمره آن به زندگی شخصی ما و بهبودی شخصی ما برمی‌گردد
پاسخ
 سپاس شده توسط داراب م ، حـمـیـد ، Nazer 5 ، ssaeedg ، ناظر14 ، A.Nasihat
رهبران :

رهبران در ان ای نقش بسیار مهمی دارند ما فکر می کنیم که در معتادان گمنام رهبر نقش بسزایی در هدایت کردن جلسات ما خدمات ما و اعضای تازه وارد ما دارند.
اگر رهبران ما در مسیر وجدان گروهی حرکت کنند و خودمحوری نکنند پیام سنت پنجم ما به درستی هدایت می شود رهبران شامل خدمتگزاران گروه خدمتگزاران ساختار خدماتی راهنماها و تمام کسانی که با ایده ،وجدان خود و وقت و انرژی در خدمت معتادان گمنام هستند می باشد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Nazer 5 ، ناظر14 ، A.Nasihat
به گونه ای ممکن : یعنی من به چه شکل خدمت میکنم ، چگونه در تصمیم گیری ها شرکت میکنم و چطوری گردانندگی و رهبری میکنم . اگر من قدمها را کار کنم و با قدمها زندگی کنم سنت دوم را به گونه ایکه خداوند میخواهد به اجرا میگذارم مثلا در خدمات هر چه دیگران بخواهند من انجام میدهم نه هرچه خودم بخواهم . و در شکل گیری وجدان گروهی به دست راهنمام و شخصیتها یا بچه محل و دوستان نگاه نمیکنم و ضمن دعا کردن از قدمها و روشن بینی برنامه  کمک میگیرم و یا اگر در جلسه گرداننده شدم شخصیت پردازی نمیکنم و تازه وارد و اعضاییکه نیاز واقعی دارن رو در نظر میگیرم و در صورتیکه برای موضوعی خاص و تصمیمی مهم طرف مشورت قرار گرفتم منافع جمع را به نفع شخصی ترجیح بدم و اگه تجربه ای نداشتم به عضو با تجربه ای ارجاع بدم ...
پاسخ
 سپاس شده توسط Nazer 5 ، ناظر14 ، A.Nasihat
حکومت 
 زیبایی انجمن به دموکراسی و رفراندومی است که برای هر موضوع و انتخاب هر خدمتگزار به اجرا در می آید و هیچ کس در راس نیست 
و فقط وجدان گروه تایید کننده است و همیشه خرد جمعی نتیجه را مشخص میکند نه سلیقه انتخاباتی یا شخصی 
و هیچ چیزی تحت اختیار هر عضوی نیست و خدمتگزاران امانتدار خدمت هستند نه مالک خدمت
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Nazer 5 ، ssaeedg ، ناظر14 ، A.Nasihat
به گونه ممکن :
هرچقدر که ما بخواهیم و اجازه دهیم خداوند به ما کمک خواهد کرد و مانده به کمک گرفتن و ظرفیت ما ( یعنی محدودیتی از طرف نیروی برتر وجود ندارد)
بعضی مواقع گونه ممکن با باز کردن اساسنامه کمک میشود و یا توسط اعضایی قدیمی و مشورت کمک میشود
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Nazer 5 ، ssaeedg ، ناظر14 ، A.Nasihat
سلام من عباس معتاد
در سنت دوم از وجدان گروه حرف میزند یعنی احترام گذاشتن به حداکثر آرا و وجدان گروه هر چند خلاف میل و عقیده من باشد یعنی اگر پیشنهاد و نظر من رای نیاورد جبهه نگیرم و ساز مخالف نزنم و کمک کنم گروه در راستای اون وجدانی که رای پشت آن است حرکت کند
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر14 ، A.Nasihat
سلام
خدمت یک روش برای جبران کردن خسارت ها است.
من از طریق خدمت بدون‌چشم داشت یاد می گیرم دست دهنده داشته باشم
در این خدمت من یاد می گیرم فروتنی داشته باشم...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر14 ، حـمـیـد ، A.Nasihat

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان