امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 25 : چند مثال به عنوان نمونه های از داشتن سلامت عقل بزنید ؟
برگشت سلامت عقل 

سوال 25 : چند مثال به عنوان نمونه های از داشتن سلامت عقل بزنید ؟
پاسخ
موادمخدر الکل وروان گردان مصرف نمیکنم وخودمودرشرایط خطرناک قرارنمیدم بخودم ودیگران صدمه وخسارت نمیزنم به پیامدهای رفتارم فکرمیکنم وسعی میکنم عکس العمل افراطی نشون ندم درمورددیگران کمترقضاوت کرده وعجولانه تصمیم گیری نمیکنم دروغ خیلی کم میگم ورفتارهای اجباری و وسوسه هایم کمترشده ورابطه هایم درستروصمیمیترشده ومردم را دوست دارم فقط برای امروز زندگی میکنم دریچه افکارم را باز نگه داشته وتاحدی هم برنامه ریزی داشته ومشورت میکنم کارهای خوب وپسندیده را بصورت عادت انجام میدهم باخدادوست شده ومثل یک انسان زندگی میکنم دست از منم منم بداشته ام وبه وجدان جمعی احترام میذارم شاکروسپاسگزارشده ام بصورت مرتب درجلسات شرکت میکنم راهنما دارم رهجو دارم وقدمهارا کارمیکنم خدمت میکنم واصول را درهم قبول کرده ام مطالعه میکنم قوانین را رعایت میکنم خلاف نمیکنم درآمدحلال دارم خوش قول وخوش حساب وخوش اخلاق ومتعهد شده ام وروز به روز روند ایمان آوری رادر خودم تقویت میکنم خودم خوب زندگی میکنم و مزاحم زندگی دیگران نیستم و.....
پاسخ
تغییرات زیادی در افکار و رفتار و رابطه هایم به وجود امده است -
قبل از هر موضوعی به عواقب ان فکر می کنم
قبل از عمل طرح و برنامه دارم و مشورت می کنم از تجربیات دیگران استفاده می کنم دست از کنترل دنیای اطرافم برداشته ام و با مردم سر جنگ ندارم- سپاس گذاری و قدر دانی و را یاد گرفته ام همنشینانم را تعویض کرده ام خودم را در دردسر روابط عاشقانه قرار نمی دهم شناخت نواقص و پذیرش انها دور ریختن اعتقادات پوچ و و الگوهای پوسیده و بی ارزش مصرف نکردن سیگار و مواد مخدر کارکرد قدم و ارتباط با راهنما برنامه ریزی برای اینده -
برگشت سلامت عقل مفهومش عاقل شدن کامل نیست  بلکه رعایت اصول روحانی و تعادل در تصمیم گیریها -من باید بدانم که اول فکرکردن و بعد عمل کردن زیاد برایم کارساز نیست بلکه اول فکر کردن و بعد مشورت و بعد عمل کردن برایم کار ساز است 
پاسخ
دیگر مصرف نمی‌کنم و مجبور به اعمال بیمارگونه نیستم.
 دروغ نمی‌گویم ،پذیرش دارم ،شرایط را می پذیرم ،جنگ و جدال ندارم، قضاوت نمی‌کنم ،در انجمن حضور دارم، در جلسات به طور منظم شرکت می‌کنم، راهنما دارم، حرف گوش می‌دهم ،به اصول چشم می گویم ،قدم کار می‌کنم، مسئولیت‌هایم را به عهده می‌گیرم، قانونمند زندگی می کنم، خسارت نمی زنم، تغییر کرده‌ام، خدمت می‌کنم ،سه اصل ضروری روحانی (تمایل ،صداقت، روشن‌بینی )را در زندگی‌ام به اجرا گذاشته‌ام، اقرار صادقانه می کنم ،در برابر اصول تسلیم‌ام، حضور خداوند در زندگی‌ام را قبول دارم ،به بهترین صورت ممکن سعی می‌کنم کار و وظایفم را انجام دهم و نتیجه‌اش را به خداوند بسپارم و غیره
پاسخ
من از زمانی که قطع مصرف کرده و قدم ها را شروع کردم به مرور و در یک فراینده زمانی تا امروز باورهای جدیدی به دست آورده ام که جایگزین باورهای غلط گذشته را برایم گرفته اند. بنابراین تمام کردار ، رفتار ، گفتار و اعمال امروز من که برپایه باورهای امروزم ( که از برنامه به دست آورده ) شکل گرفته نشانه ای از برگشت سلامت عقل در من است.
همینکه امروز در چارچوب برنامه زندگی میکنم ، قدم کار میکنم ، مشورت میکنم ، در زندگی برنامه ریزی دارم ، به خود و خانواده خدمت کردن ، مسئولیت پذیری های امروزم ، دوری و فرار از نواقص و وابستگی ها ، قضاوت و دخالت نکردن در امور دیگران ، رعایت حقوق دیگران و در کل همینکه امروز مثل یک انسان زندگی می کنم نشانه برگشت سلامت عقل است.

قطع مصرف ، دعا کردن ، شکرگزاری و قدرشناسی ، با تدبیر عمل کردن ، قرار ندادن خود در شرایط خطرناک ، پرهیز از رفتارهای بیمارگونه و دیوانه وار ، قبول اینکه برگشت سلامت عقل یک فرایند است

مفهوم این سوال این است که ما سلامت عقل نداشتیم و اینکه برگشت سلامت عقل امکان پذیر و در فرآیند است.
پاسخ
قطع مصرف
پرهیز از شرایط وسوسه انگیز
حضور در جلسات
بکارگیری قدمهای دوازده گانه در تمام زمینه های زندگی
مشارکت در خدمات
مشورت در امور زندگی
احترام به عقاید دیگران
دادن حق انتخاب و کنترل نکردن
فرصت رشد رو از دیگران سلب نکردن
پاسخ
امروز با قرار گرفتن در اصول روحانی برنامه هرگونه وسوسه ای تا امروز سراغم نیومده.امروز از طریق اصول.کارکرد قدم ها و جلسات هر روز بیشتر و بیشتر به خود شناسی میرسم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
این سئوال میخاد من رو امیدوار کنه که بهبودی رویا نیست 

پاک از مواد مخدر هستم 
پاک از نیکوتین هستم
سعی میکنم پرخوری و کم خوری نکنم
به فکر سلامتی جسمی هستم در حالی که در گذشته خود را رها کرده بودم 
با مصرف کننده دمخور نمیشم 
به اندازه پاکی خود بیمه دارم در حالی که قبل از پاکی اهمیت بیمه رو نمیدونستم 
در بیشتر اوقات زمان عصبانیت تصمیم نمیگیرم
پاسخ
یک،،،قبل از خرید هرچیزی با اهل فن اون مورد مشورت میکنم،اینکار باعث شد من از خریدهام مثه گذشته پشیمون نشم
دو،،،،قبل از مسافرت ماشین رو چک میکنم،کاری که اصلا بلدنبودم و همیشه تو راه میموندم
سه،،،دیگه تو ماشین یا جیب خودم سلاح سرد نمیذارم،،چون فهمیدم این کار ترسوهاست،،و توعصبانیت بدون توجه به عواقب ازش استفاده میکنم.
چهار،،،قبل از انجام کاری غیراخلاقی حتما به عواقب اون کار فکر میکنم و از خودم میپرسم آیا ارزششو داره?
پنج،،دیگه با دوست های مصرف،مکان های مصرف و ابزار مصرف کاری ندارم،راه من کاملا جدا شده ازعالم مصرف کننده ها
پاسخ
با سلام....
مهمترین نشانه سلامت عقل من ورود به NA بود-با علم به اینکه بیماری اعتیاد دارم با زندگی و اطافیانم کنار آمده ام سلامت عقل یعنی زمانیکه با بیماری زندگی میکنم زود رنجش میگیرم و دیر خارج میشوم اما با سلامت عقل دیر رنجش میگیرم ولی زود خارج میشوم.
احساساتم را فقط تجربه میکنم ولی از روی آنها عمل نمیکنم اثرات اعتیادم را در اطرافیانم میبینیم ولی با آنها نمیجنگم سعی میکنم حامل رنجش دیگران نباشم.هر اعتراضی را توهین تلقی نمیکنم بلکه به خودم توجه کرده و بیبینم کجای کارم ایراد داشت.با طناب پوسیده دیکران به چاه نمیروم خودم رو درشرایط آدمهای بی بند و بار قرار نمیدهم.چیزی که به من ارتباط ندارد ورود نمیکنم .خدمت میکنم و آنرا به دیگر معتادان پیشنهاد میدهم .راهنما گرفتم و راهنما شدم.
اینکه امروز گرفتار یا در شرایط سخت قرار میگیرم اول به سراغ اعضاء انجمن میرم و خومحورانه عمل نمیکنم برای درآمدم برنامه ریزی میکنم به همسرم اختیارات ببشتری دادم تا در زندگی احساس ارزش بیشتری کند.مسائل بیرون از خانه را به خانه و رازهای خانه را به بیرون از خانه نمیبرم اینکه NA را بخش مهمی از زندگیم میدانم .
بیشتر اوقات در گذشته کمتر کاری را از راه درستش انجام میدادم و بیشر به مشکل میخوردم اما امروز کمتر به نشکل میخورم اینها بخاطر ایمان و اعتماد و بکارگیری اصول قدم دوم میباشد که از عمق باور و افکارم میاید که باور کرده ام نیروی برتر در زندگیم کارآمد است.
پاسخ
داشتن سلامت عقل از جنبه های گروهی این است که ما دیگر مجبور به مصرف ماده مخدر نیستیم .جلسه میرویم و در هرکاری مشورت میکنیم.به خاطر مصرف مواد دیگر دزدی نمیکنیم.کمتر دروغ میگوییم و ما برای برگشتن سلامت عقل نیاز به اصول روحانی داریم .
هر وقت بهبودی در راس و اولویت ما باشد در مسیر سلامت عقل هستیم
پاسخ
داشتن سلامت عقل از جنبه های گروهی این است که ما دیگر مجبور به مصرف ماده مخدر نیستیم .جلسه میرویم و در هرکاری مشورت میکنیم.به خاطر مصرف مواد دیگر دزدی نمیکنیم.کمتر دروغ میگوییم و ما برای برگشتن سلامت عقل نیاز به اصول روحانی داریم .

هر وقت بهبودی در راس و اولویت ما باشد در مسیر سلامت عقل هستیم
پاسخ
سلام
برگشت سلامت عقل در رفتار من مشخص می گردد.
قطع مصرف مواد مخدر.
مشارکت کردن از وسوسه.
تماس با راهنما.
گرفتن مشورت.
کمک به تازه وارد.
قدم کار کردن.
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، حـمـیـد ، ناظر10
اکنون مواد مخدر و نیکوتین مصرف نمی کنم، شهوت رانی نمی کنم، سعی می کنم صداقت داشته باشم و خیلی کمتر دروغ میگم، هر فکری به سرم میزند اجرا نمی کنم که  بعد ضربه شو بخورم، بدون مشورت کاری نمیکنم، صبورتر شده ام، چکی و باسود بالا چیزی نمی خرم ، پول نزول نمی گیرم ، کار می کنم و از این شاخه به شاخه نمی پرم ، دارم تحصیل نیمه تمامم را تمام می کنم، مثلث جلسه، کار ، خانواده را رعایت می کنم و مسؤلیت های زندگی و بهبودیم را بعهده می گیرم، دعا می کنم ، عاجز وار زندگی می کنم و منم منم ندارم، به یک نفر اعتماد دارم ، می دانم که به تنهایی نمی توانم پاک بمانم و به این روشن بینی رسیدم که راه نجات در بودن با انجمن است ، سعی میکنم مثل گذشته تنها به فکر خودم نباشم و به دیگران هم خدمت کنم، پذیرش مشکلات زندگی را دارم و زود از کوره در نمیرم تا پخته شوم....
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
سلام
قطع مصرف مواد-دور شدن از مواد مخدر  و اجرای اصول انجمن تماس داشتن با راهنما قدم کار کردن...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
سلام

- نگه نداشتن احساس بد در افکارم-م شارکت کردن در مورد وسوسه ها- تماس مداوم با راهنما- رعایت اصول قدم ها-مشورت با اعضاء با تجربه و خدمت کردن بدون چشم داشت در انجمن...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
مهمترین سلامت عقل امروزبرای من معجزه مصرف نکردن الکل موادوقرصهوبعدازان قدم کارکردن اقرارومشارکت داشتن راهنما بروزوفقط برای امروززندگی کردن دوری ازیاربلزی زمین بازی توپ بازی
پرهیزازعصبانیت گرسنگی تنهایی وخستگی
روابط کارامدداشتن وخیلی خیلی چیزهای دیگه مثل مراقبت ازداشته هاوبرنامه ریزی
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
علاوه بر عدم مصرف مواد مخدر، قدمهای ۱۲گانه را کار میکنم، شغلی را پیدا کرده ام ، درآمدم از راه درست وحلال است، ارتباطم را با دوستان وانجمن حفظ کرده ام، به خداوند ایمان پیدا کرده ام
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان