امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 6 : چگونه بر تصمیم قدم سوم از طریق کارکرد قدم پنجم تاکید می کنم ؟
سوال 6 : چگونه بر تصمیم قدم سوم از طریق کارکرد قدم پنجم تاکید می کنم ؟
پاسخ
1-همانطور گه در قدم سوم اعتماد و ایمانم به خداوند در درونم زنده شد ، امروز با همان احساس سعی در اقرار در قدم پنجم را دارم
2-لازمه تصمیم گیری اقدام و عمل است و در قدم پنجم این اقدام و عمل را به نمایش می گذاریم
3-اراده شخصیمان خواهان این است که اسرار را نزد خودمان نگه داریم و ما با کارکردقدم 5از این اراده شخصی دست بر می داریم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر
کار کردن روی قدم چهارم و پنجم اولین مرحله از سپردن است خیلی ساده وقتی از نیروی برتر خود درخواست میکنم که چگونگی دقیق خطاهایم را بشنود یعنی گام اول قدم سوم را عملی کرده ام و به این نیرو اعتماد کرده و سپردن به او را شروع کرده ام در قدم سوم هر یک از ما درک شخصی از نیروی برتر خود پیدا کردیم و با توجه به این درک طریقه خاصی برای ارتباط با او پیدا کردیم و اکنون از این طریقه خاص خود در این قدم بهره میگیریم و و با نیروی برترمان تجدید عهد و پیمان میکنیم و یک بار دیگر از طریق دعا و دعوت از او تمایل و تسلیم خود را به او نشان میدهیم و تا او شهامت و قدرت انجام قدم پنجم را به ما بدهد و ما نیز تعد خود را نسبت به بازیابیمان نشان میدهیم و و از او میخواهیم که یاریمان کند و به اقرارمان گوش دهد و ما به این طریق تصمیم خود را در گام اول به اجرا در اورده ایم                                                                                                      
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg ، حـمـیـد ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر
خدا میداند با رسیدن به این قدم ارزش و استنباط من از قدم 3 دوچندان شد و درک من از ناتوانی اراده شخصی ام عمیق و عمیقتر گردید و فهمیدم که چقدر واگذاری اراده ام به صاحب آن خداوند قادر و متعال چقدر میتواند به من کمک نموده تا درست زندگی کنم و حال که میخواهم چگونگی دقیق خطاهایم را به او و یک انسان دیگر اقرار کنماین قدم 3 است که مرا به واگذاری بیشتر خودم و دست کشیدن از اراده شخصی ام رها و کمک میکند و در مجموع برای کارکرد این قدم هم احساس انرژی بیشتری مینمایم زیرا حس میکنم که خداوند پشت و پناه من است و آن خلای عظیمی که سالها داشتم و عدم اعتماد به نفسم را درک میکنم قدمهای دیگر بدون قدم 3 کار نمیکنند و این قدم سرفصل و شروع هایی و به سمت آزادی رفتن من است من قدم 3 را خیلی دوست دارم زیرا مرا از شر خودم در امان میدارد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر
قدم سوم من را متوجه اراده شخصی
ومخرب خود کرد واینکه نیاز دارم اراده
وزندگیم را به مراقبت خداوند بسپارم 
این تصمیم نیاز به تمایل واعتماد داشت وبا کارکردن قدم پنجم واقرار به خداوند تمایل واعتماد رابه مرحله اجراء می گذاریم وبه آن حالت عملی می دهیم .
پاسخ
سوال می‌گوید؛ شناختی که از قدم سوم بدست آورده ایم چگونه در قدم پنجم به ما کمک میکند؟ در قدم سوم ما یک شناخت اولیه از اعتماد به دست آوردیم و به واسطه قدم سوم یک اعتماد نسبی به دست آوردیم که موجب شد در قدم چهارم ترازنامه بنویسیم و حداقل اعتمادی در من شکل گیرد که موجب شد در قدم پنج اقرار کنم و همین امر نشانگر این است که من تاکید می‌کنم که اعتماد قدم سوم در زندگی من کاری بوده است.
 قدم سوم حول محور کلمه ی بنام اعتماد می گردد.
 اقرار قدم پنج تاکید بر تصمیم قدم سوم است.
 در قدم پنجم وارد معامله که همان اقرار است شده ایم.
در قدم پنج آگاهانه بر اساس شناخت به اعتماد رسیده ایم.
 در قدم پنجم به هر میزان که باورها ، ارزش‌ها ، اسرار ، اعتقادات و غیره.... را حلاجی کنیم به همان میزان بهبود پیدا کرده و اعتماد بدست می آوریم
پاسخ
6__درقدم سه باتصمیم گیری وسپردن بخداوندپاروی ترسهایم گذاشتم پس لازمه وتضمین این تصمیم کارکردن باقی قدمهاخصوصاقدم پنج میباشد.من زمانی میتوانم نزدخداونداقرارصادقانه داشته باشم که شناختی درست وباوری قلبی نسبت به او پیداکرده باشم که این شناخت رادرقدم سه بدست آوردم حال اگرقدم پنج راصادقانه کارکنم تاکیدی کامل برقدم سه انجام داده ام قدم پنجم کارگاهی است عملی برای باورهایی که در قدم سوم پیدا کردیم .
قدم سوم باعث میشود درقدم پنجم آزادترورهاترباشم وتصمیمم عمیقترشود.
کارمن درهردوقدم سه وپنج گفتن واقرار کردن است البته این اقرارکردن به خداوندبه این معنانیست که اونمیداندکه من چه کارهایی کرده ام بلکه به معنای کمک خواستن ازنیروی برترم برای دست برداشتن ازخودمحوری ها واعلام عجزوناتوانیم است واینکه کمکم کند تااینکه دریچه افکارم بازبماند تاخطاهای خودم رافراموش نکنم فراموش نکنم که دربرابر اصول وخداوند تسلیم هستم.
باکارکردقدم پنج دست ازاراده شخصی برداشته واراده خداوند راجایگزین میکنم اقرارقدم پنج بیانگرایمان واعتمادی است که درقدم سوم نسبت به خداوند پیداکرده ام.قدم پنج اقدام وعملی روحانیست برای به اجرادرآوردن تصمیم گیری وسپردن قدم سوم.?
پاسخ
با سلام....
یعنی همان قدم سوم را در این قدم بکار گیرم.
در قدم سوم رها کردن و سپردن به خداوند باعث شد درگیر کله ام نباشم در این قدم هم با اقرار به خداوند از گیر کله ام آزاد میشوم.
در قدم سوم سپردن و دنبال نتیجه نبودن گر چه همراه با درد و نارضایتی بود ولی در نهایت آرامش و رهایی بهمراه داشت در این قدم هم اقرار میکنم ، درد میکشم ولی حتما آرامش و رهایی بهمزاه خواهد داشت.
در این قدم هم تصمیم میگیرم با اقرار و پذیرفتن الگوهای رفتاری ناسالم بپذیرم که این الگوها متعلق به من هستند و باید رهایشان کنم تا کمی قابل قبول ، و سازنده باشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد
سوال 6 : چگونه بر تصمیم قدم سوم از طریق کارکرد قدم پنجم تاکید می کنم ؟(قدم۳)
اقرار به خداوند به اقرارهـای من معنـای بیشتـری میدهد.
تصمیم قدم سوم به من کمک میکند که سهمم را انجام بدهم و ترس از نتیجه نداشته باشم.
دخالت دادن قدم سوم در اینجا یعنی ؛ نتیجـه اقـرارهـایم را بـه خـداونـد بسپـارم .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
اقراربه خداوندی که من درک کرده ام درقدم
اول برایم واضح نبودونمیدونستم
چکاربزرگیوانجام میدم درک درستی ازخودم
وبیماریم نداشتم 
درقدم پنجم رابطه من باخودم شکل بهتری
داره کمترخودموسرزنش میکنم
مسایل ازشکل رازگونه برام
خارج شده اندوهمانطورکه
درقدم سوم اقرارکردم اراده
شخصی من همیشه ناکافی 
خودخواهانه ومخرب بوده
همین اقراردرقدم ۵گسترده ترواضح
تروعاجزانه ترانجام میشه برامن
تارابطه ام باخودم نیروی برتربهتر
مهربانانه تروبدون ترس باشه
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، یاسی ، یثنا
سلام ...
من در قدم سوم درک کردم که اراده من مخرب و نابود کنندست . و اگر بخواهم بار دیگه با فکر خودم زندگی ام را اداره کنم باز هم خراب تر میشود چون فکری که زندگی ام را خراب کرده نمیتواند زندگی را دوباره بسازه و من تصمیم گرفتم افکار نابود کننده خودم را و جاهائیکه اراده شخصی ام باعث تیرگی روزگارم شده را در قدم پنجم شناسائی کنم . هر چند که خیلی ضعیف عمل کردم اما تصمیم گرفتم بارابطه بیشتر با راهنما ادامه مسیر را طی کنم ...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
سپردن بخداونددرقدم سوم باتصمیم بکارکردن قدم چهارم استارت خوردودرقدم پنجم این تصمیم عمیق تروکاربردی ترشده وبااقراربه چگونگی دقیق خطاهایم بهترعمل خواهدکرد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، یاسی ، یثنا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان