امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سؤال 3- اگر به سه نفر به طور مساوی اختیار جهت انجام یک کار واگذار شود و انجام نشود، چ
#1
سؤال 3- اگر به سه نفر به طور مساوی اختیار جهت انجام یک کار واگذار شود و انجام نشود، چه کسی باید جوابگو باشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر 6 ، ناظر4
#2
سؤال 3- اگر به سه نفر به طور مساوی اختیار جهت انجام یک کار واگذار شود و انجام نشود، چ

هیچ کس؛ این مثعله چیزی بوده که طبق اصول انجام نشوده و گروه ازاصول اصلی فاصله گرفته؛ بهترین جوابگو افرادی هستن که این اختیار یا اختیارات را به این سه نفر واگذار کردن بهتر است ما مسئولیت امور خدماتی را به یک شخص واگذار کنیم تا هم برنامه ریزی بهتری انجام شود و هم پاسخگوای بهتری و هم منابع هدر نرود وکارهم به نتیجه مطلوب برسد؛ ۰
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر 6 ، ناظر4
#3
تداخل بوجود می‌آید و هیچکس پاسخگو نخواهد بود – نمی توان پاسخ شفاف از کسی خواست – باعث اتلاف منابع – نتیجه نگرفتن مطلوب- (طبق تجربه) وقتی که به دلیل احتیاج یک وظیفه و یا خدمت را به وجود می اوریم باید شرح وظایف – مسئولیت ها – نحوه اختیار و پاسخگویی را به وضوح مشخص کنیم و برای ان یک شخص مورد اعتماد را انتخاب کنیم تا اگر مشکلی به وجود اید مستقیما بدانیم باید به کجا برویم و چه کسی باید پاسخگو باشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر 6 ، ناظر4
#4
وقتی که محدوده تصمیم گیری را برای هر مسئولیت خدماتی تعریف کنیم ، محدوده پاسخ گویی را نیز مشخص کرده ایم .
همان طور که بیشتر در مفهوم چهارم دیدیم و در مفهوم هشتم نیز با آن روبرو خواهیم شد ، پاسخ گوئی ویژگی اصلی خدمت در NA است . وقتی به خدمت گزاران مورد اعتماد خود مسئولیت انجام وظیفه خدماتی خاصی را می دهیم ، آنها را برای اختیاری که به آنها واگذاری کرده ایم نیز پاسخگو می دانیم .
از آنها انتظار داریم که در دسترس باشند ، پیوسته پیشرفت خود را گزارش کنند و با ما در مورد مسئولیت های خود مشورت نمایند.

پاسخ گوئی بدان معنا نیست که به کسی اختیاری بدهیم و زود  آن را پس بگیریم . بلکه بدین معنی است که می خواهیم از تصمیم گیری های خدمت گزاران مورد اعتمادمان برای انجام وظیفه ای که بدان ها محول کرده ایم با خبر باشیم . ما می خواهیم امکان تاثیر گذاری بر تصمیمات را داشته باشیم ، به خصوص اگر مستقیما بر ما اثری داشته باشد و اطلاعات ما در مورد هر مسئولیتی که به ساختار خدماتی محول شده است ، کمک می کند تا اگر مشکلی پیش آمد ، بتوانیم در اصلاح آن کمک کنیم و نقش داشته باشیم .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 6 ، ناظر4
#5
تداخل بوجود می‌آید و هیچکس پاسخگو نخواهد بود (طبقه تجربه)
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر4
#6
بایدازگروه توضیح خواست چون این مشکل به دلیل تفکیک نکردن شرح وظایف ونسپردن کارمشخص به هرنفربه وجودامده است پس گروه بایدپاسخگوباشدبرای حفظ منابه مالی وانسانی گروه بایدمحدوده وظایف هرپست خدمتی ازقبل معلوم باشدتاازاتلاف وقت انرزی ومنابع مالی(که به راحتی فراهم نشده)جلوگیری شود.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر4


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان