امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 31 : چه کارهایی جهت تقویت و تحکیم ، تصمیمی که برای سپردن اراده و زندگی ام به مرا
" اصول روحانی " 

سوال 31 : چه کارهایی جهت تقویت و تحکیم ، تصمیمی که برای سپردن اراده و زندگی ام به مراقبت نیروی برتر گرفته ام ، انجام می دهم ؟ 
پاسخ
هر چند وقت یکبار تصمیم خودم را در قدم سوم تجدید می کنم ، مشورت می کنم ، سعی می کنم از خواست و اراده خودم دست بردارم ، سعی می کنم از خواست و اراده خدا آگاه شوم ، سعی می کنم از نتیجه کاری که بدست می آید راضی باشم ، هر چند وقت یکبار خودم را با گذشته مقایسه می کنم و با دیدن تغییرات مثبت بعد از سپردن به خدا ایمانم را تقویت می کنم .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، tazarviman
دعاهایم را به صورت روزانه تکرار می کنم نشریات را مطالعه می کنم مشارکت صادقانه انجام می دهم در راستای قدم سوم مشارکت می کنم خدمت می کنم به راهنما اعتماد دارم و مشورت را ادامه می دهم در هر شرایطی به جلسات می روم اراده شخصی را شناسایی می کنم و ان را با کمک برنامه و راهنما به اجرا می گذارم راه شخصی را برای نزدیک شدن به نیروی برتر ادامه می دهم و توسعه می دهم -
پیام سوال : من دائما باید مراقب این تصمیم باشم
و حتی زمانی که همه چیز به خوبی پیش می رود و حالم خوب است نباید از بیماریم غافل شوم امروز باید واگذاری اراده و زندگی به خداوند جزو برنامه روزانه من باشد و در مغز من رسوخ کند و جزیی از وجود من باشد حتی زمانیکه همه چیز تحت کنترل ماست 
پاسخ
آگاهی و اطلاعات نسبت به کاری که میخواهم انجام بدهم را افزایش دادم و در هر مورد  از کارهای مهم تجربه میگیرم و با دوستان بهبودی و در شرایط خاص از کسانیکه این قدم را بیشتر عملی کرده اند مشورت میگیرم و در نهایت با راهنما  تماس میگیرم و اگر به جهت خاصی من را هدایت کرد با جان و دل قبول میکنم  و مسئولیتهایم را انجام میدهم ...
پاسخ
تجدید بیعت باخدا ازطریق اصول برنامه بارعایت تسلیم ، دعاوسپاسگزاری کمک می کند که ایمانم قوی ترشده وتصمیماتم محکمترشوند.

کارکرد قدمها بصورت آگاهانه،فرارنکردن ازمشکلات،نقشه نکشیدن،کنترل نکردن،تحریک نکردن دیگران،رعایت کلیه اصول برنامه.

مشارکت صادقانه ونگاه واقع بینانه به خود،خدمت کردن،توجه به اتفاقات حین سپردن ازجمله مواردی هستند که می توانند مرا درامرسپردن یاری وکمک کنند.

پس هرچه تسلیم من عمیق ترباشد وبتوانم فقط برای امروز زندگی کنم تصمیمم برای سپردن بیشتر می شود.
پاسخ
سعی می کنم در تمام زمینه های زندگیم پنج کار روزانه رو عملی کنم.

1. فقط براي امروز : افكارم را بر روي بهبوديم متمركز خواهم كرد، زندگي مي كنم و بدون مصرف هيچ گونه ماده مخدري روز خوبي خواهم داشت.

2. فقط براي امروز : به كسي در انجمن اعتماد خواهم كرد، كسي كه مرا باور كند و مي خواهد در بهبوديم به من كمك كند.

3. فقط برای امروز :  براي خود برنامه اي خواهم داشت و به بهترين شكلي که بتوانم آن را دنبال خواهم كرد.

4. فقط براي امروز : سعي خواهم كرد كه به كمك انجمن از زاويه بهتري به زندگيم نگاه كنم.

5. فقط براي امروز : ترسي نخواهم داشت و به روابط تازه ام و آنها كه چيزي مصرف نمي كنند و راه تازه اي براي زندگي پيدا كرده اند فكر خواهم كرد. ماداميكه اين راه را دنبال كنم از هيچ چيز واهمه نخواهم داشت.
پاسخ
 محور اصلی قدم سوم تصمیمی است که گرفته ایم و همینطور که میدانیم تصمیم بدون هدف بدون معنا می باشد ،  و هدف ما در غایت از تصمیمی که گرفتیم این است که بتوانیم اراده و زندگیمان را بخداوند بسپاریم ، هر چند در نهایت فعل سپردن و توکل کردن ذات و هسته  این محور می باشد ، اما چگونگی موفقیت ما در این راستا بستگی مستقیم به نحوه تصمیمی که میگیریم دارد ، در واقع هسته و ذات روحانی این قدم  به میزان و استحکم تصمیم ما بستگی دارد ، بنابراین ، ما برای دستیابی به هدف خود در این قدم ابتدا لازم است کیفیت تصمیم خود را تحکیم و تقویت بخشیم و به این منظور متوجه شدیم از اساسی ترین عواملی که میتواند به روی تصمیم ما تاثیرگذارترین باشد اول نیاز است .
پاسخ
بهبودی یه برنامه‌روزانه است  وسپردنم باید بطورروزانه باشه تامن مسولیتهامو انجام بدم‌ واینجا حرف از تقویت وتحکیم سپردن منه ورابطه ای شخصی که باخداوند دارم پس برای تقویت این رابطه نیاز دارم هرروز تسلیم جدیدتر وجدی تری باشم
پاسخ
در درجه اول با کسب دانش و آگاهی و استفاده از تجربه دیگران در جهت درک بهتر خداوند تلاش میکنم هر چه بیشتر از اراده خدا شناخت بهتری داشته باشم در سپردن به خدا آرامش بیشتری دارم
پاسخ
ما امروز تصمیمی بسیار ساده اما مهم و کارآمد در زندگی گرفته ایم
و فقط می خواهیم خود را به خدایی که امروز می شناسیم واگذار کنیم
جلسه رفتن و رهجو گرفتن
پاسخ
با سلام....
اگر فکرم در مورد چیزی گیر کرد حتما آنرا با کسی مطرح میکنم.چیزیکه نمیگذارد تقویت و تحکیم در سپردن داشته باشم پنهان کاری افکارم میباشد اما میتوانم آنرا هم مشارکت کنم هم روی کاغذ بنویسم.یعنی هر طور شده به افکارم نور بدهم.
همیشه سپردن همراه با ترس ، قضاوت میباشد به این خاطر سعی کنم هر روز بخشی از نشریات را مطالعه کنم.
جهت تحکیم و تقویت اگر این راه جواب نداد راه دیگری انتخاب کنم فقط بای سعی کنم جلوی بهانه های اعتیاد گونه خود را بگیرم.
پاسخ
قبل ازهرچیزهرروزصبح دعاکرده واراده واداره زندگیم رابه او می سپارم وازاومی خواهم که به من نیرودهدتا بتوانم سهم خود رادرراستای اراده او صادقانه انجام دهم ومرا ازخطرات محافظت کندوشب نیزقبل ازخواب ازمراقبت ونعمتهایی که امروز به من داده شکرگزاری میکنم ونیزدر طی روز ازابزارهایی که در اختیارم گذاشته سعی می کنم به بهترین شکل ممکن استفاده کنم وباتکرارو تمرین تجربیاتی که گرفته ام سعی درشکرگزاری و تقویت وتحکیم رابطه خودبانیروی برتررادارم
پاسخ
سلام
ارتباط با راهنما وکارکرد قدم هاو تمرین اجرای آن در زندگی..ادامه کارکردم قدمها و متوقف نشدن در قدم ها. خدمت کردن برای درک بهتر ارتباط .خواندن نشریات معتادان گمنام برای اگاهی از بیماری ام ودرک نیرویی برتر و کمک به تازه وارد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سوال 31 : چه کارهایی جهت تقویت و تحکیم ، تصمیمی که برای سپردن اراده و زندگی ام به مراقبت نیروی برتر گرفته ام ، انجام می دهم ؟ (قدم۳)
اولین کاری که لازمه من انجام بدم ' تسلیم شدن ' است.
یعنی از اراده شخصی مخرب دست بردارم ، تداوم داشتن این تسلیم و زنده نگه داشتن این تسلیم در تمام طول روز و عملی کردن آن میباشد .
من نبایست تسلیمم را منوت به لحظاتی که همه چیز وفق مراد من است اجرا کنم ،'  تسلیم تحت هر شرایطی ' تصمیم من را تحکیم میبخشد .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
برای تقویت تصمیم اراده بخداوندمداومت صبرو
استقامت مطالعه وبرنامه ریزی پشتکاروتلاش روزانه درقالب برنامه
ریزی فقط برای امروزلازمه
جلسات بصورت منظم دعاودرخواست کمک 
ودرکل تمرکز روی اصول روحانی وبکارگیری
این اصول درتمام امورزندگی باعث تقویت 
تصمیم به سپردن اراده به خداوندبصورتی
که درکش میکنم میشه بنظرمن هرکاری هرچندهم
بزرگ وخارج ازتواندباشه درصورتی که بصورت روزانه
تکراروتمرین بشه واصول روحانی مدنظرواستفاده
بشه قابل انجامه
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

یکی از اصلی ترین کارها کارکرد قدم ها می باشد- شرکت مداوم در جلسات و مشورت با راهنما ونیز اعضایی که در مورد مسائل تجربه دارند...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
خدمت کردن.مراقبت کردن روزانه.احساسات خوب گاهان تله هست.تصمیمات احماقانه یا باریسک شدید ارتباط منو با نیروی برتر قطع میکند. این تصمیمات با لباس به ظاهر منطقی میاد سراغم و اعتماد منو از ریشه میزنه.  فقط برای امروز زندگی کردن.سکوت کردن
پاسخ
برای سپردن اراده بخداوندبرامن اولین گام کارکردن وبکارگیری قدمهاوتکراروتمرین اصول روحانیه اول خودشناسی بعدبرنامه ریزی وتقسیم زندگیم بقسمتهای مختلف خودم بهبودیم خانوادم کارم روابطمو....وبرای هرقسمت فکرتصمیم زمان  دعامشورت صبرو....
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان