امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 24 : سپردن اراده و زندگی به خداوندی که خود درک می کنم ، برای من چه مفهومی دارد
سوال 24 :  سپردن اراده و زندگی به خداوندی که خود درک می کنم ، برای من چه مفهومی دارد ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲ ، ناظر9 ، tazarviman
-باید برای سپردن حتما باور واعتمادوجودداشته باشد.اول به این درک ومعرفت وآگاهی برسم که نیاز دارم بسپارم اعتمادکردن وسپردن باتمرین وپذیرش وقرارگرفتن درروند ایمان آوری بدست میاید.خصوصاایمان داشته باشم به کسی که میسپارم ازخودم قویتروداناتروعاقلتراست وباسپردن به او بارسنگین ترسهایم ازاقدام وعمل کردن از روی دوشم برداشته میشود.مابایدباتمایل وآگاهی که بدست آورده ایم ایمانمان راقویترکنیم تادرک وباورمان ازخداوندروزبه روزبیشتر شود.دیگردرسپردن نبایدشرط بگذارم اراده خداوند خطا نمیکنددیگرنگران نتیجه نخواهم بودودست ازخودخواهی وخودمحوری برمیدارم وخدامحورمیشوم واین سپردن راهرلحظه تجدیدوتکرارمیکنم بایدتسلیم بودونتیجه را پذیرفت.خداوندازمنومرض منونواقص من قویتره وبهترازمن خواست واراده منومدیریت میکنه من بدون کمک خداوند همیشه آشفته ونامتعادلم واسیرافکارواحساسات بدم هستم باسپردن اراده وزندگیم بخداوند فقط برای امروز زندگی میکنم:
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲ ، ناظر9 ، tazarviman
در معنی تعریف :یعنی اینکه تا امروز نقش هدایت گر زندگیم را داشتم ولی از امروزبه بعد می خواهم هدایت شونده باشم دست از خود محوری بردارم پیش داوری نکنم اعتماد کنم خودم را در اختیار خداوند قرار دهم تا او طبق اراده خودش از من استفاده کند
قسمت  مشکل ان : این مفهوم در بیان و تصمیم گرفتن اسان است ولی در مرحله عمل گاهی مشکل است چون درک تسلیم شدن برایم مشکل است
گاهی می سپاریم اما به محض اینکه شرایط دلخواه نیست سریعا دوباره کنترل را در دست خود میگیریم گاهی هم مثلا اعتیاد و بیماری را میسپاریم اما لذت ها و روابطمان را نمی سپاریم فرزند وهمسر را میسپاریم اما کار را نمی سپاریم گاهی به طور نامحسوس فکر میکنیم در این قسمت خاص خود بهتر از نیروی برتر عمل می کنیم اما واقعیت ان است در ان قسمت خودخواهی و خود محوریو لذت طلبی های من نهان است
پیام سوال :اکثر ما این سوال را ازخود می پرسیم حالا که چگونه اراده و زندگی خود را به خداوند بسپاریم ؟ هرچند راه معین و واحدی به دلیل درک متفاوت ما نسبت به نیروی برتر وجودندارد اما ما متوجه شدیم که برای سپردن اراده و زندگی به خداوند باید به این چند مرحله عمل کرد ...1- باید سعی کنیم با خداوند رابطه شخصی برقرار کنیم -2-از کنترل دنیای اطرافمان دست برداریم -3- باقی قدم ها و مخصوصا قدم چهارم را کار کنیم
4- به راهنما اعتماد می کنیم و اوست که می تواند به ما نشان دهد که چگونه از توجه به خود و منافع شخصی دست برداریم و روحانیت را محور زندگی خود قرار دهیم 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg ، محمدمهدی ۱۲ ، ناظر9 ، سالار44
به همان میزانی که من از خداوند شناخت بیشتری پیدا کنم و به توانائیهایش بیشتر پی ببرم و ایمان به قدرتش در من زیاد بشه درک بیشتری پیدا میکنم و میزان سپردن ارتقا پیدا میکنه . و مفهومش برای من اینه که چون من در زندگی شکست خوردم و بلد نیستم درست زندگی کنم توجه به دنیای پیرامونمو بیشتر کنم و خداوند از طریق دیگران درست زندگی کردن رو یاد میده .و اون طریق رو اگر عملی کنم میشه سپردن ...
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی ۱۲ ، ناظر9 ، سالار44
قبل از اینکه وارد برنامه بشم قبول کرده بودم که مصرف مواد مخدر زندگی مو آشفته کرده ولی تا قدم اول رو برنداشته بودم هیچ کمکی بهم نمی شد.
با برداشتن قدم اول مواد مخدر از زندگیم رفت و وسوسه مصرف رو خدا ازم گرفت.
به همین ترتیب اگه در مورد شاخه های دیگر اعتیاد عمل کنم مفهومش سپردن اراده ام به خداست که بازتابش در زندگیم شوق سپردن زندگی مو در من احیا می کند.

نتیجه: تمایل و تسلیم
تلاش و پشتکار از من، راهنمایی و قدرت اجرایی از خداوند.
یا به قول معروف حرکت از من و برکت از خدا...
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی ۱۲ ، حـمـیـد ، ناظر9 ، سالار44 ، tazarviman
یعنی اجازه عملکرد دادنبه خداوند در اراده و زندگکی امان و درک حضورش در تمام مراحل زندگی دست برداشتن از اراده ی شخصی دست برداشتن از کنترل کردن باید بهاو اعتماد کنم با سپردن اراده و زندگی امان به خداوند ما به خود اجازه می دهیم به نیروی برتر دستری پیدا کنیم و مطمئنا رلاهحل هایی که از یک اساس روحانی یعنی خداوند نشات می گیرد مسلما از راه حل هایی که ما به تنهایی اتخاذ می کنیم ارجح تر است
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، محمدمهدی ۱۲ ، حـمـیـد ، ناظر9 ، سالار44
.درک من اینه آدم عادیا هرچیز باارزشی دارن که خودشون قادر به مراقبت ازاون نیستن میسپارن به یک جا..یا یک کسی که اوقادر به این کار هست...حالا برای منه معتاد چه چیزی باارزش تر اززندگیم..چه چیزی باارزشتر از پاکیم...و.....‌من بتنهایی قادر به مراقبت از اینها نیستم وبرای اینکه بارم سبکتر بشه..کارم روانتر بشه...افکارم آرومتر ...اونا میسپارم به یک نیروی برتر از خودم که توان مراقبت از اونو داره
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی ۱۲ ، حـمـیـد ، ناظر9 ، سالار44
سپردن اراده + سپردن زندگی
سپردن یعنی مدتی کاری را رها کردن و کارگردانی نکردن
سپردن مفهومش اینست که دیگر دست و پا نزنیم.
دیگر کارگردان تمام و کمال زندگی مان نباشیم.
سهم مان را انجام داده و نتیجه را به خودش واگذار می کنیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی ۱۲ ، حـمـیـد ، ناظر9 ، سالار44
با سلام....
سپردن یعنی حرکت کردن ، یعنی چرا حرکت میکنم و به کجا میخواهم بروم از چه روشی استفاده میکنم ، ابزار اعتیاد یا ابزار روحانی؟؟
جایکه نتیجه برایم مهم میباشد از اراده شخصی استفاده ولی مهم است که این اراده از کجا نشعت میگیرد و زیر بنای آن چیست؟
مفهوم سپردن یعنی شناسایی سهم خود و شناسایی اراده شخصی.
حرکت با درک جدید و باورهای جدید سپردن است.  هماهنگی و همکاری با خداوند سپردن است.  دست و پای الکی نزدن برای تغییر دادن سپردن است.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، سالار44
وقتی که من تاالان بااراده شخصی خودم زندگیم رااداره کردم و وقتی که دیدم که تعادل زندگیم خودم راازدست داده ام وزندگیم غیر قابل اداره شده ووقتی که باورکردم که خودم به تنهایی قادر نیستم تازندگیم رابه تعادل برسانم وقادربه اداره زندگیم نیستم به خاطرهمین به کمک نیرویی برترازخودم نیازدارم وبایدبه اوتکیه کرده وباکمک گرفتن ازاووانجام دادن سهم خودم به طورصادقانه ونیزبه نتیجه کارفکرنکنم واعتمادکامل به خداوندداشته باشم که اوبهترازمن می تواندزندگیم رااداره کند.
پاسخ
سپردن چیزی به نیروی برتر با نادیده گرفتن آن ، تفاوت دارد.
زمانی که اقدام لازم را انجام می‌دهیم و نتیجه را به نیروی برترمان واگذار می‌کنیم،
در اصل آن را سپرده ایم.
اما اگر مسئولیت و نقش خود را به عهده نگیریم
و منتظر یک راه حل جادویی باشیم،
در اصل بی مسئولیت بوده و بر خلاف قدم سوم رفتار کرده ایم ،
ایمان داشتن با آرزو کردن خیلی تفاوت دارد.
پاسخ
درک من اینه که برای سپردن اراده وزندگی باید قبل از هر کاری مروری کنم برکارکرد قدم1_2چون درواقع تمام نشانه های عمل از روی بیماری، کنترل های ناموفق، عمل از روی عدم آگاهی وعدم سلامت عقل که زندگیم را غیر قابل کنترل کرده بود کا ملا مشهود است وباعث ترغیب من به توصل به نیروی برتر می‌شود که از اراده شخصیم پرهیز کنم، مشورت کنم، وحرکت کنم، از تمام امکانات احتمالات استفاده کنم، با تمام قدرتم از خداوند کمک بگیرم وبا رعایت اصول روحانی که اراده خداوند است دست از تلاش برندارم، کار امروز را به فردا نیندازم،وزمانی که کارها رو به روش درست انجام دادم نتیجه ان را به خداوند مهربان بسپارم به همین ترتیب برای سپردن زندگیم با شهامت وایمان به خداوند به ارامش میرسم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، سالار44 ، فریبرز۶۵ ، omed44 ، حـمـیـد
سلام
من به دنبال آگاهی نیستم.من به دنبال انجام و یا راهی برای انجام کاری هستم.این راه را از روش قدم سوم دنبال می کنم.من باید مقداری از کار را خودم انجام بدهم.این سهم من از اول بهبودی بوده.مثل قطع مصرف و حضور در جلسات...حال هم باید سهمی از سپردن را انجام دهم.قدم سوم
پاسخ
 سپاس شده توسط سالار44 ، حـمـیـد ، آریا داریوش
سوال 24 :  سپردن اراده و زندگی به خداوندی که خود درک می کنم ، برای من چه مفهومی دارد ؟ 
مامیخاهیم چه چیزی را و به چه کسی بسپاریم.
سپردن اراده؛یعنی سپردن تمامی تصمیم گیری ها و هر آنچه در افکار ماست.
سپردن زندگی؛یعنی هرآنچه خارج ازمن و در پیرامون من است.
پاسخ
 سپاس شده توسط سالار44 ، حسین یاری ، حـمـیـد
مفهوم سپردن وواگزاری برای من یعنی کارخودموخودم
بایدانجام بدم ودرخواست نیرووتوان
برای انجام کاردرست درزمان درستواز
نیروی برترداشته باشم
سپردن برای من مفهوم بی خیالی وتنبلی
نداره برعکس برام معنی تعهدپزیری مسیولیت پذیری
روداره واینکه درکارهاوچیزهایی ک بمن
ربطی نداره دخالت نکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام
  یک سری مشکلات و مسائلی است که گاها من از درک و حل اونها عاجز می مانم  این کارها را نیرویی برتر برایم انجام می دهد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، آریا داریوش
رعایت ( توپ ..یار..زمین بازی)یعنی مراقبت کردن
داشته های خود را ارج نهادن مراقبت است.
حفظ و نگهداشتن خود از آسیب مراقبت است.
مراقبت تمرین سپردن است.
مراقبتی که توسعه داده شود خوده سپردن است
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
انجام مسیولیتهاوتعهدات که مربوط بمنه تااخرن نصفه ونیمه مثل رعایت توپ یاروزمین بازی جلسه رفتن دعاوقدم کارکردن داشتن راهنماوتماس فعال برنامه ریزی کردن وزوربی خودی نزدن برام مفهومش اینه که کارهایی که مربوط بمنه رابامشورت وتصمیم درست خودم طبق اصول روحانی فقط برای امروزانجام دهم وقدمهارامرتب کارکنم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان