امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 18 . چگونه می توانم در روابطم خواهان تغییر باشم؟چه چیزهایی ممکن است در رفتار، اع
سوال 18 . چگونه می توانم در روابطم خواهان تغییر باشم؟چه چیزهایی ممکن است در رفتار، اعمال و اعتقاداتم تغییر کند؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، محمدمهدی ۱۲ ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر

با رعایت یکسری اصول درگفتارورفتارم و ایجادجاذبه  دراتحاد سهیم میشوم وقتی بعنوان یک عضو که ازبیماری اعتیاددر رنج وعذاب به سر میبره وبرای رهایی به دنبال حفظ خودم وانجمنم باشم به طور ناخوداگاه مسیر فکروباورهان عوض میشه.ما بااتحادوهمدلی وهمبستگی درب جلسات راباز نگه میداریم نه فقط برای امروز بلکه برای روزها وسالهای اینده که معتادان راهی برای شروع زندگی وپاک ماندن داشته باشند
پیگیر بودن این روش و عملکرد باعث خواهد شد  بکارگیری اصول روحانی در من نهادینه شده و  صبر و پذیرش در من زیاد شده و در پی آن و در دراز مدت اینگونه عمل کردن در افکار و اعمال من هویدا و ماندگار خواهد شد

و این عاملیست موثر در اتحاد انجمن.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Saghar d ، ناظر11 ، محمدمهدی ۱۲ ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر
بعنوان یک عضو که ازبیماری اعتیاددر رنج وعذاب به سر میبره وبرای رهایی به دنبال حفظ خودم وانجمنم باشم به طور ناخوداگاه مسیر فکروباورهان عوض میشه.ما بااتحادوهمدلی وهمبستگی درب جلسات راباز نگه میداریم نه فقط برای امروز بلکه برای روزها وسالهای اینده که معتادان راهی برای شروع زندگی وپاک ماندن داشته باشند
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی ۱۲ ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر
- چگونه می توانم در روابطم خواهان اتحاد باشم ؟
با اجرا کردن و به نمایش گذاشتن فروتنی بجای غرور و خود خواهی... گمنامی به جای منیت و خود محوری... با تعامل وهمکاری بین همدردها توجلسه و با همکارها تو محیط کار... درنظرگرفتن منافع مشترک تو هرجمعی که هستم... با تامین امنیت برای دیگران در مکانی که حضور دارم... با برخورد دوستانه و سازنده با سایرین... با رعایت همسانی با سایرین و نقش صاحب اختیارنداشتن... با زیاده خواه نبودن و طمع نکردن... با اهمیت دادن به دیگران، وقتشون و نقششون تو زندگی من... با رعایت امانتداری دراموال ومراقبت از بهبودی دیگران... بعضی جاها با سکوت کردن و از خود گذشتگی نشان دادن... در مکانهایی با خدمت کردن... در خدمت بین اعضا تبعیض قائل نشدن... ناسازگاری نکردن... غیبت نکردن... در مشارکت به کسی تیراندازی نکردن...

...چه چیز هایی ممکن است در رفتار، اعمال و اعتقاداتم تغییر کند ؟
رفتارهای بی تفاوت وسرد به رفتارهای مسئولانه و گرم... چهره عبوس و ترشرویی به خوشرویی و لبخند... غیبت به حفظ گمنامی... ناسازگاربودن به آمادگی خدمت داشتن... تافته جدا بافته وبی تفاوت بودن به اهمیت دادن به مسئولیتهای فردی بعنوان جزیی از کل... من میدونم و من میتونم و تکروی به راهنمایی خواستن ومشورت گرفتن از دیگران... غرور به در خواست کمک ازدیگران... خودمحوری به خدامحوری... ناباوری به باورنیروی برترو درک بیشتراز این نیرو... با هردین و مذهب خدا یکیست و نامی بر آن نیست.
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی ۱۲ ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر
سلام
کمک کردن به برپایی جلسات هر چند به اندازه کم.خواندن پمفلت های جلسه .سکوت و...این تغییرات در جلسه و در محیط زندگی ام نیز باید حقوق دیگران را رعایت کنم و احترام بگذارم.دوستانه برخورد نمایم قضاوت نکنم.به تفکرات و اعتقادات دیگران احترام بگذارم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر
تغییرات درمندهم درونی وبیرونی بابرگشت سلامت عقل پختگی روحانی خویشتن پدیری وتغییرباورهاواعتقادات ازطریق کارکردن قدمهاتکراروتمرین اصول روحانی وارام ارام اتفاق می افتدالبته باسه اصل مهم روحانی یعنی صداقت روشن بینی وتمایل وهمچنین بکارگیری روح سنتها اصول نهفته درسنتها وخدمت ودرک مفهوم فروتنی این امراتفاق میافتد

تغییردرروابط باانتخواب رفتارسالم افرادسالم الگوهای رفتاری وداشتن هدف ممکن است رعایت چهارچوب شخصی دوری ازتغییردادن دیگران وارزش قایل شدن برای خودواحترام بخودومتقابلابدیگران مثل پیش سلامی خوشرویی وقت شناسی خوش حسابی غیبت وبدگویی کسیونکردن اهمیت دادن بدیگران باعث تغییرروابط وروابط سالمتروکارامدترمیشود
پاسخ
چگونه می توانم درروابطم خواهان اتحادباشم؟(سنت۱)
 خب من باید درک کنم همونطور که اینجابهبودی شخصیم به وحدت بادیگراعضابستگی دارد و بدون آنهامن هم پاکیم راازدست میدهم،بهمین منوال در دیگرزمینه ها هم حفظ رویه اتحاد مهم است؛ در روابطم سهمم راانجام بدم ، فقط بفکرمنافع خودم نباشم، خیرخواهی زمینه تمام روابطم باشد، احترام متقابل راحفظ کنم، ازخودمحوری و خودبرتربینی دست بردارم ، پایبندارزش های طرف مقابلم هم باشم،....
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان