امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
14. آیا تجربه گذشته من با صاحب اختیار و مسئول بر امروز من تاثیر میگذارد؟ ایمان من به
14. آیا تجربه گذشته من با صاحب اختیار و مسئول بر امروز من تاثیر میگذارد؟ ایمان من به مرجع نهایی چگونه باعث تغییر دیدگاه من شده است؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
     از آنجاییکه من سالها با اراده شخصی خودم زندگی کردم و فقط متکی به افکار و توانایی های خودم بودم .. بدون توجه به هر شرایطی همه چیز رو طبق دلخواه خودم میخواستم و روحیه خودمحوری و خودرای و خودخواهی در زندگی من حاکم بوده ....
و امروزه تغییر این روش و اعتماد کردن به دیگران برای من بسیار دشوار خواهدبود....

ب ) اما کارکرد قدم ها به مرور به من آموخت که قدرت  خداوند مافوق تمام قدرت هاست و هر کجا که از این منبع توانمند د رخواست کمک و مدد گرفتم به نتیجه مطلوب دست پیدا کردم ...
ایمان من به این مرجع به من آموخت که من کامل نیستم و به عنوان یک انسان دارای محدودیت هایی هستم ، که نیازمند کمک هستم ....
باتوجه به کارکرد قدمها وتشخیص الگوهای رفتاری غلطم توانستم الگوهای رفتاری جدید بسازم ومتوجه شدم که در گذشته روابطم براساس توقعات بیجا وزیاده خواهی بود
بانوشتن ترازنامه ودیدن معایب شروع به برقراری روابط سالم کردم
خیر درزندگی امروزم تاثیری ندارد بدلیل اینکه تاحدود زیادی باشخصیت خود اشنا شدم
قسمت ب
وقتی دیدگاه خودرا نسبت به خداوند تغییر دادم متوجه شدم که منبع قدرت.ودانایی وحمایت کننده وپشتیبان من است
روند ایمان آوری من باعث شد که به این درک برسم که خداوند درسخترین لحظات بیشتر کنار من است واین باعث شد رابطه من اگاهانه تر شود ????

تجربه و درک دیروزم ازین که قدرت من برای مدیریت زندگیم کافی نبوده و اینکه من مدیر خوبی برای زندگیم نبودم و اکثر تصمیماتم یا دیوانگی بوده یا زیر بناش خودمحوری و لذت و توجه به منافع شخصیم میتونه به من کمک کنه که روحیه فروتنی من کمک کنه که عاجزانه درخواست کمک کنم برای نزدیک شدن به تصمیمات روحانی

عاجزانه رفتار میکنم
دیده از بالا به پایین و برعکس ندارم
صبور میشم
گوش دادن فعال رو تمرین میکنم
کوته بینی رو کنار میزارم و به کل نگاه میکنم
باند بازی و سیاست مداری رو کنار میزارم
صفصته نمیکنم
شایعات رو دامن نمیزنم
حاشیه پردازی نمیکنم

الف
بله،به این صورت که تجربه گذشته من چه درست وچه غلط عمل کرده باشم بر امروز من اثر مبگذارد وبا کارکرد قدمها وترازنامه نویسی رفتار درسم را ارتقاء ببخشم ورفتار غلطم را اصلاح کنم، در گذاشته هرگاه اختیار ومئولیتی داشتم با خودمحوری وتحمیل عقایدم میخواستم کارهایم رت بچلو ببرم ولی بارها باشکست وجدایی وتنهاییم مواجه شدم،ولی هرگاه با مشورت وهمدلی ودرخواست کمک بصورت گروهی کارکرده ام اکثرا موفق بوده ام.
ب:

با ارتقاء ایمان واعتمادم به مرجع نهایی که به درک من قدرتی مافوق قدرتهاست باعث شده از افکار قدیمی ومنیت دست بردارم وبه خواست واراده خداوند که همانا در وجدان گروهی ومشورت جلوه میکند متمرکز وگردن نهم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
14. آیا تجربه گذشته من با صاحب اختیار و مسئول بر امروز من تاثیر میگذارد؟ ایمان من به مرجع نهایی چگونه باعث تغییر دیدگاه من شده است؟(سنت۲)
تو گذشته من همیشه دوست داشتم حرف اول و آخر را من بزنم ، هرچی من بگم انجام بشه و کسی رو حرف من حرفی نزنه،فکر میکردم که قدرت در اینه که همه بهت رجوع کنند در حالی که خودم اندر غم یک کوچه مونده بودم و زندگیم رو آب بود ، من با صاحب اختیار داشتن هم احساس خوبی نداشتم ،چون تمامی اونایی که مرجع من بودند در جاهایی از زندگی خودشان هم عاجز بودن و از عهده تصمیم گیری های خودشان هم برنمی آمدند، امروز مرجع من نیروی قدرت مندی است که توانایی راهنمایی روحانی من را در تمامی شرایط زندگی دارد ، امروز به کارایی این نیرو ایمان دارم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان