امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 11 : ایا در مورد باور کردن ترسی دارم ؟ انها چه هستند ؟
قبل از پاسخ به سوال باید بدانم ریشه ترس من در عدم اعتماد بنفس( که ریشه در تربیت نادرست دارد ) -- ضعف ایمان ( که ریشه در ناآگاهی نسبت به خود و نیروی برتر دارد) -- ضعف های اخلاقی ( که ریشه در استفاده از نواقص و انجام کارهای غلط دارد) و در کل ریشه در باورهای غلط ( که ریشه در رها نکردن و چسبیدن به باورهای گذشته دارد ) من دارد..
بنابراین برای غلبه بر ترسهایم باید با شناسایی و ریشه یابی آنها اعتماد بنفس و ایمانم را تقویت کنم ( اینم با آگاهی و پذیرش خودم امکان پذیر است ) و بر ضعف های شخصیت غلبه و باورهای غلطم را تغییر و باورهای جدید را جایگزین آنها کنم ( اینهم با کارکرد قدم ها ممکن است ).

اما باور کردن بوسیله هواس پنچگانه شکل می گیرد یعنی هر اتفاقی که در زندگی من رخ می دهد (چه بد ، چه خوب ) باور مرا شکل می دهد. بنابراین باید من باورهایم را در چارچوب بهبودی شکل دهم.

باورهای هر انسان بر حسب زمان ، مکان ، شرایط و موقعیت آن فرد قابل تغییر می باشد..

مراحل به باور رسیدن = دیدن + گوش دادن + آگاه شدن..

ما معمولا به دلیل بیماری اعتیاد و اینکه ایمانمان نوپا می باشد در باور کردن مشکل داریم مثل ؛ ترس از اعتماد کردن ، ترس از قضاوت دیگران ، ترس از تغییر ، قانونمند شدن ، ترس از دست دادن لذتها و ...

راه حل؛
اقرار ، ریشه یابی و شناسایی ترسها -- اقدام در این راستا -- مشورت کردن -- جایگزین کردن باورهای جدید بجای باورهای غلط گذشته و دعا کردن..
در نتیجه
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، alireza1444 ، ناظر10 ، ناظر14

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 11 : ایا در مورد باور کردن ترسی دارم ؟ انها چه هستند ؟ - توسط Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۵/۴، ۰۸:۰۳ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان