امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 9 : ایا قسمتی از نداشتن سلامت عقل من این باور است که اعتیاد من ( چه به صورت مصرف
سوال 9  ـ  آیا قسمتی از نداشتن سلامت عقل من این باور است که اعتیاد من ( چه به صورت مصرف مواد مخدر و چه به هر شکل دیگری ) تنها مشکل من است ؟
در گذشته فکر می‌کردم بواسطه مصرف مواد مخدر دچار بیماری اعتیاد شده‌ام .
ولی بعد از ورود به انجمن ، متوجه شدم بواسطه ترس‌ها ، کینه‌ها ، رنجش‌ها ، احساسات و روابط اشتباه و خلأ‌های درونم مواد مخدر مصرف ‌کرده ام.
یا چیزی درونم هست که نباید باشد یا چیزی نیست که باید باشد ، این واقعیت بیماری من است .
سلامت کردار از سلامت عقل نشأت می گیرد و سرچشمه اصلی افکار من است.
من همیشه فکر کردم پول ، سکس ، فرزند ، تفریح ، مسافرت ، ماشین ، خانه ، باغ ، ویلا و یا هر چیز دیگر را به دست بیاورم مشکلاتم حل خواهد شد.
ولی شاید به بسیاری از  اینها رسیده‌ام ولی به خاطر نبود سلامت عقل یا آنها را از دست داده ام یا با وجود بودنشان احساس آرامش یا آسایش را نداشته ام.
من باید بپذیرم مشکلات جزئی از زندگی من هستند و با صداقت به دنبال شناخت خودم و بیماریم باشم  و بوسیله جلسات ، اصول برنامه و مشورت به دنبال تغییر و ترمیم درونم باشم  و راه صحیح روبرو شدن با مشکلات را بیاموزم .

HH
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر۴ ، ناظر14 ، ناظر۳ ، حـمـیـد ، ناظر۸

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 9 : ایا قسمتی از نداشتن سلامت عقل من این باور است که اعتیاد من ( چه به صورت مصرف - توسط hosseinheydari84 - ۱۴۰۲/۴/۲۰، ۱۰:۳۹ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان