امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 42: جه اعمالی را در نظر دارم که جهت به کار گرفتن تصمیم خود به اجرا در آورم ؟ کار
سوال 42: جه اعمالی را در نظر دارم که جهت به کار گرفتن تصمیم خود به اجرا در آورم ؟ کار کردن باقی قدمها چگونه در این مقوله می گنجد ؟ 
پاسخ
ادامه مسیر بهبودی و برنامه پیشنهادی معتادان گمنام ، با کارکرد باقی قدمها موانعی مثل ترس ، رنجش ، خود محوری ، ....که سد راه من با نیروی برتر است برداشته می شود و من با کمتر شدن ترس هایم و رنجش هایم خیلی راخت تر می توانم به نیروی برتر اعتماد کنم و به او بسپارم .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، محمدمهدی ۱۲ ، حـمـیـد ، ssaeedg ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، ناظر10
قسمت اول : مرتب به جلسات بروم رهجو بگیرم خدمت کنم ارتباطم را با راهنما بیشتر کنم مشورت ها را گسترده تر کنم تا چیزی توی ذهنم شروع به شکل گیری می کند سریعا با او در میان بگذارم واقعیات زندگیم را ببینم و در راستای ان حرکت کنم اگر در این تصمیم شکست خوردم و یا کم اوردم دوباره اقرار کنم و به صورت روزانه تجدید پیمان کنم -چیزهایی را که در رابطه با قدم سوم شنیده‌ام و در سوالات پاسخ دادم را با کمک دیگر دوستان که این قدم را در زندگی‌شان به اجرا گذاشته‌اند من هم همان را تکرار نمایم.
قسمت دوم سوال : کارکرد باقی قدم ها هم هر کدام برای من تکمیل کننده یک قسمت از پازل دوازده قسمتی من برای سپردن است می باشد
مهمترین تصمیم این است که روی قدم چهر کار کنم خیلی مهم است که من از این به بعد بدانم هدفم چیست و چرا بقیه قدم ها را کار می کنم باید بدانم این برنامه دوازده قدم دارد و نه سه قدم باقی قدم ها این تصمیم را هدفمند می کند -دریچه‌ی ذهنم را باز گذاردم و با جدیت قدم‌ها را پی گیرم و بدانم که قدم‌ها را باید در زندگی عمل کنم تا به روحانیت برسم. روحانیت تئوری نیست بلکه عملیست. حال نیاز است که ما قدم بعدی را برداریم تا یک گام به نیروی برترمان نزدیک‌تر شویم.
پاسخ
چیزهایی را که در رابطه با قدم سوم شنیده‌ام و در سوالات پاسخ دادم را با کمک دیگر دوستان که این قدم را در زندگی‌شان به اجرا گذاشته‌اند من هم همان را تکرار نمایم.

دریچه‌ي ذهنم را باز گذاردم و با جدیت قدم‌ها را پی گیرم و بدانم که قدم‌ها را باید در زندگی عمل کنم تا به روحانیت برسم. روحانیت تئوری نیست بلكه عملیست. حال نیاز است که ما قدم بعدی را برداریم تا یک گام به آرامش نزدیک‌تر شویم.
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، محمدمهدی ۱۲ ، حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، ناظر10
بعد از اینکه تصمیم گرفتم اراده و زندگیم رو به مراقبت پروردگار بسپارم
دست به قلم میشم و گذشته خودم رو به صورت یک ترازنامه اخلاقی (خوب و بد وجودم) را موشکافانه و بی باکانه به روی کاغذ میارم تا با کمک راهنمام در حضور خداوند به نقاط ضعف و قوتم اقرار کنم و شناسایی کنم آنچه را که باعث صدمه زدن به خودم و دیگران و در نتیجه دوری از خداوند میشه و آمادگی رها کردن رو پیدا کنم تا خداوند کلیه نواقص شخصیتی ام را مرتفع کند و با فروتنی ازش بخوام کمبودهای اخلاقی مو برطرف کنه و ازش بخوام قدرتی عطا کنه تا با کمک به همنوعانم به خدمت خودش کمر بندم.
و فهرستی از تمام کسانیکه بهشون صدمه زدم تهیه کنم و در سدد جبران باشم و بطور مستقیم و غیرمستقیم هرجا که امکان داشت جبران خسارت کنم و به تهیه ترازنامه شخصی ادامه بدم و هرجا در اشتباه بودم بدان اقرار کنم تا از راه دعا و مراقبه سعی کنم به پروردگار وصل شم و طالب آگاهی از خواست او قدرت اجرایش بشم تا با بیداری روحانی حاصل از برداشتن این قدمها این پیام رو به دوستای همدردم که در حال عذابند برسونم و این اصول رو در تمام زمینه های زندگیم به اجرا در بیارم.
پاسخ
همینطور که میدانیم تصمیم بدون عمل در واقع تصمیم نیست ، بلکه یک شور و هیجانِ لحظه ایی و آنی میباشد ، بنابراین هر تصمیم درستی که عمیق و قلبی باشد ، باید لاجرم فاکتورهای لازم  وعملی را برای به فعل در آوردن آن ، در خود دارا باشد ، بنابراین ، لازم است برای  به کار گرفتن تصمیم خود و به اجرا در آوردن آن ، اعمال زیر را تقویت تحکیم بخشیم . 
-   سعی و کوشش برای ارتقاء اعتماد و اطمینان و اعتقاد به نیروی برتر
-   اعتماد بنفس  -  آگاهی  -  برنامه ریزی –   تحرک و دوری از تنبلی  –  همت  -   شهامت  –   صبوری  -   دوراندیشی  -   نقشه کشی  –  زمانبندی  -  ایمان  –   دعا و مراقبه –  استقامت  -  امیدواری  -  تراز گرفتن از پیشرفت  -  مطالعه و کسب مهارتهای لازم  -  تمرکز  -  صداقت   -  اعتماد  -  خوش بینی واقعگرایانه  -  نیت خیر وانسانی  -  خدمت کردن  -  روشن بینی  -  تواضع وفروتنی   -  و ، . . 
پاسخ
خدمت میکنم ونشریات میخونم‌ ومنتظر نتیجه دلخواه‌نمیمونم وازتجربیاتی که خودم گرفتم تواین قدم استفاده میکنم قدم‌سوم‌بمن‌تعهد رویاد داد واینکه گرفتن تصمیم به تنهایی کافی نیست بلکه‌باید حرکت کنم واجراکنم تا به روحانیت وبهبودی برسم واین تصمیم باعث نزدیکی وارتباط بهترمن باخداوند شد واعمالم اینکه‌صبر کنم نجنگم واینکه من خدا نیستم وبندگی باید بکنم واین شروعی دوباره برای بروز بودنه
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، حـمـیـد ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر10
 کارکرد باقی قدم ها هم هر کدام برای من تکمیل کننده یک قسمت از پازل دوازده قسمتی من برای سپردن است می باشد  مهمترین تصمیم این است که روی قدم چهر کار کنم  خیلی مهم است که من از این به بعد بدانم هدفم چیست و چرا بقیه قدم ها را کار می کنم  باید بدانم این برنامه دوازده قدم دارد و نه سه قدم  باقی قدم ها این تصمیم را هدفمند می کند -دریچه‌ی ذهنم را باز گذاردم و با جدیت قدم‌ها را پی گیرم و بدانم که قدم‌ها را باید در زندگی عمل کنم تا به روحانیت برسم. روحانیت تئوری نیست بلکه عملیست. حال نیاز است که ما قدم بعدی را برداریم تا یک گام به نیروی برترمان نزدیک‌تر شویم.
پاسخ
دعوت می کنم از خداوند (نیروی برتر از خودم ) در زندگی ام تا در مسیر بهبودی ام مراقب من باشد تا تصمیم قدم سه به واقعیت درآید.
باقی قدم ها هم یعنی ادامه مسیر با تسلیم قدم یک تا پایان 12 قدم .
پاسخ
با سلام....
سعی کنم فقط برای امروز چیزهایی که در این سه قدم یاد گرفتم را اجرایی کنم.
منظور از چه اعمالی:اعتقادتمان را شناسایی کنیم و به مثبت های آن ارزس دهیم و به صورت شخصیت درشان آوریم.
از طریق اصل روشن بینی آگاهیم را از ماهیت سپردن به خداوند ارتقاع دهم تا انگیزه لازم برای رسیدن به اعتماد را بدست آورم.
مسئولیت اعمال و رفتارم را بپذیرم و به دست آویزهایم اقرار کنم.

بزرگترین مشکل من عدم شناخت از سپردن و رها کردن است و لازمه شناخت حرکت بسمت آگاهیست.

همینطور که قدمهای قبلی شناخت مرا بیشتر کرد در قدمهای بعدی هم این اتفاق خواهد افتاد.لازم است بطور روزانه توکل کنم.
پاسخ
سلام
باید اصول قدم دوم و سوم را اجرا کنم و بسپارم دست از جنگ بردارم  و در ادامه به قدم ۴ بروم و چیزهایی که سد راه ارتباط من است را پیدا کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، سعید@۶۳
-درلحظه زندگی کنم تسلیم باشم وباآرامش به این تسلیم ادامه دهم روندایمان آوریم را روز به روزتقویت کنم ارتباط خوبی باخداوندوخودم و اطرافیان وطبیعت ودیگران داشته باشم به روز باشم ودریچه افکارم رابازنگه دارم مشورت کنم صبورباشم فکرکنم وسریع واکنش نشان ندهم درک وفهمم راازاصول بیشترکنم اعمال ورفتارخودم رادرلحظه شناسایی کنم قضایارااززوایای مختلف بررسی کنم واززاویه زیباتری به زندگی نگاه کنم ازتعهدوروشن بینی استفاده کنم ودوباره روی تعهدصحه بگذارم همه چیزراصادقانه بنویسم من بایدخوب زندگی کنم.باکارکردن این3قدم آمادگی لازم رابایاری خداپیداکرده ام تاباتمایل وصداقت وشهامت استارت قدم 4را بزنم.من برای همیشه شاکروسپاسگزارخواهم بود
پاسخ

برای به اجرا درآوردن تصمیم قدم سه نیازاست موانعی که سرراهم است رابردارم.مثال غرور،کنترل

ترسها،هوای نفس،خاسته های درونی،دست ازجنگ برداشتن،
تابتوانم زندگی را به مراقبت خداوندبسپارم
برای به اجرادرآوردن تصمیم قدم سه بایداشتباهات گذشته را تکرار
نکنم،عملکردخودرانسبت به بقیه قدمها سریعترکرده وبقیه قدمهارا کارکنم
هرکدام ازقدمها،موانعی راازسرراه من برمیداردو به بهبودی نزدیک میشوم 
همانطورکه این سه قدم که تاحالا کارکرده ام درزندگیم تاثیرمثبت به همراه داشته یقینا مابقی قدمها هم برایم کارخواهدداد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد
سوال 42: جه اعمالی را در نظر دارم که جهت به کار گرفتن تصمیم خود به اجرا در آورم ؟ کار کردن باقی قدمها چگونه در این مقوله می گنجد?( قدم۳)
تعهدروزانه به انجام این تصمیم، دست کشیدن از اراده شخصی،تمرین اصول روحانی سه قدم قبلی،در هر کاری سهم خودم را انجام دهم،...
اصولا چون من آدمی هستم که بخاطر درونیاتم و نواقص اخلاقی و گذشته ام نمیتونم از سر راه خداوند کنار بروم برای همین باقی قدم ها چون در رابطه با خودشناسی هست کمک میکنه من راحت تر بتونم از سر راه خداوند کنار بروم و امر سپردن را انجام دهم.
پاسخ
سلام
 شرکت در جلسات به تصمیم گیری من کمک بسزایی می کند و من انجا است که بهبودی را تکمیل می کنم.بعد از تماس با راهنما و کارکرد قدم من متوجه مسائل بیشتری می شوم.وقتی برای تصمیم خود در قدم ۴ از دیوار رنجش عبور می کنم بهتر می توانم تصمیمات خود را اجرا می کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
ما برای اینکه بتوانیم تصمیمات درستی بگیریم باید همانند زمانی که به مخدر نزدیک شدیم آرام و آهسته شناخت خود را از برنامه جلسات و نیروی برتر افزایش دهیم، این برنامه برنامه عشق و امید است ابتدا شکل گیری عشق و امید سپس امید به تغییر و تغییر از روی امید تکرار و تمرین اصول برنامه حضور در جلسات ارتباط مستمر با اعضاء چه تازه وارد و چه پاکی بالا مشورت نگرش تازه کارکرد قدم‌ها و همچنان باز نگه‌داشتن دریچه افکار برای دریافت و آگاهی‌های جدید راهیست برای آنکه تصمیم بگیریم که چگونه و کجا اراده و زندگیمان را به نیرویی برتر بسپاریم
محمودم معتاد سه سال و هفت روز و سپاس‌گزارم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
مفهوم سپردن اراده ب خداوندبرای من یعنی
کارکردن وبکارگیری قدمهای بعدی
راهی جزبکارگرفتن اصول روحانی ۱۲قدم برای من
وجودندارد جلسه بروم قدم کارکنم دعاواقرارومشورت
وخدمت روزانه داشته باشم
پاسخ
 سپاس شده توسط یاسی
سلام

-جه اعمالی را در نظر دارم که جهت به کار گرفتن تصمیم خود به اجرا در آورم ؟  برای این کار باید در هر تصمیم با راهنما مشورت نمایم و مسئولیت تصمیمات خود را بپذیرم...
--کار کردن باقی قدمها چگونه در این مقوله می گنجد ؟ من باید راهایی را که باعث می شود در تصمیمات واجرای اصول درجا بزنم ویا انجام ندهم را بشناسم واین سدها را در کارکرد باقی قدم ها برمی دارم...
پاسخ
معنی فقط برای امروز رو بفهمم تا جواب این سوال حل بشه
درک کنم روحانیت تئوری نیست بلکه عملی است

دریچه ی ذهنم رو باز نگه دارم
پاسخ
پاک ماندن فقط برای امروزدرراس هرچیزیه وادامه کارکردقدمها
وقتی فقط برای امروزاصول روحانیوانجام بدم یعنی ارادموبخداسپردم 
حالاتوحددرک وفهم کنونیم وبعدداشتن برنامه وهدف برای زندگی انجمنی باخودم خداوندخانواده مردم محیط کارفرزندانم و...علاوه براینهاپذیرش شخصی خودتوانایی هاوناتوانیها ودخواست کمک مشورت ودعاوحفظ سلامت جسمی وفکری
پاسخ
پاک ماندن برنامه ریزی دعاوجلسه رفتن
برامن همیشه توراس بوده توهرقدمی که باشم همیشه سعی کردم توحال وهوای همون قدم زندگی کنم اصول روحانیوتمرین کنم وصدالبته بکارگیری قدمهای قبلیرخیلی مهمه
تماس باراهنمانوشتن دوباره ودوباره ترازنامه هاواقراربه چگونگی دقیق خطاها وهدفمندزندگی کردن بروال برنامه برام معنی سپردن اراده بخدایی که درک میکنموداره وکارکردمرتب بقیه قدمهاوخدمت
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان