امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 9:آیا در پیگیری اهداف صحیح ، امکان دارد بصورتی عمل کنم که نتیجه معکوس برای خودم
سوال 9:آیا در پیگیری اهداف صحیح ، امکان دارد بصورتی عمل کنم که نتیجه معکوس برای خودم یا دیگران داشته باشدتوضیح دهید .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، مهدی1
از نظر من همه اهدافم صحیح است و امکان هم دارد که کسی صدمه بخورد نیت و انگیزه من صدمه زدن نیست
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، مهدی1
بله مثلا در گروه خدمت می گیرم و هدف اصلی برنامه را دنبال می کنم ولی درک نادرست در اجرای سنت ها باعث می شود که در گروه تشنج به وجود بیاورم سرویس به خانواده رهجو که بعدا دردسر می شود پیام دادن به مصرف کننده جبران خسارت بدون مشورت رهجو گرفتن گوش دادن به احساس دیگران از روی بیماری و فعال کردن بیماری انها -
در پیگیری اهداف صحیح وقتی در ان قدم 1 و 2 نیست و همراه با اراده شخصی می شود نتیجه معکوس می دهد (نیت خیر ولی از روی ضعف هایم )
پیام سوال : چون من از روی اراده شخصی و تشخیص های فردی عمل می کنم و از روی هوای نفسم تصمیم می گیرم و مشورت نمی کنم و اقدام و عمل هم درست نمی باشد نتیجه معکوس می دهد من در این سوال باید فرق بین رفتار از روی اراده شخصی و رفتار از روی اراده خداوند را یاد بگیرم و بدانم فقط داشتن نیت خیر کافی نیست بلکه نیت خیر باید همراه با اقدام عمل خیر هم همراه باشد در غیر این صورت نتیجه معکوس می دهد چون در ان چاشنی بیماری اعتیاد است
انگیزه درست همراه با کار درست 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ssaeedg ، مهدی1
بله برای مثال من هدفم خرید ماشینه که بتونم باهاش مسافرت برم سوار موتورسیکلت نشم که خطر داره وایمنی زیادی نداره ومن برای رسیدن به این هدف یا خواسته ام با حق به جانبی ورنجش از خدا دردرونم با حالتی طلبکارانه وبعضی وقتها مظلومانه خانواده ام رو مجبور میکنم وکه کمک مالی بهم بکنند بابت تهیه ماشین واونها هم ندارن ودرگیری با تمام اعضای خانوتده شروع میشه نتیجه برعکس شد وباعث ناراحتی شد همیشه باید از خودمون بپرسیمکه این هدف صحیح نتیجه معکوس میده یانه این نتیجه معکوس گرفتن بابت اینه که من قدرت تشخیص ودرک مسائل وعمل از روی تشخیص صحیح رو ندارم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin
هرگاه دردنبال کردن خواسته های خود طوری عمل کنم که خودخواهانه وخودمحورانه باشند یاناخودآگاه ازروی
نواقصم یاانگیزه های منفی هدفی رادنبال کنم یابه دنبال نتیجه دلخواه باشم نتیجه معکوس می دهد.

بعضی مواقع راه رسیدن به هدف صحیح ، غلط است.

درپیگیری اهداف صحیح باید چند مورد رعایت شوند:

انگیزه وهدف سالم باشد، دنبال نتیجه دلخواه نباشم، از روی نواقصم عمل نکنم.
پاسخ
بله.
مواقعیکه بی گدار به آب می زنم معمولا نتیجه عکس در بر خواهد داشت. بدون مشورت دست به کاری میزنم که هرگز به مصلحت خدا نیست.

یا زمانیکه پیگیر خواسته های متوقعانه و بدنبال نتیجه دلخواه باشم.
مثال: برداشتن قدم مثبتی برای دیگران بخاطر دیده شدن و عکس این موضوع اتفاق بیفته یعنی از من انتقاد بشه.

یا پیگیر اهداف شخصی مثل تلاش برای رسیدن به پول و شهرت، مقام و منسب که با شکست مواجه بشم.

وساطت، ضمانت و حمایت دیگران برای من نتیجه عکس داشته که باعث از دست دادن آرامشم شده.

در پیگیری اهدافی که برای رضای خدا قدم بر میدارم نتیجه هرچه که باشه شکرگزارم.
ولی در پیگیری اهدافی که برای رضایتمندی خودم یا دیگران قدمی برداشته ام با رقم خوردن هر نتیجه ای قانع نبوده ام.
پاسخ
بله کافیست با اراده شخصی جلو بروم و سعی در دست یابی اهدافم داشتهباشم انگاه چوبی لای چرخ دیگران بشوم در تدترین نتایج بزرگترین و زیباترین شرایط وجود خواهد داشت اگر منتمایل داشته باشم انها را درک کنم تابهخود و دیگان خسارت نزنم اگر از اراده ی سازنده خود و مشورت استفاده نکنم نتیجه بر عکس خواهد شد گاهی اوقات اهداف صحیح است ولی اگر بخواهم از ارادهی شخصی استفاده کنم مطمئنا نتیجه معکوس خواهد شد
پاسخ
هدف درست و خواست خداوند باید هماهنگ باشد . خود محوری نتیجه کارهای خوب را خراب می کند .آن طرف قضیه ما نمی توانیم با ابزار کثیف به هدفی درست و الهی برسیم نمی شود با استفاده از نواقص به معنویت و آرامش رسید
پاسخ
با سلام....
بله امکان دارد که خواسته های من نتیجه معکوس بدهند.

اول باید ببینم خواسته های من چیست و پیگیری من چگونه ست.
این سوال مشابه سوال قبل است 
مثلا سرکار رفتن یک خواسته درست است است من سهم خودم را درست انجام میدهم اگر نتیجه دلخواه من نبود چکار میکنم؟؟ آیا میجنگم و درگیر میشوم؟؟خیر بلکه بیشتر تلاش میکنم و راههای جدید رو انتخاب میکنم.
گاهی خواسته من سالم است اما شرایط بگونه ایی ست که نتیجه معکوس میدهد مثل شرایط اقتصادی ، زلزله ، بدقولی اطرافیان و غیره که من در آن دخیل نبودم اینجا چکار میکنم؟از هر راهی که شده میخواهم جبران مافات کنم؟خیر مشکلاتم را بدوش دیگران نمیاندازم و سعی میکنم شرایط رو درک کنم.
جامعه(مثل ویروس کرونا)و شرایط اقتصادی و سیاسی(مثل جنگ،زلزله) و غیره از یک قانون خاص تبعیت نمیکنند تا بتوانم در بلند مدت به سادگی خودم رو با آنها منطبق کنم بلکه سعی میکنم بسته به شرایط و توانایی خودم خواسته درست و راه درست انتخاب کنم سهم خودم را انجام بدهم و نتیجه رو به خداوند بسپارم.
در واقع خودِ پیروزی خیلی مهم نیست بلکه سعی و تلاش و استمرار و پیوستگی برای پیروزی مهم است.
گاهی در ابتدا خواسته درست و راه رسیدن هم درست است اما نیمه راه خسته و مایوس میشویم و مسیر رو تغییر میدهیم و میخواهیم میانبر بزنیم در اینصورت هم خودمان و دیگران آسیب میزنیم.مثلا ازدواج .......خیلی چیزها را از روز اول به طرف مقابل نمیگوییم بعدا دچار مشکلات و معضلاتی میشویم یا مثلا پولدار شدن خوب است اما آنقدر طمعکار میشویم و لقمه کوچک به ما حال نمیدهد تا یکجا سرمان کلاه میگذارند و همه چیزمان را از دست میدهیم.
منظور سوال اینستکه برای پیگیری خواسته هایمان باید راه را درست برویم وگرنه نتیجه معکوس میدهد خودمان و اطرافیان آسیب میبینیم نسبت به ما نامید و مایوس میشوند و ما شکست میخوریم.
من باید فرق بین اراده شخصی و اراده خداوند را تشخیص بدهم تا موجب صدمه به خودم و یگران نشوم.
پاسخ
من چون بیماری اعتیاد دارم پس هر وقت از روی نقص هایم پیگیر اهداف صحیح باشم نتیجه معکوس دارد
باید بین اراده شخصی مخرب با رفتار سازنده تفاوت قائل باشیم
باید همیشه به دنبال خواست خدا باشیم.
پاسخ
 اگرپیگیری خواسته هایم برطبق اصول انجمن باشد یعنی بامطالعه کردن وباراهنمایی گرفتن ازتجارب اهل فن وبامشاورت راهنمایم ومهمترینش دعابرای کمک گرفتن ازخداوندباشدنه برای خودم ونه برای دیگران نتیجه معکوس وخسارتی دربرنخواهدداشت واگرالان که درمسیربهبودی هستم بازهم باافکارخودم وخودمحوری خودم بخواهم انجام دهم حتما نتیجه معکوس .خسارت درپی خواهدداشت چون فکرمن بیمارومحدود است
پاسخ
خیلی زیادزوری دیگرانوترک دادن مشارکت ب اصطلاح
منطقی درجلسه
خدمت افراطی یابرعکسدخدمت نکردن دنبال پول بی
اندازه رفتن قدرت وشهرت طلبی
سعی درکنترل دیگران
افراطی عمل کردن قبل ازموعدیچیزیوخواستن

دنبال چیزهای بظاهردرست ولی بدردنخوررفتن
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام.بعضا این موارد پیش امده است.که هدف کمک به رهجو موجب خشم و نگرانی او شود.
یا در خصوص فرزندانم.بجای اینکه با ملایمت برخورد کنم و یا راهنمایی کنم.با حس دلسوزی و تحریم و یا 
عدم ارتباط با انها موجب میشود که انها از من دوری کنند.
در خدمت کردن در جلسه نیز.میخواهم پیام را درست برسانم که موجب میشود به موقع نباشد و یا تشخیص درست در راهکار ها نداشته باشم.
هدف صحیح دارم ولی بی جهت میشوند.‌یا اینکه برداشت ها از طرف مقابل که میخواهم کمک کنم خوب نمیشوند.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
هر عمل صحیح من ممکن است که از تعادل خارج شود و نتیجه عکس بدهد پس من باید حتی در موارد صحیح هم مثل خدمت کردن در انجمن و خانواده و محبت کردن به آنها  رعایت اعتدال را بکنم و در همه کار ها مشورت کنم  در غیر این صورت مثلا" با محبت  بیش از حد به خانواده که برای من در راستای جبران خسارت است اما نتیجه آن پر توقع شدن و بهم ریختن سیستم خانواده می گردد یا در خدمات با سپری کردن بیش از حد وقت به دیگر از جنبه های زندگی ام و در کل به انجمن ضربه می زنم  که  در همه موارد نتیجه معکوس حاصل می شود  یا اینکه می خواهم عملی صحیح مثل عوض کردن شغل انجام دهم اما منابع مالی ام را از دست می دهم چون بدون مشورت و با خودمحوری حرکت کردم همچنین من بایست در هر کاری جویای آگاهی از خواست و اراده خداوند و قدرت اجرای آن باشم و برای آن دعا و صبر داشته و بعد تصمیم گیری کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
بله شایدهدفمم صحیح باشه ولی پافشاری اسراروروشهای خودمحورانه مطلبوغلطش میکردچندنفروبزوربردم که پاک بشن نتنهااین اتفاقرنیفتادوضعیتشون بدترم شدبرابعضیاتوازدواجشون دخالت کردم یازن پیداکردم یاشوهرکه اخرش گندزده شدرفت براخودم خیلی بی برنامه سرمایه کردم که کاریوشروع کنم شایدم شروع کردم ولی دوام نداشت خیلی پول قرض کردم براشروع کاری یاچیزیوفروختم که فلان کنم ولی نتیجه همیشه معکوس بودحتی خیلی ادمهارونصیحت کردم ولی رابطه روهم خراب کردم و...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
هدف من خیر هم که باشه باید راه رسیدنش هم با اصول باشهمثلا بچم رو میخوام مسئولیت پذیرش کنم هدفم خوبه ولی از راه ترس و وحشت و تهدید عمل میکنم
یه زمانی هست نیتم خیره میخوام به دوستم کمک کنم پس باهاش میرم بیرون و قلیون میکشم که اون آروم بشه ولی این درست نیست چون بیشتر یاد گرفته که مسکن موقتی انتخاب کنه و به روندش ادامه بده....هدف درسته ولی کار اشتباهه
باید بهش انجمن رو معرفی کنم یا بهش بگم بره روانشناس 
نه اینکه بیفتم دنبالش
پاسخ
سوال 9  ـ آیا در پیگیری اهداف صحیح ، امکان دارد بصورتی عمل کنم که نتیجه معکوس برای خودم یا دیگران داشته باشد ؟ توضیح دهید .
وقتی خواسته یا هدفی را با مشورت ، کمک خواستن و با فیلتر اصول انجام دهم حتما صحیح است .اما ممکن است یا سهواً یا ناآگاهانه جایی عمل کنم که نتیجه‌اش معکوس باشد و خساراتی هم وارد کنم . یا حتی ممکن است باب میل مخاطبانم نباشد چه در خانواده چه در اجتماع و حتی در زمان خدمت کردن در انجمن .
ولی این را می‌دانم قرار نیست همه را راضی نگه دارم . اما چیزی که مهم است خواسته و هدف من است که باید سالم و بصورت صحیح از طریق فیلتر اصول و با مشورت انجام شود. (یعنی همان اراده خداوند)

HH
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۴ ، ناظر9

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان