امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5. آیا رفتار من در جلسات اداری گروه در راستا و تداوم اصول این سنت است؟آیا از مدت پاکی
5. آیا رفتار من در جلسات اداری گروه در راستا و تداوم اصول این سنت است؟آیا از مدت پاکی خود یا پست خدماتی خود استفاده میکنم تا دیگران را وادار به انجام خواست خود کنم یا صاحب اختیاری خود را به رخ دیگران بکشم؟آیا من گوش میدهم یا فقط میخواهم حرف بزنم؟چگونه تعادل بین این دو را برقرار میکنم؟
پاسخ
 سپاس شده توسط داراب م ، حـمـیـد ، shapor z ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9
در اوایل پاکی و وقتی تازه با سنت ها اشنا شده بودم خیلی جنگ می کردم و در مقابل تمام اعضا جبهه می گرفتم کمی مطالعه داشتم و فکر می کردم در جلسه اداری از همه بیشتر می فهمم و همیشه سعی می کردم تا نقش یک ادم خاص را بازی کنم و نظراتم را به گروه غالب کنم
اما به مرور زمان ترسهای من کمتر شد و در رفتارم تعادل ایجاد شد و کمتر می جنگم و نظرات مخالفین را هم می شنوم و احساس می کنم که جواب همه سئوالات و یا نظرات را نمی دانم و بهتر است گاهی با سکوت و گاهیی با ارائه تجربه به گروه کمک کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، shapor z ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، ناظر10

خیلی مواقع اینقدر درگیر خدمات میشم  هدف اصلی فراموشم میشه و ناخواسته در ساختار و جلسات اداری درگیر غرض ورزی باند بازی میشوم ورو نظراتم بیمارگونه پافشاری میکنم و بعدها متوجه میشم که کارم غیراصولی بوده ولی زمانهایی که قبل از جلسات خدماتی تراز میگیرم انگیزه هام رو بررسی میکنم و دعا میکنم بهتر میتونم در راستای سنت دوم حرکت کنم. قسمت دوم هم مثل قسمت اوله اکثر این مسایل رو ناخواسته انجام میدم خیلی مواقع تصور میکنم جواب همه مشکلات انجمن رو بلدم چون پست خدماتی یا پاکی قابل توجهی دارم قطعا باید نظرات من به کرسی بشینه و این خواسته باعث میشه با بیماری تلاش کنم اعمال نظر کنم.ولی هروقت توروند بهبودی بودم وازخود ترازشخصی.وخدماتی داشتم ازاین رفتارهای بیمارگونه توانستم دورباشم . قسمت سوم برام جالبه پیش کسانی که تجربه خدماتی و بهبودی کمتری دارن من میشم سخنور و کمتر گوش میکنم ولی دربرابرکسانی که تجربه بیشتری دارن اون موقع بیشتر شنونده هستم و کمتر نظر میدم با اینکه میدونم کار درستی نیست ولی از دانستن تا عمل کردن کلی فاصله هست.بااین حال هروقت باروشن بینی به خود و اطراف نگاه کردم بهترتوانستم رفتارکنم ودر این موارد توانستم تعادل رو رعایت کنم  مشکل امروز من اینه به چیزایی که بلدم سخت میتونم عمل کنم . داشتن تعادل دنبال کردن بهبودی است وکاملا ایمان دارم و امیدوارم بابهبودی ورعایت اصول انجمن میتوان به طور همسان به همه اعضا نگاه کنم و شنونده همه نظرات بودو درگیر شخصیت اعضا نشدتا حقایق انجمن وهدف انجمن بهتر نمود پیداکند.
پاسخ
 سپاس شده توسط عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، ناظر10
بله بایدسعی بکنم درجلسات اداری فردی مفیدوسازنده باشیم وبه عقایدونظرات دیگراعضااحترام بگذارم پذیرش صدای مخالف یعنی رعایت کردن این سنت اصل روحانی گمنامی به مایاداورمیشودهمگی درمعتادان گمنام بایکدیگربرابرهستیم.همیشه بایدبه یادداشته باشم که اصول برشخصیتهای انجمن ارجحیت داردنه اراده شخصس من ودرراستای منافع مشترک همه مامیبایست سهیم باشیم وسهم خودراانجام دهیم به رخ کشیدن پست خدمتی ویامقطع پاکی قابل توجه برای تحمیل عقیده ماراازهدف اصلی دورمیکند.
پاسخ
 سپاس شده توسط عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، ناظر10
سلام

یک جمع نیاز به هدایت دارد وهدفی را دنبال می کند قطعا جمع معتادان گمنام در جلسات اداری نیز چنین هدفی دارد اما باید در نظر داشته باشم که چرا جلسه اداری برگزار می کنیم برای رسیدن به معتاد در حال عذاب ودر نظر گرفتن پیشنهادات معتادان دیگر.پس من نیز مانند بقیه می توانم نظر خود را بدهم واز تاثیر گذاری به عنوان راهنما یا عضو پاکی بیشتر بپرهیزم.
پاسخ
 سپاس شده توسط عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9
با درود فراوان 
تمام سعی خودم رومیکنم تا این کار را انجام دهم 
در بعضی از مواقع کدر روند بهبودی نباشم این کار ازمن سر می‌زند ولی در بیشتر مواقع ک بر روی بهبودی شخصی تمرکز داشته باشم دیگر این کار را انجام نمی‌دهم 
خیر من سعی میکنم اول حرفه‌ای دیگر اعضا را گو ش کنم و اگر نظری داشته باشم صحبت کنم 
با کار کرد این سنت و تمرکز بر روی بهبودی شخصی سعی میکنم ک تعادل بر قرار کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر10
 در اوایل پاکیم متأسفانه چون آگاهی نداشتم در بعضی موارد بر خلاف این سنت عمل می کردم .
( با خودخواهی ، خودمحوری ، باندبازی )
ولی الان در جلسات اداری اول دعا کرده و از نیروی برترم کمک می خواهم . سپس به نظرات جمع گوش کرده و با این اندیشه که من هم یک جزء از کل هستم،بدون اصرار و پافشاری روی خواسته هایم در نهایت با کمی تفکر و تأمل رأی می دهم . و طوری رفتار نمی کنم که دیگران تحت تأثیر صحبت ها یا سن پاکی من رأی بدهند .
وقتی بدون ترس از قضاوت و با آگاهی کامل عمل می کنم کاملاً تعادل و تعامل را برقرار کرده ام .      

( آگاهی کامل یعنی با عملکرد روزانه به دنبال بهبودی بودن ـ جلسه ، قدم ، سنت ، مشورت، نشریات)
HH
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
. آیا رفتار من در جلسات اداری گروه در راستا و تداوم اصول این سنت است؟آیا از مدت پاکی خود یا پست خدماتی خود استفاده میکنم تا دیگران را وادار به انجام خواست خود کنم یا صاحب اختیاری خود را به رخ دیگران بکشم؟آیا من گوش میدهم یا فقط میخواهم حرف بزنم؟چگونه تعادل بین این دو را برقرار میکنم؟(سنت۲)
هرگاه که از روی بیماری و قرض ورزی صحبت نکنم و رأی ندم ، یا از روی رنجش ،ترس ازتلافی ، باندبازی، خاسته های خودم ،خودخواهی عمل نکنم ،آنگاه در راستای این سنت میتوانم عمل کنم .
بعضی مواقع متأسفانه پیش میاد که من از موقعیت و یا نفوذی که توی اعضا دارم سؤاستفاده میکنم و یا از اطلاعاتی که در مورد موضوع موردبحث دارم به نفع خودم برای برنده شدن در بحث سؤاستفاده میکنم. مانبایدبرای این بریم جلسات اداری که حرف خودمان رابه کرسی بنشانیم،این سنت میگه سخن خداوند از طریق وجدان گروه بیان می شود،زمانی رفتارمن سازنده و در راستای این سنت است که دعاکنم ، با روشن بینی به نظرات دیگران گوش بدم،عقیده خودم را بدون ترس از تلافی و درچهارچوب اصول بیان کنم،
هم موافق و هم مخالف رابشنوم، و در رأس تمام مسائل معتاددرحال عذاب و خاست خداوند را در نظربگیریم  .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان