امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال ۴ : مشارکت ها چگونه بر اتحاد گروه تاثیر می گذارند؟ آیا پیام ما شفاف است؟
سوال ۴ : مشارکت ها چگونه بر اتحاد گروه تاثیر می گذارند؟ آیا پیام ما شفاف است؟ تا چه اندازه در گوش کردن به یکدیگر دقیق هستیم؟
پاسخ
یه تایم کلی برای یک جلسه یک ساعت ونیم درنظرگرفته شده سه تاپنجدقیقه سهم من برای مشارکت هستش بعده این تایم سهم من چی میتونه باشه خیلیهامیخوان توسه تاپنج دقیقه بترکوننداماشایدبهترباشه بقیه تایم روبارفتارومنش روحانی ترکوندباخوب گوش دادن خوب نشستن هنربهبودی یعنی اینکه بتونی اعضاروکنارخودت نگه داری وگرنه چزوندن وازخودبیزارکردن اعضابرای اعتیادماکارخیلی سادی است.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، Essi.toobchi ، ناظر11 ، admin ، حـمـیـد
نحوی صحیح مشارکت کردن در مشارکت ها از امید و بهبودی صحبت کردن
از اینکه چگونه تعغیر کرده ام مشارکت کنم این خود پیام به همراه دارد از خودم مشارکت کنم کاری با دیگران نداشته باشم از الفاظ رکیک استفاده نکنم سعی کنم مشارکتم در مورد تاثیرات قدم ها در زندگیم باشه
پاسخ
4- مشارکت ها چگونه بر اتحاد گروه تأثیر می گذارند ؟
تاثیر مثبت» با نیت خیر و کمک یک معتاد به معتاد دیگه باشه... بجای کلمه من از کلمه ما استفاده کنم... فروتنی داشته باشم و تو حرفام نیاز به همدلی و عشق را به صراحت اعلام کنم... صادقانه مشارکت کنم... از تجربه خودم بگم و دانش رنده نکنم... ارزش درمانی داشته باشه مشارکتم ، که امید و روحیه بده به اعضا... توشوخ طبعی ظرافت داشته باشم... اگه حرف زدن بلد نیستم سکوت بهتره.
تاثیر منفی» وقتی موضوعاتی را مطرح میکنم که دین ، نژاد ، مذهب ، جنسیت یا قومیتی را زیر سوال میبره... موقعی که ازالفاظ رکیک استفاده میکنم... وقتی میخوام به یکی تیراندازی کنم... نگاه بالا به پایین دارم و دیگران را نصیحت میکنم... مشارکت روی مشارکت دیگران میکنم... خدمتگزار یا عضوی را تایید میکنم... زمانی که غیبت میکنم... گمنامی دیگران را حفظ نمیکنم... وقتیکه وقت مشارکت را رعایت نمیکنم...
...آیا پیام ما شفاف است ؟
بله چون ساده بیان میکنیم... حرفه ای نیستیم... غلو نمیکنیم... حرفی میزنیم که برای همه قابل درک و شدنی باشه... تجربه بهبودی خود را دراختیار یکدیگر قرارمیدیم... تو مشارکتها منافع مشترک را در نظر میگیریم... هممون یه هدف داریم... به خودمون متکی هستیم واز خارج کمکی دریافت نمیکنیم.  
...تا چه اندازه در گوش کردن به یکدیگر دقیق هستیم ؟
تا وقتی که حرفاش تکراری نباشه... به اندازه ای که خارج از حوصله نباشه... موقعی که کله خودم ساکت باشه و درگیری ذهنی نداشته باشم... از وقتی که قضاوت را کنار گذاشتم... وقتی رسا حرف میزنه و به گوشم میرسه صدای مشارکت... وقتی تو جلسه همهمه نباشه... به اندازه درکی که از ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر دارم... به اندازه واقعیتی که ازعمق وجود مشارکت کننده در میاد... وقتی از چگونگی تأثیر برنامه رو بهبودی شخصیش میگه... تا اندازه ای که فهمیده باشم رایگان بودن پیام یا تجربه نمیتونه دلیل بر بی ارزش بودنش باشه... تا جایی که قدردان همدردم باشم و برای یکدیگر ارزش قائل باشیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
درود به همه 
همين طور ک در پمفلت گرداننده اشاره شده ک ما ب گفته . نام .یا نوشه دیگران رجوع نمی‌کنیم  گواه این است ک ما چیز مهمتر در برنامه دنبال می‌کنیم و آن چیز اتحادی هست ک مار ا بهم پیوند می‌دهد. 
وقتی ک بر روی هم یا مشارکت همدیگر مشارکت نکنیم و فقط در مشارکت هدف این باشد ک پیام امید و آزادی و رهایی  از مصرف مواد مخدر در آن باشد . اشاره شود ن هدف قرار دادن عضو
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

- هر حرفی را نمی توان در گروه بیان کرد یا فکر کنم که اینجا می توانم از کلماتی نا ملموس استفاده نمایم.من بیاید در گروه تبعیض قائل شوم  ویا طوری برخورد نمایم تا اعضاء احساس متفاوت بودن بنمایند...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، آریا داریوش
برای شفاف بودن پیام مشارکت ازخوداگاهی ازسنتهاوتماس باراهنمالازم است گاهی بایدمشارکت هایی که گمنامی مارومیشکنه ودرمعرض قضاوت قرارمون میده رافقط برای راهنماانجام دادودرگروه ازمشارکتهای تفرقه برانگیزمثل نوع ماده مصرفی  اتفاقاتی که گمنامی کسی یاجاییومیشکنه پرهیزکردتاپیام شفاف رووون وساده باشه وزیرچترسنتهاپیام ازامیددادن نیازبه شفاف بودن داره ومسایل حاشیه همیشه پیام رامخدوش میکنه
پاسخ
سوال ۴ : مشارکت ها چگونه بر اتحاد گروه تاثیر می گذارند؟ آیا پیام ما شفاف است؟ تا چه اندازه در گوش کردن به یکدیگر دقیق هستیم؟(سنت۱)
یکی از مهمترین مسائلی که بر روی حفظ یا عدم اتحاد تأثیر مستقیم دارد نحوه مشارکت ما میباشد.
هر جا که مشارکتم در راستای هدف اصلی نباشه ، جایی را رد یا تأیید کنه ،توهین به اعتقادات عده ای باشه، سرزنش و حکومت در مشارکتم باشه ، نصیحتی که باعث بیزاری دیگران بشه ،عدم اتحاد را به همراه داره ، و در واقع باعث مخدوش شدن پیام شفاف ما هم میشه ،مشارکت من باید از روی نیت خیر و کمک باشه ، من از خودم بگم،از اینکه این برنامه چطور در زندگی من اثر گذاشته،....
- علارغم اینکه بعضا پیش میاد که عضوی از روی بیماری مشارکتی ناسالم میکند ،گروه پیام شفاف خود را دارد ، پیام گروه همیشه واضح و شفاف است یک معتادمیتواندقطع مصرف کند ،میل و اشتهای مصرف راازدست بدهد و راه تازه ای برای زندگی پیدا کند.
پیام ما خود را در غالب گروه نشان می دهد.
- توانـایی گوش دادن فعـال ما همراه با رشد روحانی ما رشد میکند .زمانی که به دیگران بادقت و بدور از شخصیت آنها گوش میدهیم هم خودمان پیام را دریافت میکنیم و هم با توجه ای که به آن فرد داشتیم احترام متقابل و اتحاد را حفظ کردیم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان