امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 4 : کار کردن چهار قدم قبلی چگونه مرا برای کارکردن قدم پنجم اماده کرده است
سوال 4 : کار کردن چهار قدم قبلی چگونه مرا برای کارکردن قدم پنجم اماده کرده است 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
به این گونه که شناخت بیشتری از خودم پیدا کردم همین طور از دنیای اطرافم از نقایصم و تازه فهمیدم که چقدر بیمارم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر14 ، Reza.z1362
در قدم اول ترسم از بیماری اعتیاد ریخت و اصول روحانی صداقت تمایل و روشن بینی و پذیرش را به کار گرفتم و تسلیم شدم تا بیماری من از فعالیت بیاستد در قدم دوم با نیروی برتر اشنا شدم که دوستش دارم و ایمان به او را تمرین کردم در قدم سوم با این نیرو پیوند خوردم و تصمیم گرفتم که خودم را به بسپارم و ترسهایم کم شد سپس با این امادگی وارد قدم چهارم شدم و شروع به جستجوی خود کردم و با چراغ قوه ای به درون خود رفتم و شروع به بررسی زوایای تاریک خود کردم و شروع به بررسی رنجش ها و ترسها روابط و احساسات و داشته های خود کردم و با اصول روحانی شهامت و ایمان اشنا شدم ------و تمرین این اصول روحانی باعث شد که در قدم پنجم اماده شوم تا چگونگی دقیق خطاهایم را در مقابل خداوند و خود و یک انسان دیگر نظاره کنم و به بررسی انها بپردازم و از سر راه خداوند کنار بروم و اماده بهبودی شوم 
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg ، حـمـیـد ، ناظر14 ، Reza.z1362
اصول روحانی چهار قدم قبلی حرکت را در من زنده می‌کند، شهامتی که در قدم‌های قبلی حاصل شد موجب پذیرشم گردید. امروز هم آماده‌ام به خداوند و راهنمایم اعتماد کنم. روزی که مسير بهبودی در من آغاز شد فکر نمی‌کردم که بتوانم بر روی بیماری‌ام تمرکز کنم امّا با استفاده از اصول روحانی قدم یک که اولین آنها اقرار بود به من کمک شد. در قدم دوم متوجه شدم فکر بکر من به تنهایی نمی‌تواند کار بکند و همین موجب شد بیشتر مشورت کنم تا سلامت عقل نسبی به من بازگردد.

در قدم سوم به این درک رسیدم که باید از سر راه خداوند خود را کنار بکشم تا در زندگی‌ام جاری شود، در قدم چهارم قسمت سخت کار را شروع کردم، ترازنامه تهیه کردم و با خودم روبرو شدم و احساس کردم که از این پس خودم را بهتر می‌شناسم.
پاسخ
من در قدم یکم فهمیدم در مقابل بیماری خودم عاجزم و اقرار کردن در جلسات که در برابر بیماری اعتیاد خودم عاجز هستم و اصول روحانی صداقت روشن بینی و تمایل رو تمرین کردم در قدم دوم باور و ایمانم نسبت به نیروی برترم با امتحان آن در کمک گرفتن از راهنمایم خیلی پررنگ شد در قدم سوم اومدم تصمیم گرفتم در این راه خداوند به من کمک کنه و علی رغم تمتم ترس هایم اراده و زندگیم رو به خدا سپردم و در قدم 4بازم با اقرار آشنا شدم ترازنامه نوشتم و با خودم اشنا شدم حال اینها در قدم 5که تاالان کارنکرده ام در چگونگی خطاهایم اقرار به خود و یک انسان دیگر کمک خواهد کرد از خداوند کمک میخام من خیلی عاجزم و ناتوانم و پر از نواقص شخصیتی
پاسخ
اولین قدم تسلیم شدم
دومین قدم از نیروی برترم کمک خواستم
سومین قدم گفتم خدا جون خودم را به تو میسپارم
چهارمین قدم لیست کردم واز خداوند کمک خواستم یاری کنه من را تا بتونم بدون هیچ ترسی برای راهنمایم بخونم.تاهر چه درافکار من بوده خالی شود.
وراهنمایم در بیاره که کجا خودخواه.کجا خودمحور وقبول کرده هر انچه راهنمایم به من گفته.وخدا راشکر که باکار کردن قدم چهار وپنچ به ارامشی که دلم میخواهد رسیدم..وحالا اگر از کسی رنجش بگیرم سریع اقرار میکنم.
پاسخ
اصول روحانی چهار قدم قبلی حرکت را در من زنده می‌کند، شهامتی که در قدم‌های قبلی حاصل شد موجب پذیرشم گردید. امروز هم آماده‌ام به خداوند و راهنمایم اعتماد کنم. روزی که مسير بهبودی در من آغاز شد فکر نمی‌کردم که بتوانم بر روی بیماری‌ام تمرکز کنم امّا با استفاده از اصول روحانی قدم یک که اولین آنها اقرار بود به من کمک شد. در قدم دوم متوجه شدم فکر بکر من به تنهایی نمی‌تواند کار بکند و همین موجب شد بیشتر مشورت کنم تا سلامت عقل نسبی به من بازگردد.
در قدم سوم به این درک رسیدم که باید از سر راه خداوند خود را کنار بکشم تا در زندگی‌ام جاری شود، در قدم چهارم قسمت سخت کار را شروع کردم، ترازنامه تهیه کردم و با خودم روبرو شدم و احساس کردم که از این پس خودم را بهتر می‌شناسم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14 ، Reza.z1362
باکارکردن این قدمها متوجه شدم
که هرقدم پیام و درک و آگاهی
خودش را دارد و ما با کارکرد این
قدمها بطورمتوالی است که
میتوانیم در مسیر بهبودی قرار
بگیریم...

من اقراروتسلیم اجباری واظهاربه
عجز و ناتوانی قدم یک را حالا
آگاهانه تروعاشقانه ترپذیرفته ام.

امیدم به برگشتن سلامت عقلم
وقرارگرفتن در روندایمان آوری
با دیدن روند بهبودی خودم و
دیگردوستانم خیلی بیشترشده
است...
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، حـمـیـد ، ناظر14 ، Reza.z1362
اول اقرار سادقانه کنار گزاشتن انکار و پذیرش بیماری را یاد گرفتیم در قدم دو مشورت کردن و کنار گزاشتن خودمحوری را یاد گرفتیم در قدم سه اصل تمایل و سپردن را یاد گرفتیم با خداوند اشنا شدیم در قدم چهار با رفتن در دل ترسها شهامت و شجاعت را تمرین کردیم و با اعتماد و اعتقادی که پیدا کردیم اکنون اماده ایم که خطاهایمان را دقیق بررسی کنیم
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، toobchi ، حـمـیـد ، ناظر14
سلام
قطع مصرف به من کمک کرد شروع کنم.مشورت کردن و توضیح خواستن در قدم دوم کمک کرد.و سپردن شهامت برای ایمان نویافته که بدست آوردم.
پاسخ
با سلام....
یکی از مهمترین پیامی که چهار قدم قبلی به من میدهد اینستکه من مسئول بیماریم نیستم فقط مسئولیت بیماریم را به عهده میگیرم.
در قدم یک تسلیم شدم و دیدم دیگر مجبور به مصرف نیستم یعنی معنی پرهیز را فهمیدم ، قدم دو متوجه شدم چقدر باورهای پوسیده دارم ، قدم سوم به کمک خداوند پا بر روی آنطرف ترسها گذاشتم ، قدم چهارم از نقش دیگران عبور کردم و متوجه نقش خودم شدم.
تسلیم ، تمایل ، فروتنی ، مشورت ، رها کردن و سپردن ، نگاه به نقش خود کمک کردند وارد قدم پنجم شوم و به چگونگی دقیق خطاها و اینکه منشاء این خطاها از کجایی افکارم بیرون میاید بیشتر دقت کنم.
پاسخ
سلام 
در چهار قدم قبلی نقش اقرار کردن خیلی مهم بوده تا بتوانیم در قدم پنجم از مخفی کاری رها شویم.در قدم اول اقرار به عجز و ناتوانی خود در مقابل مصرف مواد بوده که توانستیم قطع مصرف خود را تا الان ادامه دهیم.در قدم دوم اقرار به نداشتن سلامت عقل و کمک گرفتن از برنامه جهت حل مشکلات زندگی.قدم سوم اقرار به عدم توانایی در برخی مشکلات و سپردن آن به خداوند و ادامه حرکت بهبودی. قدم چهارم اقرار به عدم توانایی به دروغ گفتن به خودم.اقرار در قدم پنجم یعنی خداوند با کمک برنامه بصورت کاربردی در کنارم هست.
پاسخ
با سلام
با اقرار کرن صداقت و فروتنی ؛ بدینگونه اقرار کردن صادقانه را یاد گرفتم و با استمرار اقرار به درکی از فروتنی رسیدم فروتنی قدم یک پذیرش بیماری اعتیاد و اینکه من یک انسانم نه بیشتر و نه کمتر اما باید در مسیر بهبودی قرار داشته باشم و قدم پنجم هم جزئی از این مسیر هست و در کل قدمهای قیلی دانش و آگاهی من از شخصیت اعمال و رفتارهایم را به صورت نسبی افزایش داد که من در این قدم خیلی راحت بودم ...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر14 ، ناظر20
خب قدمهای قبلی ضمینه روحی وروانی روبرام
فراهم کرد اقراربه عجز وغیرقابل اداره
بودن اقراربه ن داشتن سلامت عقل وباورهای
غلط اقراربه اراده شخصی ومخرب
دیدن گذشته خودم توترازهای قدم ۴ همه وهمه
جسارت وشهامت لازموبرام ایجادکرد
تاقدم ۵ شفافی داشته باشم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، یاسی ، یثنا ، ناظر14 ، ناظر20
تاثیرهرقدم وکاربردی ودرک واجرایی شدنش
عمومادرقدم بعدخودرانشان میدهدتسلیم عمیق ترو
بیداری روحانی نمایانگرترمیشود
عاجزواررفتارکردن درقدمهای قبل بمن
شهامت وقدرتی داده که بتوانم باکمک نیروی
برتراین قدم راکارکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، یاسی ، یثنا ، ناظر14 ، حـمـیـد ، ناظر20
درک هر قدم بصورت عمیق باعث پذیرفتن هر چه بیشتر بیماری در خودم شد و مصمم که با کار کرد قدم‌ها بیداری روحانی خودم رو جلا ببخشم و جز اراده پروردگار هیچ قدمی دیگری ب. ندارم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر14 ، حـمـیـد ، ناظر20
با کارکردن این قدمها متوجه شدم که هر قدم پیام و درک و آگاهی خودش را دارد و ما با کارکرد این قدمها بطور متوالی است که میتوانیم در مسیر بهبودی قرار بگیریم . من اقرار و تسلیم اجباری و اظهار به عجز و ناتوانی قدم یک را حالا آگاهانه تر و عاشقانه تر پذیرفته ام . امیدم به برگشتن سلامت عقلم و قرارگرفتن در روند ایمان آوری با دیدن روند بهبودی خودم و دیگر دوستانم خیلی بیشتر شده است . حالا با اعتماد و شهامت بیشتری از قدم سوم با شناخت و اعتمادی که پیداکرده ام زندگی و اراده ام را به خداوند سپرده ام . و با تهیه ترازنامه های اخلاقی و بی باکانه و جستجوگرانه و با شناخت و آگاهی که در مورد خودم و بیماری اعتیاد پیدا کرده ام و اقرار صادقانه ای که در قدم چهارم انجام داده ام خودم را آماده تر برای حضور در قدم پنج و کارکردن صادقانه این قدم با استفاده از اصول روحانی آن میبینم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر14 ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر20
(۱۳۹۹/۷/۱۴، ۰۹:۲۶ صبح)Essi.toobchi نوشته است: باکارکردن این قدمها متوجه شدم
که هرقدم پیام و درک و آگاهی
خودش را دارد و ما با کارکرد این
قدمها بطورمتوالی است که
میتوانیم در مسیر بهبودی قرار
بگیریم...

من اقراروتسلیم اجباری واظهاربه
عجز و ناتوانی قدم یک را حالا
آگاهانه تروعاشقانه ترپذیرفته ام.

امیدم به برگشتن سلامت عقلم
وقرارگرفتن در روندایمان آوری
با دیدن روند بهبودی خودم و
دیگردوستانم خیلی بیشترشده
است...

چهار قدم‌اول انجمن معتادان گمنام پایه و اساس و زیربنایی اصولی برای کارکردن قدم پنجم و اعتماد کردن به یک شخص دیگر میباشد.که در آن چهار قدم با بیماری اعتیادمان آشنا میشویم و دست از جنگیدن برمیداریم  مشورت کردن رو یاد میگیریم و تمرین میکنیم  ارتباط مان با نیروی برتر شکل می‌گیرد و اعتماد کردن با روشن بینی و به جا رو تمرین میکنیم و در نهایت آماده میشویم که مسائل مان رو در حضور خداوند با راهنمایمان در میان بگذاریم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر۴ ، ناظر20

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان