امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 25 : زندگی من چه شکلی ممکن است تغییر کند اگر که تصمیم بگیرم آن را به نیروی برت
سوال 25 :   زندگی من چه شکلی ممکن است تغییر کند اگر که تصمیم بگیرم آن را به نیروی برتر بسپارم ؟ 
پاسخ
با سپردن زندگی به نیروی برتر من کمتر می ترسم ، کمتر زور می زنم که کارها و زندگی باب میل من شود ، نواقص من مثل غرور و تکبر و تایید طلبی و زیاده خواهی و لذت طلبی کمتر فعال می شود و همه اینها یعنی ارامش .
و آرامش یعنی من انرژیم را فقط صرف اقدام و عمل می کنم و به نتیجه کاری ندارم پس پر انرژی تر و سر حالتر زندگی می کنم و لذت بیشتری می برم .
حالا به تجربه رسیده ام که من همان را درو میکنم که می کارم و هرچقدر تغییرات من عمیقتر و مثبت تر باشد زندگی بیرونی من آرام تر و با آرامش بیشتر ی است و هر وقت بیماری برمن غلبه کند من لذت کمتری و آرامش کمتری دارم .
پاسخ
از جنگ و کشمکش دست بر میداریم از لذت طلبی و خسارت زدن طبق اراده شخصی دست برمی داریم از انجام کارهای بیمارگونه دست بر میداریم به خداوند خود اعتماد می کنیم به اندازه کافی فکر می کنیم و مسیر درست را انتخاب می کنیم با خود و خداوند و دیگران زندگی سالمی را به پیش می گیریم و در صلح و اشتی هستیم از مشکلاتی که بر اثر رنجش کنترل و خود رای بودن سالهاست گریبانگیر ماست رها می شویم و ارامش را احساس می کنیم خداوند را به عنوان حامی و منبع قدرتمند احساس می کنیم و از ائ انرژی می گیریم البته یادمان باشد که این تغییرات مستلزم پرداخت بهایی است  مثلا در خانواده دیگر به تنهای تصمیم نگیرم چون انها هم شریک زندگی من هستند 
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی ۱۲ ، حـمـیـد ، ناظر9 ، Mohsen1365g
زندگی گذشته با رفتار خودمحورانه ما تبدیل شده بود به زندگی مملو از زحمت، سختی، شکست و ناکامی اما با سپردن به خداوند از آشفتگی‌ها خلاص خواهیم شد چون که نیرویی عاشق و مهرباني هست که از ما مراقبت مي‌نماید. امروز چشمانم را به روی او باز می‌کنم و به مرور دست از کارگردانی زندگی خود و دیگران برمی‌دارم. ترس‌هایم کمتر می‌شود. اگر اعتماد کنم بدون‌شک آرامش بیشتری خواهم داشت و این صرفاً با ایمان من اتفاق خواهد افتاد من با سپردن زندگی‌ام به این دوست مهربان هیچ ترسی نخواهم داشت.
پاسخ
وقتی که تصمیم می گیرم زندگیمو به نیروی برتر بسپارم قبل از انجام هر عملی در مورد آن فکر می کنم، مشورت می کنم، تواناییها و نقاط ضعفم رو بررسی می کنم، دعا می کنم و با برنامه و سنجیده اقدام می کنم.
چون دنبال نتیجه دلخواه نیستم هر نتیجه ای در بر داشته باشه می پذیرم.
چنانچه شکست بخورم سعی می کنم صبور باشم و از خدا آرامش بخوام.
و همینکه روزانه ازش میخوام در بهبودی راهنماییم کنه و نشونم بده که چطور زندگی کنم شهامت مسئولیت پذیری رو بهم میده و نتیجه این بهبودی مداوم و عملی رو در بازتاب آن در زندگی فردی و اجتماعی ام میتونم ببینم.
پاسخ
زندگی گذشته با رفتار خودمحورانه ما تبدیل شده بود به زندگی مملو از زحمت، سختی، شکست و ناکامی اما با سپردن به خداوند از آشفتگی‌ها خلاص خواهیم شد چون که نیرویی عاشق و مهرباني هست که از ما مراقبت مي‌نماید. امروز چشمانم را به روی او باز می‌کنم و به مرور دست از کارگردانی زندگی خود و دیگران برمی‌دارم. ترس‌هایم کمتر می‌شود. اگر اعتماد کنم بدون‌شک آرامش بیشتری خواهم داشت و این صرفاً با ایمان من اتفاق خواهد افتاد من با سپردن زندگی‌ام به این دوست مهربان هیچ ترسی نخواهم داشت.
پاسخ
ما در زندگی خود همواره وابسته
به امور دنیوی ، زندگی و تعلقات
خود هستیم و برای حفظ این تعلقات
همواره دچار:
اضطراب، تشویش، گرفتاری، دغدغه
و دلشوره های فراوان می شدیم. 

این وابستگی ها برای هریک از ما 
متفاوت است:
زن، پول، قدرت، فرزند، لذت، مواد
اعتیادآور و....

و تا زمانی که این وابستگی ها در 
زندگی ما نقش دارد.
ترس از دست دادن آنها نیز  در ما 
وجود دارد و زندگی ما را  جهنمی 
می کند.
پاسخ
واگذار کردن اول از همه ترس را ازبین می برد.(ریشه بیماری اعتیاد)
و این مراقبت اعتماد به نفس و در ادامه عزت نفس را قوی می کند.
با پشتوانه خداوند و اعتماد به نیروی مهربان و بخشنده خداوند
و ایمان به مراقبت نیروی برتر ، ترس ازبین می رود و آرامش داریم
و اعتماد و اتکا به نفس داریم.
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی ۱۲ ، حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر10
باسلام....
یکی از تغییرات اینستکه دیگر از این به بعد اگه اشتباه کنم با درد همراه خواهد بود چون تا حدودی وجدانم آگاه شده و آگاهانه اشتباه کردن با درد همراه خواهد بود و این درد رشد و تکامل است.
یکی دیگر از شکلها اینستکه بدترین و بهترین اتفاقات باعث نمیشود از جایگاه خودم خارج شوم یعنی همان راضی بودن به رضای خداوند.
یعنی من زمان مصرف دچار بحران مالی میشدم الان هم ممکن است بشوم اما واکنشم به بحران مالی عوض شده و تحمل و برخورد من با هر مسئله ایی نسبت به قبل فرق کرده.

رها بودن و سپردن به نیروی برتر معنایش بدون مشکل نیست مشکل همیشه هست فقط الگوهای من نباید معتاد گونه باشد‌.

چیزی که ما معتادان را برای سپردن و رها کردن با مشکل مواجه میکند اینستکه بعداز سپردن انتظار داریم همان نتیجه ایی را بگیریم که دلمان میخواهد.
سپردن به معنی واقعی کلمه یعنی اصولی تصمیم گرفتن و اصولی عمل کردن حتی اگر بدانم نتیجه آنچیزیکه میخواهم نخواهد شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، آریا داریوش
یک تغییر180درجه خواهم داشت چون نیروی برترمن اشتباه نمیکند وخوبی مرامی خواهدودارای همه صفات خوب می باشد درصورتی که من دارای بیماری اعتیادهستم ودرمقابل بیماری ضعیف وناتوان هستم ووقتی درشرایط قرار بگیرم همیشه تصمیمات غلط می گیرم وهمیشه می خواهم همه چیز به نفع من تمام شود
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر10 ، آریا داریوش
زیربنای سپردن باید ایمان وعشق واعتمادباشدواین سپردن باید مرتب تکرار شودتاملکه ذهنمان گرددواین باعث میشودتافقط برای امروز ودرلحظه زندگی کنم تسلیمم کاملتروعمیق ترشودودیگرباهیچ کس جنگ نخواهم داشت وخودم را ازخداوند دورنخواهم دید رنجش وکینه ازکسی به دل نخواهم گرفت روابطم روزبه روزبهترشده ودیگراسیردست مادیات وشهوات نمیشوم کمک پذیرمیشوم وپذیرشم بهترمیشودوبیشترمراقب سپردنم خواهم بودایمان دارم که زندگیم بهترخواهدشدوکارهایم بهترانجام خواهدشدآرامش پیدا میکنم ودیگرترسی نخواهم داشت دست ازخودمحوری برداشته ووجدان محورمیشوم بجای اینکه منتظرشوم دیگران مرادرک کنندمن دیگران رادرک خواهم کرد دریچه قلب وافکارم بازترشده وروندایمان آوریم کاملترمیشودبهترخدمت خواهم کردوزندگیم سراسردرحرکت وروبه جلوخواهدبود?
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، آریا داریوش
سلام
زندگی من بر پایه خود خواهی وغرور شکل گرفته بود وخودرامرکز میدانستم وهمیشه اجبار وعادتهای بد زندگی من را در بر گرفته بود وهمیشه نوع تصمیم گیری خود را برتر از دیگران میدانستم چون فکر بکر میدانستم تفکر خودم رو وچیزی که قدم دو متوجه شدم عدم سلامت عقل به وضوع در تصمیم گیریهایم نمایان بود واین نگاه به من کمک کرد به یک نیروی برتر اعتماد کنم ودرخواست راهنمای بکنم  وعاجزانه رفتار کنم تا اجازه بدم باور قدم دوم امید شکل گرفته شده قدم دو کمک کرد تا از من خارج شوم واز ما استفاده کنم منافع پذیر نیستم نیاز دیگران رو مبینم وروشن بینی رودر زندگیم استفاده میکنم ودر آگاهی نیروی برتر من راه بلد من میشود وتابع خواست واراده اورا میپذیرم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، حـمـیـد ، admin.a ، آریا داریوش
سلام

وقتی کاری از توان وقدرت من خارج باشد ویا ندانم که آینده این اقدام من چه می شود این مساله را باید به یک نیرویی توانمند تر از خودم بسپارم و برای آن اقدام نمایم .وقتی ناتوان باشم ویک نیرویی توانا تر از خودم پیدا نمایم مسلما بهتر می توانم عمل نمایم برای اینکه به جایی وصل هستم که قدرت درونی ام را افزایش می دهد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر6 ، حـمـیـد ، آریا داریوش
وسوسه ومصرفوبخداسپردم وبرای این کار
جلسه رفتم اقرارکردم خدمت ودعاومطالعه نشریاتداشتم
باراهنمایم شروع بکارکردن قدمهاکردم
زندگیم صددرصدتغییرکردحال اگربقیه
امورومسایل راهم بشکل درست واگزارکنم
بهمون ترتیب هرقسمتی روک برای واگزاری ان
اقدام کنم بهتروبهترخواهدشدوارامش
وشادی برزندگیم 
حکم فرمامیشود
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

زمانی که رد حل مساله ای ناتوان هستم من نمی دانم باید چگونه عمل نمایم وحساسات ناخوشایندی را تجربه می نمایم و حال که میدانم کسی هست که این مسائل را دنبال می کند و می خواهد به من کمک کند به نست قبل کمتر مشکل پیدا می نمایم...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Mehran270 ، آریا داریوش
باعث میشود که در تمام امور زندگیم کمتر ترس برمن غلبه کند و دیگر احساس تنهایی در رویارویی با مشکلاتم نداشته باشم و از نتیجه ی عملم همیشه راضی باشم
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش
درکم اینه ک اراده وزندگیم وقتم پولم جوانی وقدرتم سالهادست هواوهوس خودم بوددست وسوسه وبیماریم بودوهمچی بفنارفت درجایی که درواقع من مصرف نکردنموباکمک جلسات واقراربخداسپردم وزندگیم کاملامتحول شدحالاهرچی بیشترازاین زندگیوبخدابسپارم حتماوبدون شک ازاونچه خودم بوموداوردم بهتره وحتماارامتربهتروشادترخواهم بود
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان