امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 28 : برگشت سلامت عقل به چه دلیل یک فرایند می باشد ؟
بهبودی آغاز دارد ولی پایانی ندارد و برگشت سلامت عقل هم مثل بهبودی آغاز دارد ولی پایانی در آن نیست چرا که برگشت سلامت عقل یک تحول و تغییر از لحاظ ذهنی انسان است و ذهن انسان بی نهایت است و نقطه پایانی ندارد..

امروز من به این درک رسیده ام که هرچه به جلو می روم نیاز بیشتری به برگشت سلامت عقل دارم چرا که وظیفه و قدرت تصمیم گیری من سنگین تر می شود.
از جهت دیگر من سالهای سال از عقلم نادرست استفاده کرده ام که به یک عادت برای من تبدیل شده است و سال ها طول می کشد تا بتوانم آن عادات را از بین ببرم و تازه زمانی بتوانم آنها را از بین ببرم تازه نیاز بیشتری به سلامت عقل دارم در نتیجه من هرچه بزرگتر و رشدم بیشتر می شود نیاز به عقلی قویتر دارم.

برای اینکه در این فرایند رشد داشته باشم نیاز شدید به کارکرد قدم ها دارم و باید همیشه در زندگیم قدم دوم ( مشورت ) جاری کنم..

به دلیل اینکه فرایندی طی شد که من سلامت عقل را از دست دادم ( با مصرف موادمخدر و بهاء دادن به بیماری اعتیاد ) بنابراین فرایندی باید طی شود و با تمرین اصول برنامه اعم از کارکرد قدم ، خدمت کردن ، راهنما داشتن ، استفاده از تجربه دیگران ، مشورت کردن و غیره..... نیاز است تا سلامت عقل به من باز گردد و اینکه باید روزانه آنقدر تمرین کنم تا افکار ، رفتار و گفتار مثبت تبدیل به سلامت عقل شود و به یک عادت تبدیل شده تا در ضمیر ناخودآگاه من ضبط شود.

تغییرات به زمان نیاز دارد و ما نباید کمال گرا باشیم.

جمله به این باور رسیدن ثابت می‌کند بازگشت سلامت عقل یک فرآیند است -- برگشت سلامت عقل در افراد،، متفاوت و بستگی به تلاش دارد.
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 28 : برگشت سلامت عقل به چه دلیل یک فرایند می باشد ؟ - توسط Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۴/۲۵، ۰۱:۲۱ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان