امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 25 : چند مثال به عنوان نمونه های از داشتن سلامت عقل بزنید ؟
با سلام....
مهمترین نشانه سلامت عقل من ورود به NA بود-با علم به اینکه بیماری اعتیاد دارم با زندگی و اطافیانم کنار آمده ام سلامت عقل یعنی زمانیکه با بیماری زندگی میکنم زود رنجش میگیرم و دیر خارج میشوم اما با سلامت عقل دیر رنجش میگیرم ولی زود خارج میشوم.
احساساتم را فقط تجربه میکنم ولی از روی آنها عمل نمیکنم اثرات اعتیادم را در اطرافیانم میبینیم ولی با آنها نمیجنگم سعی میکنم حامل رنجش دیگران نباشم.هر اعتراضی را توهین تلقی نمیکنم بلکه به خودم توجه کرده و بیبینم کجای کارم ایراد داشت.با طناب پوسیده دیکران به چاه نمیروم خودم رو درشرایط آدمهای بی بند و بار قرار نمیدهم.چیزی که به من ارتباط ندارد ورود نمیکنم .خدمت میکنم و آنرا به دیگر معتادان پیشنهاد میدهم .راهنما گرفتم و راهنما شدم.
اینکه امروز گرفتار یا در شرایط سخت قرار میگیرم اول به سراغ اعضاء انجمن میرم و خومحورانه عمل نمیکنم برای درآمدم برنامه ریزی میکنم به همسرم اختیارات ببشتری دادم تا در زندگی احساس ارزش بیشتری کند.مسائل بیرون از خانه را به خانه و رازهای خانه را به بیرون از خانه نمیبرم اینکه NA را بخش مهمی از زندگیم میدانم .
بیشتر اوقات در گذشته کمتر کاری را از راه درستش انجام میدادم و بیشر به مشکل میخوردم اما امروز کمتر به نشکل میخورم اینها بخاطر ایمان و اعتماد و بکارگیری اصول قدم دوم میباشد که از عمق باور و افکارم میاید که باور کرده ام نیروی برتر در زندگیم کارآمد است.
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 25 : چند مثال به عنوان نمونه های از داشتن سلامت عقل بزنید ؟ - توسط بَرمک - ۱۳۹۹/۷/۱۱، ۰۷:۲۰ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان