امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 39 : من چه اعمالی انجام داده ام که نشان گر ایمان من است ؟
سوال 39 : من چه اعمالی انجام داده ام که نشان گر ایمان من است ؟                       
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر2 ، ناظر9 ، ناظر14
حضور در جلسات بهبودی - خدمت کردن - مشارکت کردن - کمک خواستن - حفظ گمنامی - تحقیق و مطالعه - بطور روزانه مراقب بهبودی خود بودن و .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر14
گوش دادن به رهنمودهای راهنمایم ادامه قدم ها مسئولیت پذیری در محل کارم مرتب به جلسات می روم وقتی اسیر ضعفی هستم برای رفع ان از ابزار های برنامه کمک می گیرم در شرایط سخت ( بیکاری بی پولی حال بدی -) ناامید نمی شوم و رابطه ام را برنامه حفظ می کنم شکر گذاری و و سپاس گذاری نسبت به داده ها خدمت کردن مصالحه نکردن با بیماری -
پیام سوال: ما نمی توانیم بنشینیم و فقط منتظر باشیم که ایمان نهفته در قدم دوم را احساس کنیم بلکه ما باید روی ان کار کنیم و اعمالی را انجام دهیم تا ایمان ما رشد کند و یکی از این اعمال تظاهر به داشتن ایمان است تا به مرور برایمان عادت شود 
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ssaeedg ، ناظر9 ، ناظر14
داشتن صداقت با خودم و ديگران
اميدوار بودن ب آينده و زندگي بهتر
رعايت همه اصول انجمن
تسليم كامل برنامه
دعا كردن و كمك خواستن
خدمت عاشقانه
جوياي آگاهي از خواست و اراده خداوند
صبر
رها كردن و سپردن
عشق دادن
تغيير عقايد و باورهاي گذشته
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg ، ناظر9 ، ناظر14
ایمان یعنی یقین حاصل کردن و اعتقاد درونی و اوج باور و اعتماد ونهایت اطمینان خاطر،که طی یک فرآیند حاصل میشود.

شرکت مرتب در جلسات، حضور در انجمن ، به اصول چشم گفتن، به حرف راهنما گوش کردن، صبر کردن و امید داشتن، نگران نبودن ،انجام کار و وظایفم به بهترین صورت ممکن و سپردن نتیجه آن به نیرویی برتر از خودم، دعا کردن ،،کارکرد قدم،مراجعه به نشریات اِن اِی( مخصوصاً در زمان تنهایی)، دروغ نگفتن، عدم قضاوت و کنترل ،خدمت کردن ،حفظ گمنامی و . . .  .
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۰/۲۴، ۱۰:۳۳ عصر)admin.a نوشته است: سوال 39 : من چه اعمالی انجام داده ام که نشان گر ایمان من است ؟                       
به دوستان گذشته قطع رابطه کرده ام-اصل صداقت را در زندگیم اجرا میکنم چرا که دگر لزومی بر غیر این اصول زندگی کردن برایم وجود ندارد-به بهبودی ام تعهد دارم-برای رشدم تلاش میکنم هر چند که دور شوم میدانم باز هم خدا دستم را میگیرد و نشانه هایش را در وجود دوستان بهبودیم لمس میکنم-افکارم را تغییر داده ام به سعی میکنم به بهترین شکل ممکن از روی افکار گذشته ام عمل نکنم-خداوند را در زندگی ام احساس میکنم-از زندگی ام راضی هستم-بهم اثبات شده که در تمام امور تنهایم نمیگذارد-روابطم را تا انجا که میتوانستم درست کرده ام
پاسخ
زمانی که باور کردم به تنهایی نمی‌توانم به سلامت عقل برسم از خداوند و فکر دیگران کمک گرفتم، حضور مرتبی در جلسات داشتم، اشتباهات دیگران را بخشیدم و به آنها فرصت دادم، به کسی فخرفروشی نکردم، از اصول روحانی پیروی کردم، اعمالم ديگر کمتر از روی هوای نفس بود، عشق درونم زنده شد، به خانواده‌ام خدمت کردم و به نیرویی که هیچ وقت به آن اعتماد نداشتم اعتماد کردم، باور بخشیدن دیگران منتهی می‌شود به وصال خدا، صبر کردن همراه با امید، در مقابل مشکلات زانو نزدم و سر تسلیم فرود نیاوردم، خدمت در انجمن، انجام رهنمودهای برنامه و در نهایت درون ترس‌هایم پاگذاشتم و دل به ترس‌ها ندادم.
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، Nazer 5 ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر14
بعد از بحرانی که توسط لغزشم در زندگیم پیش اومده بود و سردرگم شده بودم ترس از قطع مصرف داشتم و غرورم اجازه نمی داد بعد از نه سال اقرار به شکست و اعلام تازه واردی کنم.

اولین قدم رو با قطع مصرف برداشتم.
در یک جلسه اعلام تازه واردی کردم.
یک راهنما انتخاب کردم و شروع به بکارگیری قدمها نمودم.
تجربه لغزشم رو در غالب مشارکت در جلسات با دوستان در میان گذاشتم.
به لطف خداوند و حمایت دوستان تا امروز پاک ماندم و در حال نوشتن ترازنامه قدم چهارم هستم.
با مشارکت و مشورت سعی میکنم از اشتباهات و تکرار اشتباهات گذشته ام پله های رشد و پیشرفت رو در زندگیم بنا کنم.

نتیجه: قدم اول پاک شدن
قدم دوم پاک ماندن
و در راستای پاکزیستن قدمهای بعدی رو دارم گام به گام طی می کنم.

به امید رهایی تلاش می کنم تا با بیداری روحانی حاصل از برداشتن قدمها بتونم پیامرسان و فردی مفید، موثر و سازنده در اجتماع باشم.
پاسخ
تداوم در بهبودی ، تداوم در خدمات ، تداوم در جلسات و راهنما و قدم کار کردن .
ایمان ما نسبت به برنامه بوضوح مشهود است .
زمانی که به جلسه میخواهم بروم چنان شوق و اشتیاقی در من شعله ور میشود که حتی دیگران ایمان به کار من میآوردند
پاسخ
 سپاس شده توسط Nazer 5 ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر14
خدمت،اعتماد،باور،امید
سکوت کردن وگوش دادن
حفظ گمنامی ورعایت سنت ها
پاسخ
روشن بینی تمایل فروتنی وپذیرش
نشانه ایمان است.حضور مرتب در
جلسات؛ ساکن نبودن؛ اعتماد
کردن؛ تماس با راهنما؛ اقرار به عجز
وناتوانی؛ خدمت کردن؛ برنامه
ریزی کردن و تشکیل کلاس های
قدم نشانه ایمان است...

ایمان یعنی شناخت واقعی که در
اثر اقدام عمل حاصل می شود..
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، Nazer 5 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر20 ، ناظر14
هر وقت ترس از من دور شده ایمان به من برگشته . مشارکت صادقانه و رابطه آگاهانه با خداوند - سپاسگزاری از خداوند از طریق خدمت خالصانه و بدون منت 

- باور کردم بدون مواد هم میشه زندگی کرد - باور کردم که یک معتاد میتواند یک معتاد دیگر را کمک کند - پاکی و بهبودی را در زندگیم در اولویت قرار دادم -
پاسخ
 سپاس شده توسط Nazer 5 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر14
به جلسات گرفتن راهنما کارکرد قدمها اقراربه بخش دوم قدم یک یعنی غیرقابل اداره بودن زندگیم که به تنهای نمیتوانم زندگی کنم وزنده بمانم
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، Nazer 5 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر14
با سلام....
(تجربه شخصی)
البته که جلسه رفتن قدم کار کردن مشورت با راهنما رهجو گرفتن نشانه ایمان من است اما گاهی جاهایی شرایطی بوجود میاید که عمل از روی اصول نشانه عمیق تر ایمان من به برنامه است.
مثلا جایی حق کاملا با من است اما ترجیح میدهم کوتاه بیایم یا شرایط ناسالم کاملا محیاست هیچ شاهد و مدرکی هم وجود ندارد اما به شرایط نه میگویم.یا اگر دروغ بگویم همه باور میکنن اما ترجیح میدهم صادق باشم یا علیرغم هر احساس بدی که دارم بازهم به جلسه میروم یا جایکه از NA بدگویی میکنند ولی با شهامت NAایی بودنم را مخفی نمیکنم.

انجام دادن کار شاید کمی نشانه ایمان من به برنامه باشد اما تداوم کار در هر شرایطی کاملا نشانه ایمان من است.

خورد کردن مشکلات و تکه تکه حل کردن مشکلات، شروع به گفتن از خودم در جلسات، از مشکلات فرار نکردن و مسئولیت زندگیم را پذیرفتن، داشتن امید به آینده، اینکه مشکلات من از روی بد شانسی نیست بله عامل رشد و یادگیری من است اینها نشان دهنده ایمان من برنامه و کارآمدی برنامه است.
پاسخ
 سپاس شده توسط Nazer 5 ، حـمـیـد ، ssaeedg ، ناظر9 ، ناظر14
سلام
شرکت در جلسه.گرفتن راهنما.مشارکت و درخواست کمک از نیرویی برتر و در اختیار گذاشتن این تجربیات با رهجو.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر20 ، ناظر14
سوال 39 : من چه اعمالی انجام داده ام که نشان گر ایمان من است ؟(قدم۲)
 مشورت گرفتن ، درخاست راهنمایی و کمک از نیروی برتر،   بکارگیری اصول حتی درجایی که فکرمیکنم به ضررم تمام میشه، خدمت کردن، قدم کارکردن ، اقرارکردن ،حضور مرتب درجلسات ، دعاکردن،رهاکردن نواقص، ......
 درقدم دوم داشتن ایمان،یعنی امیدوار زندگی کردن و باور قلبی داشتن به اصول برنامه و نیروی برتر.      
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
سلام
 حضور در انجمن معتادان گمنام یک نشانه از ایمان من به انجمن است.تماس گرفتن با راهنما یک ایمان بر اصل مشورت در انجمن است.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر20 ، ناظر14
در جلسات شرکت می کنم و در آنجا مشارکت و درخواست کمک می کنم، بطور روزانه دعا می کنم و زانو می زنم و  جویای اراده و خواست خداوند و قدرت اجرایش هستم، قدم کار می کنم و تراز می گیرم ، برای خداوند نامه می نویسم ، خدمت می کنم و بطور روزانه شکر گزاری می کنم و سعی می کنم با راهنمایم صادق باشم و برنامه را در زندگی ام جاری می کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر14
سعی درتکرارنکردناشتباهات گذشته ودعاکردن 
شرکت درجلسات وتوکل کردن همچنین من به اصول روحانی
جلسات قدمها....ایمان دارم وسعی درتکراروتمرین
روزانه قدمهاواصولشان میکنم
استفاده ازپیشنهادات برنامه ورهنمودهایراهنماراهی
دیگربرای اثباط ایمان من به فرایندتعییر
وبرنامه است
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر20 ، ناظر14
-سلام

- یکی از اعمال تغییر باورهایم است- مشورت کردن وبا راهنما کارکردن قدم ها که من توانستم بهتر فکر نمایم. ادامه دادن اصول روحانی انجمن معتادان گمنام و به کار بردن راهنمایی هایی که در جلسات به من داده می شود-
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر20 ، ناظر14
قدم کارکردن ودعاکردن خدمت
وجلسه رفتن وهمچنین گوش دادن به رهنمودهای راهنما
امروزبرایم نشانگرایمان من ببرنامه است  درپی گیری اصول روحانی وبرای امروززندگی کردن وسعی درانجام دادن اصول برنامه درهمه جای زندگی مطالعه داشتن وپاک ماندن برای من نشانگرایمان به نیروی برترواصول روحانیست
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر20 ، ناظر14
  سلام

شرکت در جلسات نشانگر ایمان من به روند بهبودی است.

انجام خدمات و شرکت در فرایند خدمات برای رساندن پیام نیز نشانگر ایمان من است...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر20 ، ناظر14 ، ناظر۴ ، ناظر9

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان