امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 36 : چه اعمال بشتری می توانم انجام دهم تا اصول روحانی امید ، ایمان و اعتقاد را
سوال 36 :   چه اعمال بشتری می توانم انجام دهم تا اصول روحانی امید ، ایمان و اعتقاد را در بهبودی خود بکار گیرم ؟ 
پاسخ
ادامه کارکرد قدم ها ، مشورت کردن و عمل به پیشنهادات راهنما ، گوش دادن به مشارکت دوستان پاکی بالا ، رعایت اصول روحانی ، باز کردن دریچه افکارم ، تمایل بیشتر برای تغییر ، جلسه رفتن و خدمت کردن
پاسخ
ارتباط بیشتر با راهنما خدمت در جلسات در خدمت تازه واردان بودن مشورت ها را بیشتر کردن دیدن شواهد و اثار کارکرد نیروی برتر در زندگیمان به کار گیری تسلیم و تمایل دعا کردن و درخواست کمک روزانه دست از خودمحوری بردارم برای ادامه قدم ها وقت بیشتری بگذارم - : در شروع مشکلات امیدوارانه به جلو بروم و به یاد داشته باشم که نیروی برتر حتماً به من کمک خواهد کرد مگر، اینکه خودم نخواهم بر ترس‌هایم غلبه کنم. یک‌بار دیگر به او اعتماد کنم، رفتار سالم را با مشورت و مراقبه پیدا کنم و به نتیجه فکر نکنم. از مثلث خودمحوری (ترس، عصبانیت، رنجش) دور شوم، از اراده‌ی شخصی دست بردارم،
پاسخ
توجه به داشته های معنوی ومعجزات
ومواردی که دراین برنامه به ماهدیه شده
کمک می کنند که با امید برنامه بهبودی
رادنبال کرده وایمان داشته باشم به اصولی که تازمانی که این راه رادنبال کنم هیچ گونه ترسی وجود نخواهد داشت.

مقدارتلاش وعمل من نشانه تعهد من
نسبت به اصول می باشد ، اما تاجایی که
به خودمان وخانواده مان خسارت
نزنیم.پس هرچه برای بهبودی خود تلاش
کنیم به همان نسبت نتایج بیشتری
عایدمان می شود وکم کم خودمان رابیشتر می شناسیم وبه نقاط قوت وضعف خود بیشترپی می بریم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، tazarviman
قبول مسئولیت و تعهد در قبال آن
پاسخ
یعنی اینکه ، ما اعمالی را برای بهبودی خود در سطح انجمن  انجام میدهیم  ، ولی آن اعمال کم است  ولذا باید بکوشیم تا آنها را بیشتر کنیم ، بنابراین ، برای بالابردن اصول روحانی « امید ، ایمان ، اعتماد »  برای بهبودی  ، ما باید اینگونه اعمال رابیشتر کنیم ، بطور مثال ؛ جلسات میروم اما به ندرت ،  و یا اگر مرتب هم به جلسات بهبودی میرویم ، اما خدمتی در این سطوح نمیگریم ، و یا اینکه قدم کار میکنم ، ولی قدم انتقال نمیدهم و یا اینکه راهنما دارم ولی رهجو نمیگیرم و و . . .

بنابراین ، اصل روحانی امید ، ما را وامیدارد تا اعمال خود را در راستای بهبودی افزایش داده و ضمن استفاده شخصی از برکات آن  ، به  دیگر همدردان نیز بهره ای برسانیم و به نحوی همانطور که کتاب پایه میگوید : چشم انداز دیگر همدردان نیز باشیم
پاسخ
اینکه خودم نخواهم بر ترس‌هایم غلبه کنم. یک‌بار دیگر به او اعتماد کنم، رفتار سالم را با مشورت و درخواست کمک از خداوند پیدا کنم و به نتیجه فکر نکنم. از مثلث خودمحوری ترس، عصبانیت، رنجش دور شوم،
پاسخ
در بحرانها و مشکلات امیدوارانه به جلو بروم و به یاد داشته باشم که خداوند حتماً به من کمک خواهد کرد مگر، اینکه خودم نخواهم بر ترس‌هایم غلبه کنم. یک‌بار دیگر به او اعتماد کنم، رفتار سالم را با مشورت و درخواست کمک از خداوند پیدا کنم و به نتیجه فکر نکنم. از مثلث خودمحوری ترس، عصبانیت، رنجش دور شوم
پاسخ
انجام اعمال مثبت و سازنده در زندگی مان
دعا کردن
رعایت اصول روحانی در تمام مراحل زندگی
مسئولیت پذیر بودن
پاسخ
با سلام...
مشکلاتم را روی هم انبار نکنم و صادقانه در مورد آنها مشارکت و صحبت کنم.
تسلیم افکار و ایدء های خودم شوم و باورهای جدید را بشنوم
امروز باید یه نگاه اجمالی به اولین روز ورودم به NA بیاندازم و ببینم چه بحرانهایی را با اصول حل کرده ام و چقدر باورها اعتقادات و ارزشهایم تغییر کرده و از خودم سوال کنم آیا NA برایم کار کرده؟؟ قطعا جواب داده
پاسخ
باشرکت درجلسات بهبودی وگوش کردن بدون قضاوت به مشارکت دیگران برای گرفتن پیام وتجربه ازآنها،بامقایسه کردن دوران مصرف وزندگی الانم دربهبودی می توانم امید رادرخود تقویت کنم ووقتی که امیدبه بهبودی دیگر دوستان بهبودی را میشنوم ومیشنوم که چه سختی هایی برای بهبودی کشیده اندو پاک مانده اندامیدهم به بهبودی بیشتر میشودوباورم به اینکه راه درست راانتخاب کرده ام بیشتر می شودووقتی بهبودی خودرا روزانه دنبال کنم باشرکت در جلسات ،تماس باراهنما،مطالعه نشریات و...میائنم ایمان و اعتمادوباوری راکه دربدوورودبه جلسات داشته ام را بیشتر تقویت کرده ووقتی که تجربیات راهنما ودیگردوستان همدرد واصول انجمن رادر زنگی روزمره ام پیاده کردم ونتیجه خوب آن رادیدم باعمل به تجربه آنها ایمان و اعتمادی راکه بدست آوردم راسعی میکنم درزندگیم بکارگیرم   
پاسخ
یعنی اینکه ، ما اعمالی را برای بهبودی خود در سطح انجمن  انجام میدهیم  ، ولی آن اعمال کم است  ولذا باید بکوشیم تا آنها را بیشتر کنیم ، بنابراین ، برای بالابردن اصول روحانی « امید ، ایمان ، اعتماد »  برای بهبودی  ، ما باید اینگونه اعمال رابیشتر کنیم ، بطور مثال ؛ جلسات میروم اما به ندرت ،  و یا اگر مرتب هم به جلسات بهبودی میرویم ، اما خدمتی در این سطوح نمیگریم ، و یا اینکه قدم کار میکنم ، ولی قدم انتقال نمیدهم و یا اینکه راهنما دارم ولی رهجو نمیگیرم و و . . .

بنابراین ، اصل روحانی امید ، ما را وامیدارد تا اعمال خود را در راستای بهبودی افزایش داده و ضمن استفاده شخصی از برکات آن  ، به  دیگر همدردان نیز بهره ای برسانیم و به نحوی همانطور که کتاب پایه میگوید : چشم انداز دیگر همدردان نیز باشیم .

اصل روحانی ایمان ،یکی از مهمترین  دستاوردهای  ما در روند بهبودی است، اما گاهی ممکن است از روی سهل انگاری و یا بازیگوشی  از مسیر بهبودی خود دور شویم ، ولذا میزان تمایل ما بدینوسیله کاهش یابند ، اما اصل روحانی ایمان که ما آن را بطور روزانه تمرین میکنیم ما را باز در مسیر خودمان قرار میدهد و لذا ، اصل روحانی ایمان ، باعث تداوم و بیشتر شدن بهبودی در ما می شود .

اصل  اعتماد یکی از بهترین فاکتورهایست که میتواند بهبودی ما را تضمین نماید ، ما ابتدا اصل روحانی اعتماد را با حضور در جلسات تمرین کردیم و سپس شروع به کار کرد قدم کردیم ، در قدم یک بر اساس اعتمادمان تسلیم کامل را پذیرفتم ، سپس در قدم دوم بر اساس اعتماد به نیروی برتر برای رسیدن به سلامت عقل به بهبودی خود ادامه دادیم  ، و در قدم سوم فراتر رفته و بر اساس اعتماد به خداوندی که خود درک میکنیم اراده و تمام بخشهای زندگیمان را به او سپردیم . در کل ، اصول روحانی امید ، ایمان ، اعتماد باعث میشود تا ما در رابطه با مبانی ای که به بهبودی ما در سطح انجمن مرتبط می باشد  ، خود را متعهد و مسئول احساس کنیم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، omed44
عبدالرحیمم معتاد:
تجربه ای که تا کنون تو این برنامه کسب کردم، هربارکه برنامه واصول روحانی پیشنهادیna را در زندگی بهبودی شخصی وبهبودی ارتباط اجتماعی خود بکار میبندم, اعتقادم روز بروز بیشتر میشود، وبرای ارتقا امید وایمانم به برنامه هرگاه بدون قضاوت عملکرد وکوشش بیشتری داشته باشم نتیحه ایمان واعتماد بیشتر است.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، سالار44 ، ناظر9 ، omed44 ، حسین یاری ، فریبرز۶۵ ، رسول۴۴
دعاکردن خدمت داشتن وباتعهدخدمت کردن مطالعه
 روزانه نشریات شرکت درجلسات
تماس بابرنده های برنامه
تجربه گرفتن ازاعضامشورت درکارها
تماس کاربردی باراهنماویک تماس اضافه تر
یک جلسه بیشتریک خدمت بیشتر....
پاسخ
تمام اصول برنامه شرکت درجلسات دعاکارکردقدم تماس باراهنماومطالعه نشریات همچنین زندگی بروال برنامه داشتن هدف وبرنامه داشتن درخواست کمک ونوشتن داشته هاوموفقیتهاراههایست که امیدوانگیزه وایمان رادرمن تقویت میکنه واعتمادم ب خودم خداوندوبرنامه روافزایش میده
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان