امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 36:زندگی من به چه طریق در زمان بهبودی تقییر کرده است ؟ ایا باور دارم تغییرات بیش
سوال 36:زندگی من به چه طریق در زمان بهبودی تغییر کرده است ؟ ایا باور دارم تغییرات بیشتری هم در راه است ؟
پاسخ
تغییرات اساسی در باورها و اعتقادات من به وجود امده است زندگی مسئولانه را تجربه می کنم ترسهایم کم شده و باورم نسبت به اینده شکل گرفته است نسبت به اینده ام خوشبین هستم کار عجولانه و نسنجیده کمتری انجام می دهم - هرروز به زندگی با اصول روحانی نزدیک تر می شوم تفکراتم خیلی تغییر کرده است روابط پایدار در زندگی من شکل گرفته است
قسمت دوم سوال : بله کاملا اعتقاد دارم که برنامه دوازده قدمی پاسخگویی مشکل من است و با کمک نیروی برتر تغییرات عمیق و مثبتی برایم در راه است البته با کمک  برنامه ریزی جلسه قدم ها و راهنما و نیروی برتر
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ناظر10 ، alireza1444
اول اینکه عمیقاً تسلیم شده ام ،نسبت به قبل آگاه شده‌ام، مسئولیت پذیر هستم ،آینده‌نگر شده‌ام، اول می اندیشم و بعد از مشورت، انجام می‌دهم، طرز فکرم کلاً تغییر کرده است و باورهای غلط و اشتباه قدیمی را دیگر ندارم ،طبق اصول برنامه زندگی می کنم ،ایمانم به ترس هایمان غلبه کرده، حضور خداوند در زندگی‌ام سیلان دارد، زندگیم از این رو به اون رو شده و به وضوح مشخصه و ... .
 بلی، با ایمان و تمام وجودم باور دارم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ناظر10
از طریق انجام دادن مسئولیتهام در زندگی و بهبودی با عملی کردن دعای آرامش و به روز کردن دانش زندگی از طریق نوشتن قدمها ، و استفاده از تجربه و مهارت زندگی کردن دیگر اعضا که میشنیدم .و الگو برداری از رفتار کسانی که به دنبال تغییر بودند.
 و من هم چون تمایل به تغییر درباره موضوعات گوناگون داشتم ؛ اعضای موفق را زیر نظر داشتم و با گذشت زمان شاهد اتفاقات خاصی بودم ، که باورش سخت بود اما من باور پذیر شده بودم چون شاهد اتفاقات غیر قابل باور بودم ..
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، admin ، ناظر10
این سوال می خواهد این مسئله راروشن کند که من متوجه اصول روحانی نهفته در قدمها شوم ودرواقع خودم رااز آغازتاامروز مرور کنم که چگونه با بکارگیری اصول ساده ای مثل صداقت ،تمایل ، وروشن بینی تااین لحظه به راه راست وارد کرده است وبابکارگیری دوباره آنها تغییرات دیگری راهم درمن بوجود خواهند آورد.مثل استفاده ازتجارب دیگران ، مشارکت درجلسات وارتباط با راهنما که من را ازتنهایی ویاس وانزوا و وسوسه واحساسات منفی جداکرده وباتغییر رفتار دراثر کارکرد قدمها وانجام ندادن کارهای گذشته باور اطرافیان رادچار
تغییرکرد. حس مسئولیت پذیری درمن ایجادشدودرجامعه مسئولیت پذیر شدم
ومن همه این قابلیت ها را باحضور درجلسات وکمک گرفتن وکمک دادن به
هم نوعانم به دست آوردم.
تغییر رفتارهای گذشته وزندگی بااصول برنامه اشتغال ذهنی من را نسبت به مواد مخدر ونواقصم کمتر کرد.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، eshgholi ، ناظر10
زندگی من با بکارگیری اصول قدمهای دوازده گانه در حال تغییر است.

با تغییراتی که در شخصیت من ایجاد شده باور دارم که در آینده شاهد تغییرات عظیمی در زندگی ام باشم.
پاسخ
جسمی،روحانی،روانی،کاری،
خانوادگی،مالی،احساسی،روابط بادیگران
ازطریق اقرارمشارکت،گرفتن رهجو،ارتباط باراهنما،خدمت کردن
گوش کردن واقعیت،تغییردر
گمنامی است
هرقدرباروشن بینی عمل کردی,
تغییرت هم بیشترمیشود
داستان تغییرهم مثل اصول روحانی یک فرآینداست که باید ازدرون اتفاق بیوفتد

اصل تغییردرقسمت روحانی
بهادادن به زیردست وضعیف تر ازخودت
اصل تغییردرقسمت کاری
اعتمادکردن درکار،اعتماد مشتری درموردقیمت دادن
تاوقتی که اصول برنامه ریزی درزندگی من نباشدهیچ تغییری اتفاق نمیوفتد
وقتی میتوانم بگویم دربهبودی هستم که ازحق انتخاب هایم درست استفاده کنم
تاوقتی که درچهارچوب اصول زندگی میکنم باوردارم که تغییرات بیشتری هم امکان پذیراست
پاسخ
قبل از اینکه بخواهیم راجع به اصل روحانی روشن بینی  بگوئیم ابتدا لازم است متذکر شویم منظور ما از روشن بینی در اینجا اصطلاح عرفانی آن نیست که میگوید : ( روشن بینی  ؛  چشم سومی است که شخص در خواب  ،  و یا در بیداری ،  و یا با دیدن تصورات ذهنی اش ،  و یا با احساسش ( حس ششم ) ، اتفاقات ، آینده را می بیند و آنرا پیش بینی میکند . اصولا اینگونه روشن بینی ها اشراقی می باشند یعنی منظورم بیشتر پایگاه دلی  دارند  ) .
اما اینجا منظور ما از تعریف این پدیده اینستکه  : ( روشن بینی ؛ چشم سومی است که شخص در عقل و خرد خود بوجود میاورد و بر اساس استدلال ها و استنتاجات عقلی ، اتفاقات آینده را پیش بینی میکند ، در واقع می شود بیان کرد ، اینگونه روشن بینی ها مشائی می باشد ، یعنی بیشتر پایگاه عقلی دارد . ) .
حال برای  اینکه بخواهیم در باره روشن بینی صحبت کنیم مجبوریم ابتدا ، کمی راجع به ایدولوژی صحبت کنیم ، زیرا فرایند روشن بینی سرانجام می شود ، جهان بینی . 
پاسخ
در گذشته باور اینکه ک بتوان یک روز پاک ماند برای من یک ارزوی دست نیافتنی بود..و ب این باور بودم

لبی ک خورد ب بافور شسته شود با کافور

اما با ورود ب انجمن و با  دیدن مقاطع پاکی مختلف و شنیدن تجربیات آنها الهامی تازه دریافت کردم و ذهنم روشن تر شد... تاباوری ک کهنه و پوسیده و غیر محال بود ..آن را ممکن کنم  و با روشن بینی دریافتم ک با پذیرش بیماری و شناخت ابعاد میتوانم پاک بمانم و ب بهبودیم ادامه دهم..و این تغییرات را نسبی بدانم و با این درک ک نیاز بیشتری ب تغییر دارم.. کارکرد قدمها را که یک مسیر روحانی و بی پایان است را انتخاب کنم...تشکر
پاسخ
ازطریق کارکرد۱۲قدم وسعی وتلاش دراجراوعملکردش..البته یک بایدی داره انجمن وان هم‌اینه که من محکوم به تغییرهستم بایدتغییرات رودرخودم پیاده کنم..ومشورت باراهنماکه شناخت خوبی رومن داره بامشورت خودم میتونه کمک حال من باشه...وهمه میدانیم من یک شبه معتادنشدم وازخودم توقع داشته باشم که یک شبه وچندماهه وساله تغییراتم کاملیت پیداکنه اینطورنیست وبه مرورانشاالله این اتفاق درمن افتاده وبیشترهم تغییرخواهم کرد
پاسخ
قسمت اول )  ما  ، در طریق بهبودی ابتداء با ترک مواد مخدر به اعتماد بنفس خوبی دست پیدا کردیم  و همین مسئله باعث شور و شوق و امیدواری در ما شد و تمایل پیدا کردیم تا این طریق را ادامه بدهیم ، در طول این مسیر ما کم کم به روشن بینی دست پیدا کردیم و متوجه شدیم که بیماریم و واقعاً نیاز به کمک داریم ، درک این روشن بینی برای ما نقطه عطفی شد تا با استمرار در طریق بهبودی  روشن بینی خود را گسترش و آنرا عمیقتر  کنیم  ، لذا متوجه شدیم که باید از باورهای غلط خود دست برداریم و با ، باز گذاشتن روزنه های فکر خود به باورها و الهامات جدید و سازنده روی بیاوریم و از اصول روحانی که در برنامه های بهبودی فرا گرفته ایم آنها را در زندگی جاری کنیم ، واضح و مبرهن است ما در اثر این باورهای جدید و رعایت اصول روحانی فرا یافته توانستیم که در طریق زندگی خود تغییرات مثبتی بوجود بیاوریم  .  طریق و روش بهبودی باعث شده که ما  امروز در زندگی به آرامش نسبی دست یابیم .

قسمت دوم ) ما هنوز در ابتداء طریق بهبودی هستیم و مایلیم که این راه را ادامه بدهیم ، تغییرات ما هر چند خوب است ولی اصل روحانی روشن بینی به ما میگوید هنوز این تغییرات کافی نیستند ، در واقع ما امروز با روشن بینی در جریانی قرار گرفته ایم که احساس میکنیم نیاز به تغییرات بیشتر داریم ، زیرا باور داریم  این برنامه برای ما کار میکند ، همینطور که تا اینجا تغییر های کرده ایم معتقدیم تغییرات بیشتری هم بطور حتم بوقوع میپوندد ،  و لذا در این طریق نیاز به کمک راهنما داریم و همچنین باید قدمها را منظم و با صبر و شکیبایی کار کنیم و در جلسات حضور یابیم ، شکی نیست که تغییرات ما بر اساس آگاهی و دانش ما بوجود می آیند و ما هر چقدر دانش و سواد بهبودی خود را ارتقاء دهیم تغییرات در ما بیشتر و بهترشکل میگیرند .
پاسخ
با سلام....
وقتی دیدم چه در زندگی شخصی چه در راستای بهبودی تغییر نکردم و درجا میزنم دریچه افکارم باز شد دنبال ایده های جدید گشتم و شروع به تمرین صبر، استقامت، تسلیم، برنامه ریزی، پشتکار و مشورت کردم و رفته رفته زندگیم کمی تغییر کرد اما کافی نبود متوجه شدم من به اندازه ایی که اهمیت میدم و برایش تلاش میکنم تغییر میکنم.
تلاش کردم کار امروز را به فردا نیندازم و در مقابل نظرات دیگران و راهنما گارد نگیرم و بلکه آنها فکر کنم.
برای هر مشکلی اگر تحقیر شدم درد آنرا کشیدم بعد تمایل پیدا کردم بعد درخواست کمک کردم بعد آموزشهایم را بکار گرفتم و کمی زندگیم تغییر کرد.
در واقع من از قبل تعریف و برنامه خاصی برای تغییر نداشتم آمدن به جلسه و ارتباط با بچه و راهنما و کارکرد قدمها به آهستگی تغییرات را بوجود آورد.
بواقع چگونگی تغییر هم در این سوال مهم است مثلا از چه روشی پولدار میشوم؟از چه روشی صاحب احترام میشوم؟ چرا خانواده ام یا همکارانم به من احترام میگذارند؟ از ترسشان است یا واقعا بخاطر نوع عملکردم میباشد؟

اینجا صحبت از تغییرات روحانی ست.

امروز بعضی کارها را انجام میدهم ولی به من حال نمیدهد اینهم نوعی تغییر است.

باید تمایل به قطع مصرف در زندگی از وجدان درونی شروع شده باشد و تا این اتفاق نیافتد از بیرون تغییر نخواهم کرد.تغییرات از رها کردن آگاهانه پیدا میشود که مثلا قطع مصرف تغییر نیست تمایل به قطع مصرف و عدم تمایل به مصرف مجدد تغییر است.

دانسته های امروزم جواب فردا را نمیدهد و فردا دانش خاص خودش را میطلبد.از آنجایی که زندگی در حال تغییر است دانسته هایم در مقابل ندانسته هایم مثل قطره در مقابل دریاست باید عینک جهان بینی ام را عوض کنم و زندگی به گونه ایی دیگر را تجربه کنم.
پاسخ
سوال 36:زندگی من به چه طریق در زمان بهبودی تغییر کرده است ؟ ایا باور دارم تغییرات بیشتری هم در راه است ؟(قدم۲)
عدم روشن بینی یکی از عوامل اصلی انجام ندادن برنامه است.
امروز روشن بینی برای من یعنی تغییرات خودم راببینم ، روشن بینی یعنی چشم و گوشم رابازکنم و آنچه را که برنامه واعضاباتجربه میگن به اجرا بگذارم .
اینکه امروزموادنمیزنم،تصمیم دیوانه وار نمیگیرم،دربهبودی وکارهامشورت میکنم،دیگه خسارت نمیزنم،ازخودم و خانواده سواستفاده نمیکنم،کمترازنواقصم استفاده میکنم ، ایمان و اعتمادم به خداوند برگشته،.......
قسمت دوم؛بلـه ،من امروز به این راه روشن بین هستم و میدانم که اگربرنامه رادرزندگیم به کارگیرم تغییرات مثبت بیشتری هم خواهم داشت.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
باورهای جدید در من شکل گرفته  و رشد کرده است که من می توانم فردی بسیار موفق در زندگی و اجتماع باشم، در روابط با خانواده و اجتماع بسیار تغییر کرده و مسؤلیت پذیر شده ام بطوری که مورد قبول قرار گرفته ام، زندگی ام روحانی شده و از نواقصم کمتر استفاده می کنم، از گرفتن تصمیمات آنی پرهیز می کنم، رشد شخصیتی و تحصیلی قابل قبولی پیدا کرده ام
قسمت دوم: بله کاملا باور دارم اگر این اصول روحانی دوازده قدم را در تمام امور زندگی ام بکار ببندم ، و در متن انجمن باشم و خدمت کنم تغییرات بیشتری برایم امکان پذیر خواهد بود به شرط اینکه مسؤلیت پذیری را روزانه تمرین کنم و برنامه و هدف داشته باشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
(۱۳۹۸/۱۰/۲۴، ۱۰:۳۲ عصر)admin.a نوشته است: سوال 36:زندگی من به چه طریق در زمان بهبودی تغییر کرده است ؟ ایا باور دارم تغییرات بیشتری هم در راه است ؟
سلام باور داشتم که انجمن و12قدم زندگی من متحول خواهد کردو شروع به تغییر افکار قدیمی با تمرین روزانه کردموسعی کردم اصول روحانی انجمن هرروز رشد بدم وازش استفاده کنم.ومطمعا هستم که با کارکرد 12قدم واجرای آن در زندگی واقعا تغییرات بیشتری روبرو خواهم شد Heart Heart Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
باتغییردیدگاه ونگرشم دنیام اروم اروم تغییرکرد
باورهام تااندازه ای عوض شد
طرض فکرم روون ترشدتونستم بهتر
ببینم وبشنوم وکمک بگیرم وتصمیمات
کم اسیب تروسالمتری داشته باشم 
زندگیم درجهت مثبت ارامش وبهترشدن
به ارامی حرکت کرد
واگرهمین راه راادامه دهم باتغییرات
بیشترباورواعتقادبینش
بهتری خواهم داشت روابط سالمتر
ودرنتیجه زندگیم درجهت جلوحرکت
خواهدکرد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

-قدم ها اصولی هستند که بهبودی من را ممکن ساخته اند وقتی مثل گذشته بدون فکر دست به کار نمی زنم وخود محوری نمی نمایم با  راهنمایی گرفتن از اعضاء سعی می نمایم که خسارت کمتری بخورم...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

- دیگر خودخواهی وخود محوری نمی کنم وبرای مسائل مشورت می گیرم-دیگر مثل گذشته خسارت به بار نمی آورم و فقط با فکرخودم کاری را انجام نمی دهم- بله...اگر به کارکرد قدم ها ادامه دهم و برای بهتر شدن شرایط بهبودی تجربیات خود ودیگر اعضاء را استفاده نمایم تغییرات بهتر و بیشتری هم امکان دارد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
زندگی من هم تغییرات درونی داشت هم بیرونی یعنی هردوباهم طی کارکردوبکارگیری اصول روحانی قدمهاازدرون ارامترراحت ترباخویشتن پذیری وصلح بیشترباخودم باعث شددربیرون روابط سالمترکارامدتروثبات بیشتری راتجربه کنم این روندارام ارام بابودن دربرنامه وزندگی بااصول برنامه برام اتفاق افتادهرچه بیشتراصول روحانی رودرک وبکارگرفتم زندگیم بهتروبهترشدالبته صبرتکراروتمرین هم دراین راه فقط برای امروزکارامدبود
پاسخ
آگاه تر شدم...وضعیت روحیم بهتر شده اشتغال فکریم کمتر شده...وضعیت مالیم بهتر شده....برکت معنوی و مالی زیاد شده....
عزت و آبرو و اعتماد مردم بهم بیشتر شده...
این سوال از زبان خداست که به من میگه بیا گذشتت رو مرور کن و ببین هر جا به من اعتماد کردی و کار درست رو انجام دادی و گذاشتی من کمکت کنم پس بزار باز هم کمکت کنم و مطمئن باش تغییرات بیشتری تو راهه....کافیه باورم کنی اعتقاد بیاری و ایمان و اعتماد رو چاشنی زندگیت کنی
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان