امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 22 : آیا فهم کنونی من از نیروی برتر ، هنوز هم برایم کار می کند ؟ به چه تغییراتی
سوال 22 :  آیا فهم کنونی من از نیروی برتر ، هنوز هم برایم کار می کند ؟ به چه تغییراتی ممکن است نیاز داشته باشد ؟ 
پاسخ
در اوایل پاکی درک من از نیروی برتر مثل امروز نبود ولی همان برایم کار میکرد و درک امروز من برای این زمان من کار میکند و به طورحتم برای آینده درک من از نیروی برتر تکامل یافته و عمیقتر می شود و این یک فرایند است و به یکباره اتفاق نمی افتد.مهم اینست که درک امروز من با همین مقدار پاکی چه یک روز چه چند سال برایم کار کند .

نیروی برتر با اقدام و عمل برای من کار می کند و من به تناسب رشد و مشکلاتی که در بهبودی پیدا می کنم از نیروی برتر استفاده می کنم
پاسخ
کار کرده اما در ان نوسانات زیادی وجود دارد پس نیاز به تغییرات هم دارد در اعتقاداتم اگر تغییراتی به وجود نیاورم ممکن است بیماریم سواستفاده کند و کلا من را از نیروی برتر دور کند ( خداوندبرایم همانطور کار می کند که اورا درک می کنم )
تغییرات : از او نترسم
رفیق باشم اعتماد کنم احساسات خوب و بدم را نسبت به او در میان بگذارم   شکاف و خلاء روحانی بین او و خودم را توسط ایمان و اعتماد به او پر کنم موانع نزدیک شدن به او را در قدم دوم از میان بردارم خداوند بدانگونه که او را درک می کنم باشد نه تحمیلی یعنی رابطه شخصی با او داشته باشم صلاح او را بپذیرم و به اتفاقات دنیا توسط او اعتماد کنم  
پاسخ
بله:من نیازدارم که درک عمیق تری ازاوداشته باشم واین نیازبه ارتباط منظم تر وصمیمانه تردارد.

⬅️نیازاست که وقت وزمانی مشخص
رابرای برقراری ارتباط بااو مشخص کنم
واجازه بدهم درزندگیم مدیریت کند وانجام این کار نیازبه بکارگیری اصول
روحانی مثل صداقت ، تمایل وروشن بینی دارد.

صداقت :کاری ازدستم ساخته نیست.

روشن بینی : خداوند هست وبه من کمک می کند.

تمایل : ازوجودش استفاده کنم وبرایش وقت بگذارم وهرچه این ارتباط منظم ترباشد ایمانم افزایش پیدا می کند.
پاسخ
فهم من از نیروی برتر مدام در حال تغییر است.
من اومدم جلسه پاک بمونم با پذیرش قدم اول نیروی برتر کمک کرد تا پاک موندم سپس در چرخه بهبودی تمایل به تغییر در نگرشم ایجاد شد و با پذیرش قدم دوم نیرویی کارامد رو برای تغییرات بیشتر انتخاب کردم با تسلیم در برابر نیروی برتر سعیم بر اینه که ادعای فهم و کاردرستی نکنم.
با تمرین قدمهای بعدی سعی کنم خدا رو در خودم پیدا کنم.
من تا خودمو نشناسم و باور نکنم هرگز به بازیابی و بازسازی خودم نمی پردازم و همچنان در اوج غرور و خودخواهی در جهل و نادانی بسر می برم.
پاسخ
بله برایم کار می کند ولی کافی نیست چون نیازهای من در حال تغییر و رشد هستند فهم و درک من باید مطابق با تغییرات و نیازهای درونی منباشد تا رابطه ودرکم از خدا را توسعه دهم فهم کنونی منبعد از انجام رفتار واعمالم و مقایسه با رفتار و اعمال گذشته ام قابل درک است فهم کنونی من از خداوند فهم من از خودم می باشد هر چه فهم من از خداوند رشد می کند کارایی خداوند در زندگی ام بیشتر نمود پید ا می کند
پاسخ
بیشترمطالعه کنم خدمت کنم
حرکت روبه جلو داشته باشم
و درکارهای عام المنفعه شرکت کنم
قدردان داشته هایم باشم و تمایلم
را نسبت به نیروی برترم ازدست
ندهم ...

تمایل داشته باشم که خداوند
در زندگیم دخالت کند و تماما اراده
و زندگیموبه مراقبت خداوند
پاسخ
من وقتی به دا من طبیعت می روم ودر ان جا به مطا لعه می پر داز م وبه اثا ر خلقت پر ورد گا ر به تفکر می پر دازمپی به وجو نیر وی بر تر می برم وخو دم را خیلی عا جز می بینم
پاسخ
درک ما از نیروی برتر رشد و تغییر کرده است.
هرچه در برنامه قوی تر می شویم ،چیزهایی که در گذشته ما را می ترساند و باعث دلهره مان می شد امروز کمتر ما را می ترساند و نیاز به راهنما و خداوند بیشتر می شود.
امروز قبل از اقدام و عمل تامل می کنیم، فکر می کنیم و مشورت می کنیم و بهتر آینده نگری می کنیم.
پاسخ
با سلام....
یک مفهوم سوال بر میگردد به سوال قبل یعنی اگر امروز نیروی برتر به هر اندازه برایت کار میکند پس با کشمکش نداشته باش.
فهم من از نیروی برتر وقتی جلسه میروم و یا به مشکلات روزمره زندگی میخورم برایم کار میکند درست به همان اندازه که آگاهی دارم یعنی هر چه جلوتر میروم و در شرایط گوناگونی قرار میگیرم و از مشکلاتم عبور میکنم و خوب توجه میکنم میبینم نیروی برتر برایم کار کرده و اعتماد و اطمینان من و به طبع آن درک من نسبت به اینکه نیروی برتر چیست و چه کاربردی دارد عمیقتر میشود.
این درک که نیروی برتر غلام گوش به فرمان من نیست بلکه یکدسته اصول روحانی است که بواسطه آن من بتوانم در مواجه با زندگی درست عمل کنم حالا یا نتیجه دلخواه من خواهد شد یا نخواهد شد مهم اینست من درست عمل کردم.

نکته مهم:باید خیلی مراقب باشم که نیروی برتر را در اختیار اعتیادم قرار ندم یعنی از اصول روحانی نیروری برتر برای پدر سوخته بازی استفاده نکنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
فهم من ازنیروی برتروقدرت هایش درهربرهه برایم فرق کرده درزمان مصرف من نیروی برترمن صفاتی چون :نا مهربان، ناعادل و....راداشت ولی بعدازپیوستن به انجمن فهمیدم که فهم من ازنیروی برترازریشه غلط بوده وبااینکه درطی فرآیند فهم من ازنیروی برترتغییر کرده ولی من برای درک وشناخت نیروی برترم وصفاتش بایدباکارکردقدم ها و اجرای قدم هادرزندگی بتوانم درک درستی ازنیروی برترم پیداکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

بله-در هر مرحله از بهبودی درک من از نیروی برتر تغییر می کند وبرایم کار می کند.وقتی که من میتوانم بهبودی ام را دنبال کنم ودر مصرف مواد مخدر نباشم درک نیروی برتر برایم کار کرده است.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
فهم کنونی من درموردنیروی برتربرای امروزواین ساعت
من است وبرایم کارمیکندولی برای فردایاساعتیدیگرحتمابدرک جدید
نیازدارم بهبودی من رشدروحانی من
باتوصل بنیروی برترشکل گرفته
وهمینطورکه درمسیررشدروحانی باشم
بهمین صورت هم درکم روبرشدخواهدبود
هرچندشایدگاهی روبعقب باشدویا
متوقف شودولی بهرحال بایدبسمت
جلورشدکند
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام
 بهبودی و فهم یک فرایند است و این در مدت زمان به وقوع می پیوندد.
این فهم در هر مرحله تغییر می نماید و قطعا در همان لحظه هم کار برد دارد و به من کمک می کند...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
مسلماکارمیکنه مثلاجلسه یک نیروی برتره وهمیشه کارمیکنه اماخب باپیشرفت درمسیربهبودی بایداین درک وفهم عمیقتربشه هرچقدرفهم ودرک نیروی برتربرام زیادتروعمیق تربشه بهمان میزان دربهبودی خودشناسی وارامش درونی پیشترخواهم رفت امابایددراین مسیرباکارکردقدمهااعتقادات مضرخیابانی ونادرستوباباورهای ساده کاربردی وقابل درک عوض کنم اونم توسط اصول روحانی برنامه
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان