امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 7:اراده شخصی من چگونه بر دیگران اثر گذاشته ؟
سوال 7:اراده شخصی من چگونه بر دیگران اثر گذاشته ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر14
اگر افکار و اراده من آلوده باشد همه اعمال و رفتار های من اشتباه و غلط است .
امروز با استفاده از ابزار های برنامه و یا برای لذت طلبی برای رسیدن به اهدافم در انکار می روم و دیگران را نمی بینم .
وقتی افکارم به خاطر ترس ، رنجش و خود خواهی خراب می شود ناخوداگاه در بیماری فرو می روم و برای رسیدن به چیز هایی که فکر می کنم حق من است از دیگران سوء استفاده و یا آنها را نادیده می گیرم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر14
دیگران را پلی می بینم برای رسیدن به خواسته ای خودخواهانه ام همه را له می کنم تا من به اهداف خود برسم دیگران را کنترل می کنم و دائما سعی در تغییر دادن انها هستم به دیگران احساس مالکیت می کنم و. انها را تحت سلطه خود در می اورم و نیاز های انها را در نظر نمی گیرم عقایدم را به انها تحمیل می کنم دیگران را ازار می دهم زور گویی می کنم حقوق دیگران را نادیده می گیرم و به مرزها و حدود انها تجاوز می کنم کار و وظایفم را به دوش انها می اندازم انها را به دردسر می اندازم -
همانطور که کتاب می گوید مانند تندبادی بی رحم به زندگی افراد خانواده و دوستان و دیگران تازیانه می زنم و خرابی به بار می اورم
و درنهایت پیام سوال این است : که من خدایی کسانی که در زندگی من هستند نیستم و نباید از روی اراده شخصی و تشخیص های فردی و بیمار گونه برای انها تصمیم بگیرم و کمی از خداوند یاد بگیرم او که صاحب همه چیز است تا خودم نخواهم دخالت نمی کند پس من هم دست از اراده شخصی بردارم تا ازادی را از انسانهای اطرافم نگیرم

پاسخ
اراده شخصی من که براساس خودخواهی وخود محوری برای رسیدن به امیال درونی است باعث تاثیرات منفی درزندگی اطرافیانم می شود.مثل عدم توجه به احساسات وعواطف دیگران ، بی توجهی به حقوق دیگران ،خسارت زدن ،خراب شدن روابطم بادیگران ،مثل خدمات افراطی
،رعایت نکردن خوش روئی وانصاف درکار والگوبرداریهای منفی که دیگران ازمن می کنند مثل سیگارکشیدن ،مصرف
مواددرگذشته ،عدم احترام به دیگران
،استفاده ازلغات بد ورکیک وشوخیهای بی جا یا کوچک کردن دیگران.
پاسخ
با سواستفاده از اعتمادشون اعتمادکردن به دیگران رو ازشون سلب کرده ام.
با نادیده گرفتن عشق و محبت دیگران و بی احترامی بهشون عامل خشم و نفرت در وجودشان شده ام.
با تصمیمات عجولانه و خودخواهانه برای زیردستام که نتایج منفی در بر داشته قدرت تصمیم گیری رو ازشون گرفته ام.

در کل اراده شخصی من ناقل بیماری ها با سواستفاده از اعتمادشون اعتمادکردن به دیگران رو ازشون سلب کرده ام.
با نادیده گرفتن عشق و محبت دیگران و بی احترامی بهشون عامل خشم و نفرت در وجودشان شده ام.
با تصمیمات عجولانه و خودخواهانه برای زیردستام که نتایج منفی در بر داشته قدرت تصمیم گیری رو ازشون گرفته ام.

در کل اراده شخصی من ناقل بیماری های روحی و روانی(استرس و اضطراب) بر وجود دیگران بوده است. ی روحی و روانی(استرس و اضطراب) بر وجود دیگران بوده است.
پاسخ
با بی ملاحظگی و خود خواهی ها باعث می شد م که رفتارم به دیکران لطمه واسیب بزند و برای خود دشمنتراشی کنم
بسیاری از زندگی ها به خاطر خود محوری من از هم پاشید
یا با مشکل مواجه شد نکتهمهم این است بی مسئولیت وبی تعهدی من باعث شد انها هیج وقت به انساندیگر اعتماد کنند
پیشروی از روی اراده شخصی
یعنی بستهشدن دریجه افکار و در پی ان دوری از خداوند وبی ایمانی
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر14
درمورداراده شخصی صحبت میشع .من درگزشت همه چیزرابرای خودم میخواستم خواسته دیگران برام مهم نبوددیگران حق انتخاب نداستند چون این خواسته من بود.ولی الان پلهاراپشت سرم خراب نمیکنم وبع خواسته همه احترام میزارم.
پاسخ
با سلام....
اولین تاثیر آن باعث میشود دیگران هم از اراده شخصیشان استفاده کنند و این یعنی (جنگ)
باعث درد کشیدن خانواده ام و انسانهای اطرافم میشود ، کنترل و قضاوت کردن که باعث میشود در حریم خصوصی دیگران دخالت کنم.
با اراده شخصی مجبورم ناصادقی کنم خودم رو غلو کنم و دست به کارهای بزرگتر از خودم بزنم و احساس(کاذب) کنم که شخصیت کاملی هستم.
بی ملاحضگی کردن ، بددهنی کردن ، دیر خوابیدن و مزاحم بقیه شدن ، مسخره کردن دیگران ، تراز گرفتن و چک کردن نقصها و رفتار دیگران ، تولید رنجش کردن در دیگران ، فرصت تجربه به دیگران ندادن ، بی موقع حرف زدن یا بی موقع سکوت کردن......... همه اینها از اراده شخصی من سرچشمه میگیرد.
اراده شخصی من دیگران را در شرایط ترس و نگرانی قرار میدهد.

اراده شخصی من باعث میشود همیشه دیگران تاوان انتخابهای غلط مرا بدهند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg ، Akbar505 ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر14
درخانواده باعث شده که همه ازمن گریزان شده ودرهیچ موردی اظهارنظری نکنندوحتی اگرخواسته ویانظری داشته باشند ازترس مخالفت من نتوانندابرازکنندودراجتماع نیزاگرکسی هم مثلابخواهدبامن درکاری شراکت کند بخاطرخودمحوری من یادرکارضررکرده ویاکلا قید شراکت بامن را میزدواین مربوط به قبل یابعدازقطع مصرف موادمن ربط نداردوالان هم اگراصول راجدی نگیرم وبرای متقف کردن این نقصم تلاش نکنم درتمام عمرم این نقص بامن خواهدبودواگرمتوقف نشودممکن است که زندگی مرا نابودسازد
پاسخ
سلام
من همیشه فکر می کردم که خودم هستم و خودم باید تصمیم بگیرم و برای انجام هر کاری فقط اراده من است و به کسی هم مربوط نمی شود که خسارتی بخورند.اما این را زمانی متوجه شدم که این قدم را کار کردم و آگاه شدم که هر تصمیم من بر روی زندگی فرزندان هم تاثیر می گذارد و اینده ممکن است عواقب داشته باشد.این که متوجه می شوند من باعث خسارت شده ام و مشکلاتی برایشان بوجود آورده ام.
پاسخ
رفتارهاوتصمیماتدتعصبات بی مورد
دخالتهاکنترل کردنها بدگویی 
وبقولی دوبهم زدنهای اعتیادی من
تهمت زدن بدنام کردن اسیب زدن خراب
کردن بدگویی بدرفتاریهای من روی زندگی
موقعیت حوصله وسرنوشت نتنها خودم
بلکه ادمهای اطرافم هم اثرگذاشت وشناخته
ونشناخته بهمه خسارت زدم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر14
باعث خراب شدن روابط ، از بین رفتن اعتماد و همدلی ، خسارت های روحی و جسمی و مالی به اطرافیان و دیگران شده
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر14
سلام
 --خودمحوری و خودخواهی یکی از اثرات مهم این وضعیت است-وقتی که من به احساس و یا اعتقادات دیگران احترام نمی گزارم مسلما آنها نیز خسارت می خورند و رنجش می گیرند...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر14
تصمیمات وعملکردغلط نصفه ونیمه کج رویهای من فقط بخودم اسیب نزدبلکه خانواده اطرافیان ودوستانمم ازاین بلابدورنبودندتصمیمات اشتباه من خانواده روهم ورگیرمیکردمن ازکاراخراج میشدم بی پولی برااونام بودمن موادمصرفدمیکردم انگشت مردم روبه خانواده هم بودمن خونه روفروختم مستجری وبدبختی برااونام بودمن معتادبودم خواهروبرادروطایفه ودوستامم سرافکنده ومنزوی شده بودنددوداتشی که من روشن کردم توچشم ادمای دورونزدیک اطرافمم رفت
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
اراده شخصی یعنی مصرف دیگران بدون در نظر گرفتن نیاز انها اراده من یعنی خواست بیمار گونه من. اراده من هرگز وقتی مشورت نشود نمیتواند با دیگران همسو شود اراده من من را از خودم جدا میکنم وقتی اراده شخصی در کار باشد من دیگر خودی و غریبه برایم فرق ندارد وفقط خواست من مهمه اراده من ابتدا خانواده و بعد دیگران و جامعه را در گیر میکند دیگران را زیر سوال میبرم و احساسات انها را نادیده میگیرم  Heart Heart Heart Heart Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۴ ، ناظر۱۶ ، ناظر9 ، ناظر14

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان