امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
19.چگونه میتوانم فروتن و روشن بین باشم ،حتی زمانی که میدانم حق با من است؟
19.چگونه میتوانم فروتن و روشن بین باشم ،حتی زمانی که میدانم حق با من است؟
پاسخ

اولین تمرین فروتنی من زمانی بود که متوجه شدم من به تنهایی نمیتونم پس سعی کردم روشن بین باشم و با مشورت پیش برم.
وقتي ميدانم حق با من است نظرم را بيان كنم و بنشينم كنار،اصرار نداشته باشم كه تبديل به جنگ نشود.
چون گروه اشتباه نمیکنه بلکه فقط تجربه میکنه پس چیزی که بنظرم درسته را میگم و پس از ان تصمیم گروه هرچه که باشه با فروتنی میپذیرم  واحترام میذارم
نشستن درجلسه اداری وسکوت کردن گوش دادن به تمامی حرفای موافق ومخالف
شنیدن کامل صحبتهای تازه واردین واعضای قدیمی اعضای خدمتگزاراعضای ناسازگار همگی درکنارهم
ردیا تاییدنکردن بی جهت  وبی دلیل پیشنهاد یا انتقادی
ارائه پیشنهاد یا انتقاد خودم بدون درنظرگرفتن شخصی خاص
وتصمیم گیری رابرعهده گروه گذاشتن .تسلیم وجدان گروه بودن حتی اگرخلاف میل من باشد نشانگرفروتنی وروشن بینی درمن میتواندباشد.
پس دقت میکنم تا به کمک قدم 11 درک کنم ممکنه حق بامن باشه در گروه و یاخدمات یا انجام تعهد و مسولیت من وحتی نیت من هم خیر باشه اما با تسلیم شدن پذیرش وعشق از سر راه خداوند کنار میرم تا خواست نیروی برتر که برای همه ما خیر است انجام بشه
واین امر میسرنمیشه تازمانی به این درک برسم که دنبال اثبات چیزی نباشم ،وقتی هدفم رعایت منافع مشترک هست نظرم رو میدم ولی اصرار و پافشاری نمیکنم و باید پذیرای نظرات دیگر همدردان باشم حتی اگر برخلاف نظرم باشند
همین طور که بااومدنم به جلسه وتمرکز روی بهبودی واصول انجمن از من به ما تبدیل شدم
حق من هم باید تبدیل بشه به حق ما.
اینجاس که فروتنی راتمرین میکنیم وسهم منصفانه خود راتوگروه انجام میدیم.

سهم من بیان  پیشنهاد ونظروبکارگرفتن اصول میباشد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سوال 19 ـ چگونه میتوانم فروتن و روشن بین باشم ، حتی زمانی که میدانم حق با من است ؟
وقتی دیگر خواسته های شخصی را  کنار گذاشته و با نظر و خواستة جمعی حرکت کنم یعنی اصل تسلیم را پیاده کرده ام و این را بدانم مانند زندگی شخصی که هیچگاه به تنهایی قادر به هدایت آن نبوده ام ، در انجمن هم قدرت حرکت و انجام کاری را به تنهایی نخواهم داشت ، پس با روشن بینی تمام سکانِ هدایت و رهبری را به نیروی برتر میسپارم.
وقتی با اصل مشورت موضوعی پیش رفته باشد و در نهایت به اجماع رسیده شود من دیگر حق انتخابی ندارم . وجدان گروهی یعنی نظر خداوند . حتی وقتی نظر شخصیم را کاملاً درست بدانم .  

HH 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
19.چگونه میتوانم فروتن و روشن بین باشم ،حتی زمانی که میدانم حق با من است؟(سنت۲)
تسلیم وجدان گروه بودن زمانی که همه چیز طبق میل من پیش میرود و زمانی که حس هماهنگی با وجدان خود داریم خیلی راحت هست،امازمان هایی پیش میاد که نتیجه وجدان گروهی آن جوری که به صلاح گروه ما و انجمن ما هست پیش نمیرود و اینجا فروتنی یعنی بپذیرم خیلی جاها من صاحب اختیار نیستم و نمیتونم جلوی درد کشیدن یا بدست آوردن تجربه سخت گروه را بگیرم و باید اجازه بدم که اون اتفاق بیفتد و البته روشن بین باشم که این درس میتواند هدایایی را نیز با خود داشته باشد و آن تجدید پیمان دوباره با اصول و حتی کمک کند که آیندگان این اشتباه ما را دیگر تکرار نکنند .
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan
سلام
بعضی وقتها ما باید بگذاریم که خوداعضای  گروه نیز یکسری تجارب رو کسب کنند 
من تنها وظیفه که دارم این است که گروه را آگاه کنم و قرار نیست ما وقتی راجب مسئله ای تجربه داریم حتما همان اتفاق بیفتد .
و تسلیم خواست خداوند باشم چرا که وقتی یک گروه راجب یک مسئله ای بحث میکند اگر قرار باشد همه بر تجارب خود پا فشاری کنند که نمی توانیم کنار هم بمانیم
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان