امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 3 : برای غلبه بر ترس از کار کردن قدم پنجم چه کارهای انجام می دهم ؟
سوال 3 : برای غلبه بر ترس از کار کردن قدم پنجم چه کارهای انجام می دهم ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
دعا میکنم جلسه میروم از کسانی که قدم 5 را کار کرده اند تجربه میگیرم به کارهای روزمره میپردازم مطالعه میکنم لیست شکر گذاری تهیه میکنم روزانه برای هدیه پاکی خدا را شکر میکنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11
دعا کردن و کمک گرفتن از نیروی برتر مشارکت با راهنما و درخواست کمک از او مشارکت با اعضای قدیمی و تبادل تجربه پر رنگ کردن حضور در جلسات و ارتباط بیشتر با راهنما مرور قدم های قبلی و مخصوصا قدم سوم و تجدید میثاق با نیروی برتر تمرین اصل روحانی شهامت . صداقت و تمایل بیان و اقرار این ترس -
   ارتباط با راهنما مهم است اما اعتماد به راهنما مهم تر است
 ارزش پشت سر گذاشتن این ترس : احساس رضایت درونی از خودم است 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
اول باید دلایل اصلی از کارکردن این
قدم رادرک کنم. میتوان کتاب چگونگی
عملکرد رامطالعه کرد و از تجربه دیگران
که  این قدم راکارکرده اند و بهره هایی
که دربهبودی خودشان برده اند رااستفاده کرد.

بایستی از راهنمایم  کمک  بگیرم ،
همچنین نیاز دارم برای پیداکردن تمایل
و شهامت دعاکنم و خداوند را با خود
همراه سازم . همچنین می توان خطاهای روزانه را  در جلسات  مشارکت کرد وازاصول روحانی که درقدمهای قبلی با آنها آشنا شدیم استفاده کرد ودرمورد قدم پنجم قضاوت وپیش داوری نکنیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
مشورت می کنم دعا می کنم و امید به فرایند بهبودی دارم و با استفاده از تجربه ی دوستان و اصول روحانی قدم های قبلی اعتماد به خداوند و تکرار و تلقین به خود بر مبنای اینکه راهنمایم هم این قدم را کار کرده و گمنامی مرا می شکند و اینکه قدم پنچم مرا به ازادی و بیداری روحانی می رساند به افکار بحران زابها نمی دهم و به وعده ی قدم پنچم که ازادی و رهایی است فکر خواهم کرد سعی می کنم اگاهی ام را بالا ببرم و از خداوند در خواست کمک کنم و نیز ترسهایم را به مشارکت بگذارم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
نقطه مقابل ترس ایمان است من اگر روی اعتماد و ایمانم کارکرده باشم بهتر میتونم شهامت کامل رو برای طی کردن این قدم بدست بیارم پس تمام تلاشم رو میکنم تا باشهامت کامل این قدم رو کار کنم وترسهام رو اقرار ومشارکت کنم واز تجربه دوستان بهبودیم استفاده کنم  وپا روی ترسام بزارم واگر بازهم نتونم شهامت کافی رو بدست بیارم دعامیکنم واز خداوند میخوام تا تمایل وشهامت کامل را برای کار کردن این قدم بدست بیارم،
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
برای اینکه ترسم بشکند اول اقرارصادقانه با خداوند مهربان بعد از راهنماودوستان بهبودی که قدم پنج را کار کردن تجربه می گیرم گرچه مشکل است اقرار خطاهای گذشته ام ولی پا روی ترسهام میگذارم وقدم پنج را کار می کنم قدم پنج مثل یک پالایشگاه می ماند که هرچه مواد خام به اوداده ام چیزهای تصفیه شده به من پس میدهد وبارگناه که بر دوش کشیده ام مشارکت می کنم تا آزاد ورها شوم قدم پنج یعنی آزادی روح وروان وبه خدا نزدیکتر شدن برای هر کدام ازما درکی دارد قدم پنج وهر کس درک شخصی خودش را می گوید در خاتمه یک روزی ما باید بر ترسهایمان غلبه کنیم که بهترین موقع همین غلبه کردن بر قدم پنجم است که به شهامت وآزادگی میرسیم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
ریشه بیماری من ترس است
وقتی من دعامیکنم یادر جلسات مشارکت میکنم
ترسم تبدیل به ایمان میشود
ایمان غلبه برترس من میشود
وباور درمن ایجاد میشود
من باغلبه برترسم ورها شدن از دردهای گذشته وگفتن رنجشهاآزاد میشود
و تخلیه میشوم و تولدی تازه در من شروع میشود
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، حـمـیـد
ترس که ریش بیماری اعتیاد هست 
ولی قلبه بر ترس وکارکرد قدم پنج 
باید قدمهای قبلی را خوب کار کرد 
بخصوص قدم چهار خوبی باید کارکرد 
وهمیشه در قدم چهار برای مشورت ومشارکت وتجربه گرفتن با راهنما باشد میتوان راحت تر قدم پنج را کار کرد وکم تر ترس داشت از کار کرد قدم پنج با کمک خداوند وراهنما وتجربه گرفتن ومشورت کردن با دوستان همدرد وراهنما راحتر میشود قدم پنج را کار کرد وبقیه قدمهارا ادام داد 
ولی با باز گو کردن ومشارکت کردن احساسات روز خود بهبودی به روزه 
بیماری به ثانیه
پاسخ
 سپاس شده توسط toobchi ، حـمـیـد
 باسلام
من اگرخواهان پیشرفت درمسیر بهبودی هستم باید با ترس هایم روبرو شوم ومی توانم با نوشتن ترازنامه ،گوش دادن به تجربیات راهنما و دوستانی که قبلا این قدم را کار کرده اند ، اعتماد به راهنما ، مطالعه کردن نشریات ودعا کردن بر ترس هایم پیروز شوم Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام
علت ترس من از قدم ۵ قضاوت و خود کم بینی است.این که فکر می کنم راهنما ممکن است من را سرزنش و یا با خودش فکر کند که من چه ادمی هستم.در صورتی که اینچنین نیست.من برای بار اول دعا کردم با یک نفر دیگر که قدم ۵ را کار کرده بود صحبت کردن و بعد شروع به خواندن با راهنمای خود کردم.ترس من فرو ریخت بدلیل اینکه هر چیزی که من برای خواندن آن نگران بودم و می ترسیدم هیچ بود.فقط بخوان
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
عبدالرحیمم معتاد:
خیلیا از تاریکی میترسن وقتی میرن تویه اتاق تاریک چون چشمون جایی رو نمیبینه وهزاران افکار توهم زا میاد سراغشون وترسشون چن برابر میشه ولی وقتی یه شمع روشن میکنن یا یه چراغ میبرن تو اتاق میبینن همه اون اتاق وسایل ویا کمد وپرده بوده، قدم گنج هم به همین شکله صرفا بخاطر عدم آگاهی وعدم تجربه وعدم روشن بینی ترسهامون ده برابر میشه، لازمه که مرتب قدم یک دو وسه را مرور وکار کنیم، تحربه بگیریم از کسانی که این راه رو رفتن، واگه به چیزی هم ایمان ندارن باید به برنامه ای که هزاران هزار معتاد رو کمک کرده ایمان بیارن وبسپارن به نیروی برتر وایمان رو جایگزین ترس کنن.
پاسخ
 سپاس شده توسط زینال بندری ، زینال بندری ، زینال بندری ، حـمـیـد ، حسین یاری ، ناظر9 ، سالار44 ، حمید65
(۱۳۹۸/۱۰/۲۵، ۰۴:۲۳ عصر)admin.a نوشته است: سوال 3 : برای غلبه بر ترس از کار کردن قدم پنجم چه کارهای انجام می دهم ؟
برا ی غلبه برترس باید بصورت مستمر درجلسات شرکت کرد وبا کارکرد قدمها و رعایت اصول روحانی از یک نیروی برتر کمک خواست و با دعا و طلب بخشش از گناهان گذشته برترس پیروز شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام
نوشتن ترسهایم که مشخص بشود چه چیزی باعث این ترس شده.مشارکت کردن از این نوع ترس ها.اعتماد و گفتن با راهنما.تجربه گرفتن از اعضاء دیگر و سوال در فرمت پرسش و پاسخ.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
(۱۳۹۸/۱۰/۲۵، ۰۴:۲۳ عصر)admin.a نوشته است: سوال 3 : برای غلبه بر ترس از کار کردن قدم پنجم چه کارهای انجام می دهم ؟
اینکه من بیماری دارم به نام اعتیاد ودر هر لحظه با ترسها در زندگی من حاکم فرماهستش واگر بها بدهم من را در انکار باقی میگذارد وتوان حرکت به جلورو از من میگیرد پس از اصول روحان چند قدم قبلی استفاده میکنم تا بتوانم از ترس جدا بشوم وعاجز میشوم وعاجزوارانه رفتار میکنم با باورهای قدیمی خداحافظی میکنم در خواست کمک از نیروی برتر میکنم دست از تصمیمات خود خواهانه میکشم وسپردن را تمرین میکنم تراز نامه نویسی را ادامه میدهم واقرار به ترسهایم واکتفا نکردن به نوع فکرهای خودم نمیکنم وترسهای که خود ساخته هستن دور میشوم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Darush sistan
با سلام....
از کم اهمیت ترین ترسها شروع به اقرار میکنم تا آماده ترسهای بزرگتر شوم.
با اعضایی که این قدم را کار کردن صحبت و و تبادل نظر میکنم ، از منابع درست مثل نشریات ، مشارکت در جلسه.
مثلا نگاه میکنم ببینم اگر با این ترسها روبرو شوم چه میشود روبرو نشوم چه میشود.
من باید اینجا اجازه ندهم تا اعتیادم جلوی رشد مرا بگیرد ، من در واقع بیشتر از خودم میترسم که اعتماد بنفسم را از دست بدهم و نتوانم قدمها را تا آخر کار کنم.
من باید از اصول روحانی چهار قدم قبلی استفاده کنم تا از سد ترسها عبور کنم.

من باید در مورد اینکه چرا نمیخواهم و تمایل ندارم رازهایم را به کسی بگویم با راهنمایم صحبت کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Darush sistan
سلام
 به شخصه اعتقادی به دعا بدون عمل ندارم و فکر می کنم که دعا کردن تنها تاثیری ندارد.من همیشه از روبرو شدن با ترس ها برایم ممکن نبود اما در زمان بهبودی نمی توانم با این ترس ها همراه شوم برای تغییر باید روبرو شوم و ترس ها را با یک عضو با تجربه به مشارکت بگزارم و در مورد آنها تجربه بگیرم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
نیمی از ترس های من تو قدم چهار وقتی میخواستم اولین تراز را بنویسم از بین رفت از تجربه دیگر معتادانی که این قدم را کار کرده بودن استفاده کردم و دیدم این مسیر را من باید برم اگه نرم و درجا بزنم خودمو گول زدم
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، حـمـیـد ، ناظر10
سلام ..
من چون راهنمایم را عوض کردم و کمی رودرواسی هم با ایشان داشتم تراز قدم چهارم را توی ماشین گذاشته بودم و هر زمان در ترافیک سنگین گیر میکردم ترازنامه را روی پاهام میذاشتم شیشه ها رو کاملا بالا مبدادم و در همان حال برای خودم بلند بلند میخواندم . من این کار را بارها تکرار کردم و این کار این سری خیلی به من کمک کرد به همین خاطر خیلی راحت بودم  چون برایم عادی شده بود ...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
دعاکردن وجلسه رفتن مرتب برام کارامدبوده
سعی کردم خدمت بگیرم ومطالعه کنم ازبقیه
بچهاکه این قدموکارکرده اندکمک
گرفته ام وتجربه خودمم به کسایی که کمک خواسته اند
ارایه داده ام
تماسموباراهنمام عمیق تروبیشترکرده ام
تابتونم برترسهاغلبه کنم وباراهنمادرمورد
ترسهام حرف زده ام
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، یاسی
دعاکردن وخدمت گرفتن وشرکت منظم درجلسات
نوشتن وگفتن واقرارازترسها وهمچنین رودرروی ترس
ایستادن وبرخلاف فکرعمل کردن ونوشتن لیست
داشته هاومنافع کارکرداین قدم برایم 
حتماکارمیکند
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، یاسی
من اول باید ترسهایم را بپذیرم و بعد زیربنای آنها را شناسایی کنم سپس در نزد خداوند و راهنمام اقرارقلبی و صادقانه داشته باشم آنها را درجلسات مشارکت کنم و در مورد آنها با دوستان قدیمی بهبودی هم مشورت داشته باشم بایدآگاهی هایم را بالا ببرم و ایمانم را تقویت کنم لیست ترسهایم را صادقانه بنویسم و با نوشتن این لیست جلوی انکار ترسهایم را بگیرم باید از اصول روحانی شهامت و صداقت و تمایل استفاده کنم قدم 4 و ترازنامه هامو دوباره و چندباره مرورکنم و دست از عادات و رفتار و باورهای غلط گذشته بردارم ، توکل کرده خودم را به خداوند بسپارم و با اعتماد به خداوند داخل ترسهایم بشوم و در این مسیر روحانی ثابت قدم بمانم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، Darush sistan

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان